Akupresura w praktyce / Danuta Popowicz

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Akupresura w praktyce / Danuta Popowicz

Ebook "Akupresura w praktyce" pokazuje jak skutecznie pozbyć się uciążliwych dolegliwości i wspomóc konwencjonalne leczenie wielu chorób Zestawy punktów na 70 schorzeń.

Jesteś zwolennikiem naturalnych metod leczenia, chcesz z nich korzystać ale wiele z nich sporo kosztuje. Wykorzystaj wiedzę, której początki powstały już kilka tysięcy lat temu, która jest stale poszerzana i potwierdzana badaniami. Akupresura nic nie kosztuje, a do tego jest bezpieczną i bezinwazyjną metodą poprawy Twojego zdrowia.

Nie zwlekaj, zacznij już dzisiaj. Nie potrzebujesz specjalnych urządzeń ani warunków - akupresura może być stosowana praktycznie wszędzie.

Czytając ebooka "Akupresura w praktyce" poznasz podstawowe zasady jakimi rządzi się akupresura. Umożliwią Ci one samodzielne wykonywanie zabiegów. Będziesz mógł, na co dzień pomagać sobie i innym w problemach zdrowotnych.

Ilość środków farmakologicznych kupowana w Polsce jest zatrważająca. Pomyśl ile zaoszczędzisz nie tylko na nich, ale przede wszystkim na własnym zdrowiu - wszystkie te leki mają przecież skutki uboczne. Nie ma leków skutecznych i bezpiecznych. Jak podała styczniowa Gazeta Farmaceutyczna w Danii 5 tys. ludzi rocznie umiera na skutek niepożądanych działań leków.

Jeśli czasami coś Ci dolega, dowiedz się w jaki sposób Ty także możesz pozbyć się tych dolegliwości, dzięki ebookowi "Akupresura w praktyce"

Co robisz gdy boli Cię głowa? Prawdopodobnie sięgasz po tabletkę. Jeśli ból pojawia się w kolejnym dniu, znowu coś łykasz i "trujesz" swój organizm. Może warto tego uniknąć stosując naturalna metodę leczenia jaką jest akupresura.

Ciągle "liczysz barany" nie mogąc zasnąć? Nie ma takiej potrzeby, zrelaksuj się podczas zabiegu akupresury, która pomoże Ci zasnąć.

Chorujesz na poważną chorobę, chodzisz do lekarza i przyjmujesz leki. Prawidłowo - nigdy w takim przypadku nie należy rezygnować z konwencjonalnego leczenia. Są jednak metody wspierające medycynę akademicką.

Co znajdziesz w ebooku "Akupresura w praktyce"?

 • Minimum teorii, dzięki której będziesz wiedział jak samodzielnie wykonywać zabiegi i na czym polega akupresura.
 • Dokładną instrukcję wykonywania zabiegów.
 • Sposoby lokalizacji punktów.
 • Zestawy punktów na 70 schorzeń z opisami lokalizacji punktów i pomocnymi ilustracjami. Wśród nich znajdziesz zestawy na choroby układu krążenia, moczowego, oddechowego, trawienia, nerwowego, punkty przeciwbólowe, wzmacniające i wiele innych.
 • Trzy plansze dokładnie przedstawiające rozmieszczenie punktów do akupresury na ciele człowieka.

Jak wykorzystać ogromną siłę leczniczą, jaka drzemie Twoich palcach?

Uciskając określone punkty na swoim ciele możesz poprawić stan swojego zdrowia. Stosując masaż w określonych miejscach wpływasz na poszczególne organy wewnętrzne swojego organizmu, uaktywniając je i dodając im energii. Masaż ten to akupresura, znana już kilka tysięcy lat temu w Chinach, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Podstawą chińskiej teorii akupunktury i jej "miękkiej" wersji, czyli akupresury jest założenie traktujące ciało człowieka jako złożony system gospodarki energią. Zaburzenia w przepływie taj energii są główną przyczyną każdego schorzenia.

Punkty akupunkturowe, zwane biologicznie aktywnymi punktami, są połączone poprzez układ nerwowy z poszczególnymi narządami ciała. Odpowiedni masaż tych punktów powoduje pobudzenie zakończeń nerwowych znajdujących się w tych miejscach, a powstałe w ten sposób impulsy biegną drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego dochodząc do kory mózgowej i stamtąd dalej drogami nerwowymi do chorego narządu, co powoduje zmniejszenie bólu i poprawienie jego czynności.

Chińczycy twierdzą i dowodzą w wielu badaniach, że akupresura potrafi wyleczyć wiele chorób. Medycyna akademicka patrzy na to bardziej sceptycznie, jednak coraz częściej, zwłaszcza w przypadku leczenia bólów, zaleca stosowanie akupresury i akupunktury.

Akupresura jak i wiele innych naturalnych metod leczenia (np. ziołolecznictwo) jest cennym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej.

I Ty możesz poznać sekret na dobre zdrowie,znany od wieków.

Akupresura jest metodą sprawdzoną i przede wszystkim bezpieczną, stosowaną z powodzeniem na całym świecie. W wysoko rozwiniętych krajach łączy się leczenie konwencjonalne z metodami naturalnymi, niestety w Polsce jeszcze nie widać takiej współpracy. Szkoda, bo efekty takiego połączonego leczenia są na pewno o wiele wyższe. Skorzystaj z akupresury i zainteresuj się nią, jej możliwościami a przede wszystkim zacznij z niej korzystać jako metody wspomagającej medycynę akademicką jak i prostego sposobu walki z codziennymi dolegliwościami.

1. Wstęp

Akupresura zwana inaczej bezigłową akupunkturą jest bezinwazyjną metodą leczenia wielu dolegliwości i chorób, stosowaną od 5000 lat. Popularność akupresury stale wzrasta na całym świecie ze względu na jej łatwość wykonania, praktycznie w każdych warunkach, brak skutków ubocznych (pod warunkiem prawidłowego jej wykonywania) oraz minimalne koszty leczenia. Akupresura nie wymaga stosowania specjalnego sprzętu, można wykonywać ją w mieszkaniu, w pracy, w lesie i w ogrodzie. Można ją robić przez ubranie, jednak lepiej jak pacjent jest rozebrany.

Akupresura to rodzaj masażu polegający na uciskaniu i masowaniu tzw. punktów biologicznie aktywnych, które odznaczają się szczególnymi właściwościami. Te miejsca na skórze różnią się od pozostałych właściwościami cieplnymi, biochemicznymi i elektrycznymi. Cechą charakterystyczną niektórych punktów jest ich bolesność (czasami bardzo duża) przy ucisku, która zanika po zlikwidowaniu choroby.

Odpowiedni masaż punktów na skórze powoduje pobudzenie zakończeń nerwowych znajdujących się w tych miejscach. Powstałe w ten sposób impulsy biegną drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego, dochodząc do kory mózgowej i stamtąd dalej drogami nerwowymi do chorego narządu, co powoduje zmniejszenie bólu i poprawienie jego czynności.

Akupresurę wykonujemy sami lub z pomocą drugiej osoby. Do masażu wykorzystujemy opuszki palców, ale można również stosować do tego celu jakiś bezpieczny przyrząd, np. gumkę do mazania, która znajduje się na końcu niektórych ołówków. Jest to metoda godna polecenia dla osób chorych jak i zdrowych w celach profilaktycznych. Można ją wykonywać zarówno u niemowląt, jaki u osób w podeszłym wieku.

W poniższym opracowaniu skupiłam się głównie nad praktycznym zastosowaniem akupresury, przedstawiając zestawy punktów dla 70 dolegliwości i chorób. Zostały tu podane jedynie niektóre zasady medycyny chińskiej i ogólne informacje, wystarczające jednak do samodzielnego wykonywania akupresury. Do książki dołączone są trzy plansze przedstawiające rozmieszczenie punktów na ciele człowieka.

Jako masażystka i biomasażystka polecam wszystkim dbającym o swoje zdrowie, wypróbowanie tej naturalnej metody.

Już od wielu lat interesuję się naturalnymi metodami leczenia a zwłaszcza akupresurą. Często widziałam już jej pozytywne skutki, które, co najważniejsze, są osiągane bez środków farmakologicznych. Oczywiście należy tu podkreślić, że nie jest to metoda zastępująca konwencjonalne leczenie i nie powinna być jako taka traktowana. Nie jest to też panaceum na wszystkie choroby, jak uważają niektórzy terapeuci.

Pragnę jeszcze zauważyć, że przeczytanie tego opracowania nie daje niezbędnej wiedzy do samodzielnego układania zestawów punktów na daną dolegliwość, do takich umiejętności potrzebna jest dużo większa wiedza, zarówno medyczna, jak i z zakresu medycyny chińskiej.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko zostało w tej książce wystarczająco wyjaśnione, zwłaszcza zasady medycyny chińskiej, ale jest to bardzo obszerna wiedza, której opisanie w jednym opracowaniu jest niemożliwe. Jednak informacje tu zawarte, powinny wystarczyć do samodzielnego stosowania akupresury.

Danuta Popowicz - fragment ebooka "Akupresura w praktyce"

Akupresura odznacza się bardzo dużą skutecznością i dlatego powinien poznać ją każdy człowiek dbający o własne zdrowie, może bowiem znaleźć się w takiej sytuacji, w której będzie musiał z niej skorzystać. Korzystając z tego opracowania możesz pomóc sobie i swoim bliskim, wasze życie może być przyjemniejsze i łatwiejsze a co najważniejsze pozbawione wielu męczących dolegliwości.

"Mając tego ebooka i stosując samodzielnie zabiegi akupresury, dużo zaoszczędzisz nie płacąc kilkadziesiąt złotych za jeden zabieg. Akupresura jest łatwa i możesz się jej nauczyć." 

Poradnik "Akupresura w praktyce" autorstwa Danuty Popowicz jest tak skonstruowany aby korzystanie z niego było proste i wygodne. Zestawy dla poszczególnych dolegliwości zawierają opisy lokalizacji punktów wraz z ich prezentacją graficzną. Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu i nie musisz podczas zabiegu wertować niepotrzebnie kartek. Korzystając z ebooka wystarczy, że klikniesz na wybrane schorzenie w spisie treści, a od razu zobaczysz właściwy zestaw punktów i będziesz mógł szybko pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

Spis treści

Spis treści ebooka "Akupresura w praktyce"

 • 1. WSTĘP
 • 2. METODY REFLEKSOTERAPII
 • AKUPUNKTURA
 • PRZYŻEGANIE (MOKSA)
 • ELEKTROPUNKTURA
 • LASEROPUNKTURA
 • BAŃKI LECZNICZE
 • 3. KRÓTKA TEORIA MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
 • 4. MEDYCYNA A AKUPRESURA
 • 5. WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW AKUPRESURY
 • 6. JAK ODNALEŹĆ PUNKT?
 • 7. TECHNIKA ZABIEGU
 • 8. NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY AKUPRESURY
 • 9. ZESTAWY PUNKTÓW DLA POSZCZEGÓLNYCH DOLEGLIWOŚCI I CHORÓB
 • 9.1. DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE
 • 9.1.1. BÓL GŁOWY
 • 9.1.2. BÓL KARKU
 • 9.1.3. BÓL KRĘGOSŁUPA W ODCINKU PIERSIOWYM
 • 9.1.4. BÓL KRĘGOSŁUPA W ODCINKU LĘDŹWIOWYM
 • 9.1.5. BÓL STAWU BARKOWEGO
 • 9.1.6. BÓL ŁOKCIA (ŁOKIEĆ TENISISTY)
 • 9.1.7. BÓL STAWU BIODROWEGO
 • 9.1.8. BÓL STAWU KOLANOWEGO
 • 9.1.9. BÓL STAWU SKOKOWEGO
 • 9.2. CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA
 • 9.2.1. NADCIŚNIENIE
 • 9.2.2. NIEDOCIŚNIENIE
 • 9.2.3. DUSZNICA BOLESNA (CHOROBA WIEŃCOWA)
 • 9.2.4. NIEPOKÓJ W OKOLICY SERCA
 • 9.3. CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO
 • 9.3.1. KASZEL
 • 9.3.2. ZAPALENIE OSKRZELI
 • 9.3.3. ASTMA OSKRZELOWA
 • 9.3.4. ZAPALENIE PŁUC
 • 9.4. CHOROBY UKŁADU TRAWIENNEGO
 • 9.4.1. CHOROBA WRZODOWA ŻOŁĄDKA I DWUNASTNICY
 • 9.4.2. NIEŻYT ŻOŁĄDKA
 • 9.4.3. NADKWASOTA
 • 9.4.4. NUDNOŚCI I WYMIOTY
 • 9.4.5. KOLKA JELITOWA
 • 9.4.6. ZAPARCIE STOLCA
 • 9.4.7. BIEGUNKA
 • 9.5. CHOROBY WĄTROBY I PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO
 • 9.5.1. KOLKA WĄTROBOWA
 • 9.5.2. ZAPALENIE WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO
 • 9.5.3. ZAPALENIE WĄTROBY
 • 9.6. CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO
 • 9.6.1. ZABURZENIA CZYNNOŚCI KOŃCZYN DOLNYCH W STWARDNIENIU ROZSIANYM
 • 9.6.2. ZABURZENIA CZYNNOŚCI KOŃCZYN GÓRNYCH W STWARDNIENIU ROZSIANYM
 • 9.6.3. ZAPALENIE KORZENI LĘDŹWIOWO - KRZYŻOWYCH
 • 9.6.4. NERWOBÓL NERWU TRÓJDZIELNEGO
 • 9.6.5. NERWOBÓL MIĘDZYŻEBROWY
 • 9.6.6. NERWOBÓL SPLOTU BARKOWEGO
 • 9.7. CHOROBY UKŁADU MOCZOWEGO
 • 9.7.1. ZAPALENIE NEREK
 • 9.7.2. KOLKA NERKOWA
 • 9.7.3. ZAPALENIE PĘCHERZA MOCZOWEGO
 • 9.7.4. MOCZENIE NOCNE
 • 9.7.5. SKĄPOMOCZ
 • 9.8. CHOROBY GRUCZOŁÓW WYDZIELANIA WEWNĘTRZNEGO
 • 9.8.1. NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY
 • 9.8.2. NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY
 • 9.8.3. CUKRZYCA
 • 9.9. CHOROBY LARYNGOLOGICZNE
 • 9.9.1. ZAPALENIE UCHA ŚRODKOWEGO
 • 9.9.2. CHOROBA MENIERE'A
 • 9.9.3. NIEDOSŁUCH
 • 9.9.4. NIEŻYT NOSA
 • 9.9.5. ZAPALENIE ZATOK
 • 9.9.6. KRWAWIENIE Z NOSA
 • 9.9.7. ZAPALENIE GARDŁA
 • 9.9.8. CHRYPKA
 • 9.10. CHOROBY STOMATOLOGICZNE
 • 9.10.1. BÓL ZĘBÓW
 • 9.10.2. PARADENTOZA
 • 9.10.3. ZAPALENIE DZIĄSEŁ
 • 9.10.4. SZCZĘKOŚCISK
 • 9.11. CHOROBY OCZU
 • 9.11.1. ZAPALENIE NERWU WZROKOWEGO
 • 9.11.2. ZAPALENIE SPOJÓWEK
 • 9.11.3. JASKRA
 • 9.11.4. OSŁABIENIE WZROKU
 • 9.12. GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO
 • 9.12.1. OBFITE MIESIĄCZKOWANIE
 • 9.12.2. NIEREGULARNE MIESIĄCZKI
 • 9.12.3. ZAPALENIE WEWNĘTRZNYCH NARZĄDÓW PŁCIOWYCH
 • 9.12.4. MENOPAUZA
 • 9.12.5. NIEDOSTATECZNA LAKTACJA
 • 9.13. INNE CHOROBY I OBJAWY OGÓLNE
 • 9.13.1. GRYPA
 • 9.13.2. BEZSENNOŚĆ
 • 9.13.3. NADMIERNA POTLIWOŚĆ
 • 9.13.4. GORĄCZKA
 • 9.13.5. UTRATA PRZYTOMNOŚCI
 • 9.13.6. NAŁÓG NIKOTYNOWY
 • 9.13.7. CZKAWKA
 • 9.13.8. OSŁABIONA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU
 • 10. LITERATURA
Opinie

Dzięki tej książce nauczyłem się radzić sobie z niektórymi bólami jakie czasem mnie dopadają. Teraz zamiast zażywać środki przeciwbólowe masuje punkty energetyczne. A do tego umie poradzić sobie ze zmęczeniem oczu, które towarzyszy mi od wielu lat. Dziękuję za napisanie tej książki.

Łukasz R.

Sięgając po ten ebook, miałem na celu przede wszystkim, poznanie kolejnej naturalnej metody leczenia. Po uważnej lekturze prezentowanej publikacji przekonałem się, że nie jest to tylko stymulacja punktów na ciele, ale również relaksujący masaż. A skuteczność - zadziwiająca. Po przeczytaniu ebooka, zaraziłem mamę tym tematem. Kupiłem dla niej wersję drukowaną. Teraz razem pogłębiamy swoją wiedze i pomagamy znajomym w ich bolączkach zdrowotnych.

Paweł B.

Kasiazke ta zakupilam dla mojej mamy, ktora boryka sie z roznymi schorzeniami, z ktorymi medycyna konwencjonalna nie daje sobie rady. Pozycja bardzo ciekawa, ktora przede wszystkim w jasny i przejzysty sposob ukazuje sposoby na stymulowanie punktow na ciele. Goraco polecam ta ksiazke:)

Anna K.

lektura jak najbardziej ok,napisana prosto i czytelnie,wszystko łatwo odnaleźć.Jedny mały minus-to pominięcie ilustracji niektórych punktów na ciele(ktoś kto nie ma pojęcia o anatomii raczej niedałby rady ich odnaleźć).Pozatym jak najbardziej pozytywnie;]

Marta

"Akupresura w praktyce" to wspaniała i bardzo przydatna książeczka.Dzięki tej książeczce pozbyłam się bólu barku. Dziękuję i gorąco POLECAM !!!

Łucja T.

Mam ukształtowaną wiedzę na temat akupresury i pewne zabiegi stosuję od lat z powodzeniem np masaż 14 kilometrów. Ale do rzeczy - tego oczekiwałem od tej właśnie książki i znalazłem dokładnie to co chciałem. Książka jest przejrzysta napisana przejrzyście i zrozumiale dla każdego. Dużo rycin i opisów zestawów punktów, które należy uciskać i masować w różnego rodzaju dolegliwościach. Uważam, że autorka wykonała kawał dobrej roboty, opracowując pozycję, która jest dobrze wyczerpującą tematykę akupresury zarówno dla amatorów jak i osób zajmujących się masażem leczniczym zawodowo. Bardzo jestem zadowolony z nabytej książki i szczerze polecam ją wszystkim, których interesuje akupresura.

A.

Stosowanie podanych technik powoduje, że człowiek jest bardziej zrelaksowany, ma więcej sił witalnych i często zmiejsza się bolesność - w przypadku mojej mamy bóle nóg sie zmniejszyły.

Madga S.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Zdrowie w zasięgu myśli / Sergey Karpov
Ebook "Zdrowie w zasięgu myśli" czyli wykorzystaj potęgę NLP i afirmacji w kształtowaniu zdrowego stylu życia! Witam serdecznie, mój drogi Czytelniku. Napisaliśmy już kilka książek na temat żywienia, głodówek zdrowotnych,...
Leczyć czy wyleczyć? / Lidia Szadkowska
Ebook Leczyć czy wyleczyć?. W jaki sposób skutecznie wspomóc organizm w walce z chorobami uznanymi za nieuleczalne. Autorka bestselera: „...
Ebook Zdrowe odżywianie i jego sekrety / Sergey Karpov
W jaki sposób odpowiedni zdrowe odżywianie, poprzez dobór odpowiednich produktów żywieniowych i medycyna niekonwencjonalna może polepszyć Twoje zdrowie? Jeśli należysz do grupy ludzi, którzy nie znoszą lekarzy i środków...
Ebook Choroby cywilizacyjne / Jacek Roik
W ebooku "Choroby cywilizacyjne" znajdziesz sekret jak żyć w zdrowiu i nie dopuścić do choroby? Dowiesz się jak zwalczyć choroby cywilizacyjne. Wspołczesny człowiek nie ma na nic czasu. Jest to prawda oczywista. Jest jednak...
Ebook Perfekcyjny wygląd - kulturystyka i fitness / Tomasz Rychlik
Ebook "Perfekcyjny wygląd - kulturystyka i fitness" czyli jak osiągnąć wyraźne zmiany we własnej sylwetce i uzyskać wspaniały wygląd w naturalny sposób w ciągu zaledwie 6 tygodni? Każdy mężczyzna marzy o tym, aby jego mięśnie...