Kompas zwycięzcy / Marek Zabiciel

Tani hosting

Zawartość

Opis
Darmowy ebook Kompas zwycięzcy / Marek Zabiciel

Darmowy ebook "Kompas zwycięzcy". Od czego zależy prawdziwy sukces

Dowiedz się jak ukierunkować swoje działania w drodze do sukcesu, aby przyniosły Ci satysfakcję i szczęście. Opowie Ci o tym ceniony autor - Marek Zabiciel.

“Chcąc osiągnąć sukces, wygrać, zwyciężyć, czy jak kto woli – osiągnąć prawdziwe zwycięstwo w szeroko rozumianej grze życia, warto, może trzeba, wiedzieć nie to, co należy robić, ale przede wszystkim to, czego robić nie należy.

I być może to dwie strony tego samego medalu, które powinny w automatyczny sposób się uzupełniać, ale niestety biorąc pod uwagę operacyjną część naszego życia zwaną działaniem, można zaobserwować, że jest wielu ludzi, którzy wiedzą, o robić i robią to z jednoczesnym naciskiem na działanie w kwestiach będnych lub przeszkadzających im osiągnąć powodzenie.

Literatury wskazującej, jak działać, jest zdecydowanie więcej niż tej, w której położony jest nacisk na tę drugą mało sympatyczną stronę, jaką jest przyczyna tego, że nie trafiamy do celu. To niemodne i będące sprzeczności z sugestiami afirmacji i wizualizacji – narzędzi do pracy z podświadomością – aby wyobrażać sobie negatywną stronę naszego działania i życia. Ale jeśli będziemy oddawali się wyłącznie "ślepemu optymizmowi”, nie zwracając uwagi na powody naszych błędów, naszego bólu i naszych niepowodzeń, to może się okazać, że droga wydłuży się, bo będziemy popełniali wciąż te same błędy, a życie będzie nas ciosać niemiłosiernie, wskazując na właściwe dla nas metody i narzędzia wzrostu.

Dlatego właśnie uważam, że zanim zajmiemy się tym, jak robić tak, żeby było dobrze, warto jest przyjrzeć się temu, co powoduje, że zdarza nam się zamiast upragnionego celu i szczęścia płynącego z jego osiągnięcia, osiągać porażkę czy niepowodzenie.

Marek Zabiciel fragment darmowego ebooka "Kompas zwycięzcy"

Jak często słyszysz dobre rady od swoich bliskich, którzy przecież lepiej od Ciebie samego wiedzą jak postępować? Wiem, wiem, głupio było by ich nie słuchać, bo w końcu są starsi, bardziej doświadczeni itp.

Zobacz co na ten temat uważa autor ebooka "Kompas zwycięzcy" oraz cenionej publikacji "Życie to jest teatr" , Marek Zabiciel:

Ludzie uwielbiają dawać rady i mówić innym, jak mają żyć. Problem jest jednak w tym, że większość ludzi robi to z powodu osobistej frustracji lub dlatego, żeby wyjść w oczach drugiego człowieka na wartościową jednostkę. Rzadko kierują nimi pobudki czysto altruistyczne, nacechowane bezinteresownością, często chęć udowodnienia swojej wątpliwej wielkości.

Niby wszyscy to wiedzą, ale niewielu z nas się nad tym głębiej zastanawia...

"Ludzkie pragnienia płynące z prawdziwego źródła są tak indywidualne, że nie jest w stanie ich zaspokoić żaden system stworzony przez człowieka, a już absolutnie jest to niemożliwe, biorąc pod uwagę systemy, które funkcjonują w znanym nam świecie (o tym, co to są nasze prawdziwe źródła, pisałem w „Osobistym Programie Sukcesu”). I to nie tylko dlatego, że są one nastawione na własne korzyści, traktując potrzeby jednostki marginalnie, ale dlatego, że u źródła ich genezy zawsze dominował ogromny margines błędu spowodowany niedoskonałością ludzkiej percepcji.

Nie trzeba powoływać się tu na żadną spiskowa teorię dziejów ani nie ma konieczności odwoływania się do kultowych już pozycji literatury czy filmu, takich jak np. „Rok 1984” Orwella, czy „Matrix” braci Wachowskich. Wystarczy pozwolić sobie na odrobinę tego czegoś, co sprawia nam tak wielką trudność, a nazywa się myślenie po swojemu."

(fragment "Kompasu zwycięzcy")

"Zanim zaczniesz latać, naucz się chodzić, bo inaczej jak bezpiecznie wylądujesz, jeśli będąc w powietrzu, zechcesz nagle pobiegać?"

Wszelkie ponadczasowe i niewytłumaczalne z pozoru kwestie jesteśmy w stanie zrozumieć, pojąć czy zaakceptować dopiero wtedy, kiedy poznamy siebie jako jednostkę ludzką. Jeśli chcesz sprawdzić jak  dobrze znasz siebie zajrzyj teraz do "Kompasu Zwycięzcy".

Spis treści

Spis treści ebooka "Kompas zwycięzcy"

 • SPIS TREŚCI
 • PRZYCZYNY ŻYCIOWYCH PORAŻEK
 • Brak celu – pozostawianie spraw swojemu biegowi
 • Życie pod dyktando systemu
 • Życie pod dyktando innych ludzi
 • Skutki życia pod dyktando systemu i pod dyktando innych ludzi
 • Zbyt mocne ukierunkowanie na określony cel
 • Niebezpieczeństwo związane ze zbyt mocnym utożsamieniem się ze swoim celem
 • Nieumiejętność zwolnienia swoistą strefą komfortu
 • KLUCZE DO ZWYCIĘSTWA
 • Umiejętność zdefiniowania najważniejszych obszarów naszego życia
 • Najważniejsze obszary
 • Analiza najważniejszych obszarów życia i wybranie własnych
 • Zdefiniowanie celów do realizacji w najważniejszych obszarach
 • Umiejętność przedefiniowania lub zmiany celów w określonych dziedzinach
 • Umiejętność przedefiniowania najważniejszych obszarów naszego życia w ciągu mijającego czasu
 • ELASTYCZNOŚĆ, ZMIANA PARADYGMATÓW, ODCZYTYWANIE SYGNAŁÓW ZWROTNYCH
 • CO ZATEM ROBIĆ?
 • Samodoskonalenie i rozwój osobisty
 • Koncentracja na swoim wnętrzu
 • Wszechstronność
Opinie

E-book "Kompas zwycięzcy" ukazuje co jest istotne w rozwoju oraz gdzie popełniamy błędy, które prowadzą do braku równowagi w naszym życiu. Chociaż nie zawiera dużo stron to przekazuje wartościową wiedzę, która od razu można wykorzystać w praktyce

Paweł

Ciekawa pozycja raczej dla amatorów niż znawców tematu rozwoju osobistego. Dobre na prezent do osobistych refleksji i zaciekawienia tematyką sukcesu.

Kamil

Świetna pozycja! Gorąco polecam ludziom, którzy nie zawsze wiedzą, jak i co dokładnie robić w swoim życiu - jak się za coś zabrać, popełniając jak najmniej błędów.

gregory

Książka, którą warto przeczytać. Pokazuje skąd bierze się sukces i dlaczego tak mało osób zasługuje na miano "człowieka sukcesu". Skłania do głębszego przemyślenia naszego spojrzenia na sukces i bogactwo. Polecam.

Ewelina

Kolejna książka u sukcesie. Prosta, przejrzysta. Moim zdaniem godna polecenia każdemu, kto chciałby coś zrobić ze swoim życiem. Pozdrawiam i polecam

Sebastian

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Darmowy ebook Słodycze sukcesu / Marek Zabiciel
Darmowy ebook "Słodycze sukcesu". Jak zachować harmonię w życiu i osiągnąć spełnienie we wszystkich jego aspektach Poznaj 15 fascynujących artykułów m.in. o sukcesie, altruiźmie, sprawiedliwości i niesprawiedliwości...
Darmowy Ebook 8 Sekretów Sukcesu Napoleona Hilla / Przemysław Jóskowiak
Poznaj "8 sekretów sukcesu Napoleona Hilla", który zasłynął z tego, że przez 25 lat badał biografie bogatych ludzi, aby poznać sekrety ich sukcesów. Powiedz mi jak reagujesz na słowo „...
Darmowy ebook Psychologia osiągnięć / Sebastian Schabowski
Darmowy ebook "Psychologia osiągnięć". Przeczytaj 40 listów, które odmienią Twoje życie! Ebook "Psychologia osiągnięć" jest zbiorem 40 najlepszych biuletynów sukcesu, które autor - Sebastian Schabowski...
Darmowy ebook Pociąg do sukcesu / Krzysztof Piotr Łasica
Darmowy ebook "Pociąg do sukcesu". Wsiądź i rozpocznij ekscytującą podróż do sukcesu. Co zrobić, aby dołączyć do ludzi, którzy świadomie jadą w kierunku sukcesu? Proste i sprawdzone wskazówki. Co sprawia, że...
Darmowy Ebook Tylko Ty Decydujesz / Ireneusz Tomczyk
Z darmowego ebooka "Tylko Ty Decydujesz" dowiesz się jakie wymówki powstrzymują Cię przed pomnażaniem pieniędzy! Według jakiego schematu obraca się Twoje życie? Czy jest to rutynowe...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Życie to jest teatr / Marek Zabiciel
Darmowy ebook Słodycze sukcesu / Marek Zabiciel
Kurs mailowy Odkryj kim jesteś. Życiowe powołanie, życiowa misja / Marek Zabiciel
Co trzeba wiedzieć, by prowadzić dobrze prosperujący biznes? / Marek Zabiciel
Ebook Program Rozwoju Firmy / Marek Zabiciel
Ebook Jak wygrać w biznesie? / Marek Zabiciel
Darmowy ebook Sekret Rafaela - Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces / Marek Zabiciel
Wszystko zaczyna się od Ciebie - Marek Zabiciel - Kurs mailowy