Tak i Nie. Jak asertywnie się komunikować?

Tani hosting

Zawartość

Opis
Tak i Nie. Jak asertywnie się komunikować?

Kurs internetowy "Tak i Nie. Jak asertywnie się komunikować?". - Aneta Styńska

Ostatnio bardzo popularne jest bycie asertywnym. Każdy z nas chciałby umieć zakomunikować szczerze, jakie ma potrzeby, czego oczekuje lub, jakiego zachowanie innych nie toleruje.

Mimo iż asertywność staje się coraz bardziej popularna mało osób przychodzących na konsultacje do mnie, potrafi stanowczo wyrażać swoją opinię. Często boją się odrzucenia, braku zrozumienia czy poczucia straty, że nie są takimi jak inni oczekują.

Zastanów się przez chwilę, w jakich sytuacjach przydałaby ci się nauka asertywnego zachowania?

  • Może chciałbyś nauczyć się odmawiać kolegom z pracy?
  • Może chciałbyś umieć asertywnie prosić swojego partnera o przysługę?
  • A może masz kłopoty z wyrażaniem swoich oczekiwań w stosunku do własnego dziecka?

Tego wszystkiego możesz nauczyć się uczestnicząc w tygodniowym intensywnym e-warsztacie TAK i NIE. Jak asertywnie się komunikować?

Częsta trudność w życiu wielu osób polega również na tym, że nie potrafią żyć w zgodzie ze sobą, nie szanują siebie, a tym samym zatrącają szacunek dla innych.

Asertywne zachowanie nie ma nic wspólnego z „krakaniem wśród wron”. Wręcz odwrotnie! Poprzez zachowanie w zgodzie z sobą, staniesz się pewniejszy siebie, swojej indywidualności, a przez to swojej wyjątkowości.

Jeśli w relacjach z innymi nie zdecydujesz się na określenie swoich granic, inni ustalą je za Ciebie, według własnego upodobania, a wtedy będziesz już kimś innym, przestaniesz być sobą, bo to inni będą Ci dyktować kim masz być.

Dlatego takie ważne z mojej perspektywy jest nauczenie was jak określić własne granice, czyli jak rozpoznać i posłuchać takich dzwonków alarmowych, które informują, że jeśli pójdziesz dalej to zachowasz się wbrew sobie.

Dzięki e-warsztatowi dowiesz się również jak możesz przyjmować opinie innych ludzi, wyrażać własne zdanie.

Czytając program e-warsztatów może Ci się wydawać, że nie jest prosto w jeden tydzień nauczyć się tego wszystkiego, z czym miałeś problem przez większą cześć swojego życia.

Pamiętaj jednak, że uczestnictwo w Programie wymagać będzie wiele pracy własnej. Będę wysyłać materiały do samodzielnej pracy, a następnie wymagać ich realizacji. Ale to nie wszystko. Zdaję sobie sprawę, że na rynku dostępnych jest wiele książek dotyczących asertywności, dlatego w naszym programie najważniejszy jest wirtualny kontakt z psychologiem. To on poprowadzi Cię przez wszystkie etapy twojej trudności. Będziesz mógł osobiście zasięgnąć opinii, w jaki sposób poradzić sobie z trudnym dla ciebie zachowaniem.

Pamiętaj, że kurs „Tak i Nie. Jak asertywnie się komunikować?” jest dla Ciebie, dlatego dajemy Ci możliwość pracowania nad najbardziej przeszkadzającą Tobie trudnością. Dzięki osobistemu kontaktowi z psychologiem możesz indywidualnie konsultować swój problem. Pracujesz sam, a nie grupowo.

Jak kurs „Tak i Nie. Jak asertywnie się komunikować?” będzie wyglądał w praktyce?

  • Dzień 0 – finalizujesz formalności: wypełniasz formularz na stronie WWW i opłacasz uczestnictwo,
  • Dzień 1 – przysyłasz do nas informacje na temat najbardziej naglących Cię problemów w wybranym temacie (może to być opis dowolnej wielkości – długi lub krótki, tak jak wolisz), aby osoba prowadząca warsztat wiedziała, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zajęć.
  • Dzień 2 – otrzymujesz materiały szkoleniowe ze szczegółowymi informacjami, dotyczącymi omawianego zagadnienia. Będzie to plik pdf zawierający teoretyczną część warsztatu.
  • Dzień 3 – przysyłasz do nas informacje, czy wiedza zawarta w przesłanych materiałach była w pełni zrozumiała oraz swoje uwagi i odczucia.
  • Dzień 4 – otrzymujesz testy/zadania domowe do samodzielnego wykonania.
  • Dzień 5 – przesyłasz do nas wykonane zadania domowe, i jednocześnie otrzymujesz artykuł lub fragment książki, który pozwoli Ci zgłębić omawiany temat.
  • Dzień 6 – odsyłamy Ci swoje uwagi, opierając się na wszystkich przesłanych przez Ciebie informacjach.
Autorzy
Kategorie
Dostępne formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Intensywny Program Zmiany Osobistej
Intensywny Program Zmiany Osobistej czyli jak osiągnąć w życiu szczęście, poprawić relacje z samym sobą i z innymi i zacząć odnosić sukcesy? Pomyśl o sobie i swoim życiu… Jeśli uznasz, że chcesz...
Optymalizator życia - Kurs mailowy
Kurs internetowy "Optymalizator życia" - Sebastian Schabowski Jak by to było, gdyby nagle pojawił się w Twoim życiu błogi spokój i zniknęło z niego ciągłe martwienie się o pieniądze? Co, gdyby dzięki wykorzystaniu nieznanej...
Darmowy ebook Asertywność / Aneta Styńska
Darmowy ebook "Asertywność". Krótki artykuł o tym, co to jest i jak być asertwynym. Zachowanie asertywne to umiejętność, dzięki której ludzie otwarcie wyrażają swoje myśli, preferencje, uczucia, przekonania,...
Menedżer własnego sukcesu - kurs mailowy
Menedżer własnego sukcesu - Aneta Styńska - kurs mailowy. Jak żyć, by lubić swoje życie, robić to co się kocha i odnieść życiowy sukces. A przede wszystkim nauczyć się dostrzegać własne sukcesy, wychodzić im na przeciw i lśnić...
Jak w 31 dni stać się SuperBohaterem swojego życia? - szkolenie email. - Aneta Styńska
Jak w 31 dni stać się SuperBohaterem swojego życia? - szkolenie email. - Aneta Styńska Dokładnie tyle potrzebujesz na zmianę Twojego życia i ani minuty więcej Witaj przyszły SuperBohaterze lub SuperBohaterko swojego...
X

Inne publikacje tego autora:

Darmowy ebook Dołącz do nas! / Aneta Styńska
Darmowy ebook Wypalenie zawodowe / Aneta Styńska
Jak w 31 dni stać się SuperBohaterem swojego życia? - szkolenie email. - Aneta Styńska
Jak załatać dziurę w sercu, czyli jak wyjść z każdego dołka - Aneta Styńska
Darmowy ebook Asertywność / Aneta Styńska
Intensywny Program Zmiany Osobistej
21 kroków do udanej komunikacji - szkolenie MP3 - Aneta Styńska
Mobbing? STOP! - szkolenie MP3