Mobbing? STOP!

Tani hosting

Zawartość

Opis
Mobbing? STOP! - szkolenie MP3

Mobbing? STOP! to szkolenie MP3 dla osób doświadczających mobbingu w miejscu pracy! Naturalny sposób mówienia, bez lektorskich sztuczek. Wrażenie, że uczestniczysz w zajęciach na żywo.

40% pracowników przyznało, że jest poddawanych mobbingowi w miejscu pracy!

W momencie gdy wieczorem nastawiasz budzik, by iść do pracy coś się w Tobie sprzeciwia. Potem długo nie możesz zasnąć, bądź śpisz niespokojnie i budzisz się raz po raz. Albo nawet wybudzasz się nad ranem i wiesz, że sen nie nadejdzie. Starasz się nie myśleć co Cię czeka w pracy bo i tak przecież wiesz…

W końcu wstajesz i zaczynasz się szykować do wyjścia. Źle się czujesz. Jedziesz jak na ścięcie i już teraz myślisz o tym, żeby dzień Ci szybko zleciał, żeby szef/szefowa nie przyszedł, zachorował, był w delegacji, na służbowym spotkaniu, bądź gdziekolwiek, byle z dala od Ciebie.

Czujesz się tą sytuacją zmęczony, wyczerpany, niepewny swojego losu, pozbawiony chęci do działania, pracujesz gorzej niż wcześniej, zaczynasz myśleć o zmianie pracy, o swoich słabościach, zauważasz że stres spętał Twoje życie, a rodzina i przyjaciele mówią, że się bardzo zmieniłeś. Słyszysz dobre rady i… przyznajesz że są dobre, ale nie umiesz ich zastosować w miejscu pracy. Coś (KTOŚ) Cię paraliżuje. Czujesz się malutki, nieważny i zupełnie pozbawiony osobowości w konfrontacji ze swoim szefem.

STOP!

Problem mobbingu w pracy, to problem, który dotyka coraz większą część polskich pracowników i współpracowników.

Mobbing to nic innego jak celowe, systematyczne, powtarzające się przez dłuższy okres czasu, zachowanie drugiej osoby, czy to współpracownika czy szefa, które narusza Twoją osobistą godność.
Jest świadomym działaniem i ma na na celu Cię przede wszystkim poniżyć, ośmieszyć, zaniżyć samoocenę, wyeliminować, pomniejszyć kompetencje i umiejętności oraz poróżnić z innymi osobami. To rodzaj molestowania, któremu nie możesz sie poddawać!

Masz prawo się bronić. Pamiętaj, że mobbing jest problemem, który naprawdę można pokonać jak również można się mu przeciwstawiać.

Co więcej, pojęcie mobbingu jest wpisane w „Kodeks Pracy” (Art. 943 Mobbing § 1.)

§ 1. Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi.

§ 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

§ 3. Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.

§ 4. Pracownik, który wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów.

§ 5. Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę powinno nastąpić na piśmie z podaniem przyczyny, o której mowa w § 2, uzasadniającej rozwiązanie umowy

Sprawdź czy warsztat „Mobbing? STOP!” jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz kilka błędów, które często popełniają osoby poddawane mobbingowi. Sprawdź, które z nich dotyczą Ciebie i postaraj się zmienić swoje zachowanie, ponieważ tak długo jak go nie zmienisz, będziesz ofiarą zaistniałej sytuacji, zamiast panem swojego losu.

 • Nie umiesz się odezwać, gdy szef lub inny współpracownik ma do Ciebie pretensję i przeważnie milczysz dając mu tym samym „ciche przyzwolenie” na kolejne reprymendy
 • Zgadzasz się na wszystkie propozycje swojego przełożonego, nawet jak uważasz je za absolutnie bezsensowne. Postępując w ten sposób dajesz swojemu szefowi odczuć, że jest mądrzejszy od Ciebie, że nie masz własnego zdania, a tym samym, że ma prawo nad Tobą górować.
 • Nie prowadzisz dokumentacji (notuj, nagrywaj, zbieraj dowody!), którymi będziesz mógł się podeprzeć w Sądzie Pracy.
 • Dla „świętego spokoju” godzisz się ze wszystkim , nawet jeśli z tego powodu narażasz na szwank swoje zdrowie psychiczne, fizyczne, a w najlepszym wypadku finanse.
 • Do psychologa lub psychiatry wstydzisz się pójść, w obawie przed wyśmianiem. Nic bardziej błędnego. Zamiast iść na „lewe” zwolnienie weź je od psychiatry, który zdefiniuje na nim właściwą diagnozę np. depresję. Psycholog zaś podczas terapii lub treningu pomoże Ci odbudować pewność i wiarę w siebie.

Pamiętaj, że tylko od Ciebie, od Twojej decyzji i gotowości do podjęcia zmiany, zależy czy przerwiesz ten destrukcyjny łańcuch wykorzystywania Cię.

Mobbing? STOP! - szkolenie MP3

Zakres warsztatu „Mobbing? STOP!”

Warsztat „Mobbing? STOP!”podzielony jest na 4 główne tematyczne części dzięki którym lepiej poznasz i zrozumiesz specyfike problemu:

Część I. ZROZUMIENIE PROBLEMU – KLUCZEM DO SUKCESU

 • Zajecia 1 – Wprowadzeie do tematu mobbingu
 • Zajecia 2 – We władzy emocji, czyli dlaczego władza emocjonalna jest taka silna
 • Zajecia 3 – Zrozumienie powstawania źródeł mobbingu i rozpoznawanie jego przejawów
 • Zajecia 4 – Dlaczego tak trudno się wyzwolić z toksycznych relacji?
 • Zajecia 5 – Stres okiełznany, jako podstawa na drodze do sukcesu w miejscu pracy

Część II. FIRMOWA SZKOŁA PRZETRWANIA

 • Zajecia 1 – Asertywność czyli nowy sposób na problemy
 • Zajecia 2 – Zmiana alternatywy i przewartościowanie celów
 • Zajecia 3 – Błędy występujące w komunikacji ze strony Twojego JA
 • Zajecia 4 – Inne typowe błędy w komunikacji oraz reagowanie na krytykę
 • Zajecia 5 – Jak poradzić sobie z notorycznym narzekaczem, czyli mobbing niejawny
 • Zajecia 6 – Jak radzić sobie z furiatem, czyli mobbing gorący

Część III. DOPALACZ TWOJEGO SUKCESU

 • Zajecia 1 – Koncentracja na sukcesie w pracy
 • Zajecia 2 – Jak się zabrać za poszukiwanie bardziej satysfakcjonującej pracy
 • Zajecia 3 – Praca on-line jako korzystna i bezpieczna alternatywa zarabiania pieniędzy
 • Zajecia 4 – Czym jest Program Wspierania Pracowników i jak jak go wykorzystać w swojej firmie

Część IV. CASE STUDY

 • Zajecia 1 – Przypadek 1
 • Zajecia 2 – Przypadek 2
 • Zajecia 3 – Przypadek 3
  (tematy przypadków do szczegółowego omówienia zostaną wyłonione z pośród najczęściej pojawiających się w ankiecie dostępnej po premierze kursu).
Autorzy
Kategorie
Dostępne formaty
Tagi
Average: 3 (2 votes)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Jak załatać dziurę w sercu, czyli jak wyjść z każdego dołka - Aneta Styńska
Jak załatać dziurę w sercu, czyli jak wyjść z każdego dołka - Aneta Styńska Szkolenie MP3 dla osób doświadczających kryzysu życiowego. Naturalny sposób mówienia, bez lektorskich sztuczek. Wrażenie, że uczestniczysz w zajęciach...
21 kroków do udanej komunikacji - szkolenie MP3 - Aneta Styńska
21 kroków do udanej komunikacji - szkolenie MP3 - Aneta Styńska Internetowy trening skutecznego porozumiewania się. Naturalny sposób mówienia, bez lektorskich sztuczek. Wrażenie, że uczestniczysz w zajęciach na żywo....
Intensywny Program Zmiany Osobistej
Intensywny Program Zmiany Osobistej czyli jak osiągnąć w życiu szczęście, poprawić relacje z samym sobą i z innymi i zacząć odnosić sukcesy? Pomyśl o sobie i swoim życiu… Jeśli uznasz, że chcesz...
Tak i Nie. Jak asertywnie się komunikować?
Kurs internetowy "Tak i Nie. Jak asertywnie się komunikować?". - Aneta Styńska Ostatnio bardzo popularne jest bycie asertywnym. Każdy z nas chciałby umieć zakomunikować szczerze, jakie ma potrzeby, czego oczekuje lub,...
Jak w 31 dni stać się SuperBohaterem swojego życia? - szkolenie email. - Aneta Styńska
Jak w 31 dni stać się SuperBohaterem swojego życia? - szkolenie email. - Aneta Styńska Dokładnie tyle potrzebujesz na zmianę Twojego życia i ani minuty więcej Witaj przyszły SuperBohaterze lub SuperBohaterko swojego...
X

Inne publikacje tego autora:

Darmowy ebook Dołącz do nas! / Aneta Styńska
Darmowy ebook Wypalenie zawodowe / Aneta Styńska
Tak i Nie. Jak asertywnie się komunikować?
21 kroków do udanej komunikacji - szkolenie MP3 - Aneta Styńska
Darmowy ebook Asertywność / Aneta Styńska
Intensywny Program Zmiany Osobistej
Jak w 31 dni stać się SuperBohaterem swojego życia? - szkolenie email. - Aneta Styńska
Jak załatać dziurę w sercu, czyli jak wyjść z każdego dołka - Aneta Styńska