Najbogatszy człowiek w Babilonie / George Samuel Clason

Tani hosting

Zawartość

Opis
Darmowy ebook Najbogatszy człowiek w Babilonie / George Samuel Clason

Darmowy ebook "Najbogatszy człowiek w Babilonie". Stare tabliczki z Babilonu pomogą Ci osiągnąć finansową wolność

"Najbogatszy człowiek w Babilonie" to książka o tym, jak stać się bogatym. Legendarna, kultowa pozycja, od osiemdziesięciu lat będąca natchnieniem dla wielu pokoleń amerykańskich milionerów. Od osiemdziesięciu lat do dziś niezmiennie na listach bestsellerów. Tłumaczona na wiele języków, teraz nareszcie po raz pierwszy w Polsce!

Złoto przychodzi chętnie i w coraz większej ilości do każdego, kto odkłada nie mniej niż dziesiątą część swych zarobków, by stworzyć kapitał na przyszłość dla siebie i dla swej rodziny.

Fragment ebooka "Najbogatszy człowiek w Babilonie"

Dobry Król Sargon ubolewał nad stanem miasta. Bogaci stawali się coraz bogatsi, biedni coraz biedniejsi. Całe znajdujące się w mieście złoto jakoś trafiało w ręce „kilku bardzo bogatych obywateli miasta”.

„Dlaczego tak niewielu ludzi potrafi zdobywać całe złoto?” – powiedział Król.

„Ponieważ wiedzą, jak to robić” – odpowiedział Kanclerz. – „Nie można potępiać nikogo za jego sukces, ponieważ wie, jak to robić”.

„Kto najlepiej w naszym mieście wie, jak się bogacić, Kanclerzu?” – spytał Król.
„Wasza dostojność, twoje pytanie samo stanowi odpowiedź. Kto w Babilonie zgromadził największą fortunę? Arkad!” – odparł Kanclerz.

Wezwano więc Arkada do stawienia się przed obliczem Króla. Oto początek rozmowy, która się tam odbyła:

„Jak stałeś się tak bogaty? Nic nie miałeś na początku” – spytał Król.p> „Tylko ogromne pragnienie bogactwa, poza tym nic” – odrzekł Arkad.

„Czy istnieje jakiś sekret zdobywania bogactwa? Czy można się tego nauczyć?” – spytał znowu Król.

„Oczywiście, wasza dostojność. Tego, co wie jeden człowiek, można nauczyć i innych” – odpowiedział Arkad.

Król wyraził życzenie, by Arkad podzielił się swą wiedzą z mieszkańcami miasta. Sam Król wyznaczył „Setkę Wybrańców”, którzy mieli spotykać się z Arkadem. Ten zaś wielki człowiek stanął przed nimi i opowiedział im, jak to w młodości nie miał całkiem nic, poza pustą sakiewką, jak poszukiwał wszelkich leków na chudą sakiewkę i w końcu znalazł ich siedem. Oto Siedem Leków na Chudą Sakiewkę:

1 Zacznij swą sakiewkę tuczyć.

„Z każdych dziesięciu monet, które wkładasz do sakiewki, wyjmij i zużyj tylko dziewięć. Twoja sakiewka od razu zacznie nabierać ciała, a jej zwiększająca się waga sprawi, że przyjemnie będzie ci ją trzymać w ręku, a także sprawi radość twej duszy”.
 

Fragment darmowego ebooka "Najbogatszy człowiek w Babilonie"

Recenzja książki "Najbogatszy człowiek w Babilonie"

Spis treści

Spis treści ebooka "Najbogatszy człowiek w Babilonie"

 • ROZDZIAŁ I TEN, KTÓRY PRAGNĄŁ ZŁOTA
 • ROZDZIAŁ II NAJBOGATSZY CZŁOWIEK W BABILONIE
 • ROZDZIAŁ III SIEDEM LEKÓW DLA CHUDEJ SAKIEWKI
 • ROZDZIAŁ IV SPOTKAJ BOGINIĘ POWODZENIA W ŻYCIU
 • ROZDZIAŁ V PIĘĆ PRAW DOTYCZĄCYCH ZŁOTA
 • Pięć Praw Dotyczących Złota
 • ROZDZIAŁ VI BANKIER
 • ROZDZIAŁ VII MURY BABILONU
 • ROZDZIAŁ VIII HANDLARZ WIELBŁĄDÓW
 • ROZDZIAŁ IX BABILOŃSKIE GLINIANE TABLICZKI
 • ROZDZIAŁ X NAJSZCZĘŚLIWSZY CZŁOWIEK W BABILONIE
Opinie

Lubię mądre, uczące czegoś książki napisane w formie bajki, opowieści. Zawsze trafiają one do mnie lepiej, pełniej przyswajam sobie zawarte w nich przesłanie. Taka jest ta książeczka. Uzupełnia ona obraz, pokazuje wydawałoby się znaną tematykę od innej, zaskakującej strony...

Wojciech

Bardzo fajna publikacja. Pokazuje ona w jak różny sposób można mówić o bogactwie, finansach. Tutaj jest to opisane w stylu opowiadania, jakiejś baśni Disney'owskiej. Książka napisana w sposób niezwykle przystępny w zrozumiały chyba dla każdego, o ile... osoba ta potrafi już czytać ;) Dodatkowo zmusza nas ona do głębszej refleksji nad tym, czy dobrze gospodarujemy naszymi pieniędzmi, czy może jesteśmy w stanie z(a)robić coś więcej :)

Maciej

Nie ma co ukrywać jeśli jeszcze nie wiesz co powoduje że człowiek się bogaci to polecam a jeśli już wiesz to również polecam bo może znajdziesz coś nowego co jeszcze bardziej uskuteczni i zarazem przyspieszy Twoje bogacenie się.

Marcin

Bajka dla dorosłych z przesłaniem.Wbrew pozorom zmusza do refleksji:"Stare mądrosci są zawsze aktualne".I należy z nich korzystać.

Sławek

w prostych slowach, przy pomocy prostych historii kluczowe informacje na temat pomnazania pieniecy. goraco polecam tym co juz wiedza i tym co jeszcze nie... :)pewne rzeczy naprawde warto utrwalac

janusz

Opowieść, a może raczej przypowieść, która zmieni wiele twoich zastałych poglądów. Czyta się lekko i przyjemnie, można poczytać też dzieciom i wyjaśnić to czego nie zrozumieją. Warto zabrać ze sobą na wakacje i wracać do niej w wolnych chwilach.

Agata

Byłem zaskoczony mocą i siłą przekazu tej publikacji. Bardzo lubię książki pachnące starością, ale pierwszy raz trafiłem na pachnącego starością e-booka (jakkolwiek dziwnie to brzmi). Oczywiście ta "starość" ma tu bardzo pozytywne znaczenie, jest czymś w rodzaju starych mądrości, nieśmiertelnych mądrości - nawet w naszych zwariowanych czasach.

Marcin

Wspaniała opowieść o bogactwie, skąd przychodzi oraz kiedy i jak z niego korzystać.Tę książkę polecam wszystkim tym którzy poważnie myślą o mądrości, dostatku oraz swojej przyszłej emeryturze.

Karol

Fantastyczna książka. Bardzo podobna w swoim przesłaniu do "Najbogatszego kupca świata" Oga Mandino.

Andrzej

Książka w bardzo obrazowy sposób uczy przedsiębiorczości, i sposobów zarządzania pieniędzy. Bardzo szybko się ją czyta. Podejrzewam że nawet dzieci powinny ją poczytać czasem :) bo jest tak wciągająca i zarazem edukacyjna.

Tomek

Książka jest wspaniała,każdy ją powinien przeczytać, nawet dzieci w szkole podstawowej, mogłyby się już z niej dowiedzieć, jaką wartością jest praca, pieniądz, kreatywność, szacunek do samego siebie. Jest to elementarz wiedzy o pieniądzach. Ale również coś więcej... Brawa dla autora za piękne granie na ludziej duszy.

Anna

Rewelacyjna porcja wiedzy dla każdego, kto poważnie myśli o swoich finansach. Napisana w formie dramatu opowieść o mieszkańcach Starożytnego Babilonu i ich życiu przekazuje czytelnikowi wiedzę o zasadniczych prawach rządzących finansami i drodze ku bogactwu. Polecam!

Tomasz

Niby nic nowego się nie dowiedziałem, ale jednak czegoś się nauczyłem. Książka krótko opisuje proces bogacenia się, a przy tym robi to konkretnie, prosto i bez pozostawiania niedopowiedzeń. Nie wiem czy wspomniane tabliczki są prawdziwe czy zmyślone, ale to bez znaczenia, jeśli przekazywana przez nie treść jest prawdziwa.

Mariusz

Inicjatywa i przedsiębiorczość nie starzeją się nigdy. To technika idzie naprzód i rozwija się wiedza ale intelekt człowieka i cele jakie mu przyświecają pozostają bez zmian. Także techniki pozyskiwania ludzi oraz sposoby osiagania sukcesu. O tym jest ta książka. I dlatego przeczytać ją warto. Z uwagą.

Aleksander

Książka za pomocą prostej i przyjemnie czytającej się historyjki wyjaśnia i zwraca uwagę na trzy fundamenty bogacenia się którymi są: regularny dochód, systematyczne oszczędzanie i inwestowanie oszczędności.

togan

Książka bardzo dobra. To krótkie, proste opowiadanie, które uczy jak mądrze mnożyć pieniądze. Idea jest bardzo trafna: oszczędzaj część swoich pieniędzy, a tą inwestuj w swój kapitał. Ciągle go pomnażaj aż staniesz się niezależny. Oceń maksymalnie. Ciężko trafić na tak zwięzłą treść.

Marcin

Ta książka to ciekawy zbiór historyjek podających receptę na bogactwo. Jest to swoisty "Kamień Filozoficzny", z którego warto skorzystać. Można by ją nawet czytać starszym dzieciom w ramach programu "Cala Polska czyta dzieciom" i w ten sposób powoli uczyć je, jak można zdobyć bogactwo.

Urszula

Bardzo lekko i przystępnie napisana książka o rzeczach prostych i wydawałoby się oczywistych, a tak trudnych do wprowadzenia w życie. Z pewnością skłania do przemyśleń i czasem brutalnie sugeruje, że sami jesteśmy odpowiedzialni za to, co robimy oraz za to, czego nie robimy. Polecam.

Karolina

Tę książkę przeczytałam dosłownie jednym tchem. Jest fascynująca. Zmobilizowałam się do mądrego oszczędzania i kontrolowania swych wydatków. A co więcej myślę również o mądrym pomnażaniu nadwyżek pieniężnych. Moim zdaniem warto przeczytać tę książkę.

Ewa

Książka, która bardzo dobrze motywuje wszystko jest świetnie opisane , nie jestem jeszcze ekspertem w ocenianiu kogoś, kto już pisze konkretne książki, ale ta książka naprawdę opowiada, jak ktoś, nie mając niczego, dorabia się fortuny, zarazem uczy innych przedstawiając swe błędy z nadzieją, że ich nie popełnią .

robert

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 4.1 (4 votes)
Czytaj online darmowego ebooka: 

Najbogatszy człowiek w Babilonie / George Samuel Clason

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Darmowy ebook Finanse Dziecka / Andrzej Fesnak
Darmowy ebook "Finanse Dziecka". Jak świadomie zadbać o finansową przyszłość swojego dziecka? Dlaczego temat zamożności dzieci został przez nas wzięty pod lupę w ramach akcji "Porozmawiajmy o Pieniądzach?" Ponieważ...
Darmowy Ebook Tylko Ty Decydujesz / Ireneusz Tomczyk
Z darmowego ebooka "Tylko Ty Decydujesz" dowiesz się jakie wymówki powstrzymują Cię przed pomnażaniem pieniędzy! Według jakiego schematu obraca się Twoje życie? Czy jest to rutynowe...
Ebook Cyfrowa przyszłość
Jak szybko elektroniczne książki staną się naszą codziennością? Postęp technologiczny, jaki następuje w ostatnich latach jest tak szybki, że często nawet nie zauważamy, kiedy nowe, przełomowe rozwiązania trafiają pod nasze strzechy,...
Darmowy Ebook Cytaty ludzi Sukcesu / Krzysztof Trybulski
"Cytaty ludzi Sukcesu" to inspirujące cytaty, które zmotywują Cię do sukcesu Każdy z  nas potrzebuje czasami odrobiny inspiracji i zastrzyku pozytywnej energii, która pozwoli mu się bardziej zmotywować do...
Darmowy ebook Szkoła Sukcesu / Aleksander Łamek
Z darmowego ebooka Szkoła Sukcesu dowiesz się jak osiągnąć sukces, spełnić swoje marzenia i żyć szczęśliwie. Ty też możesz osiągnąć sukces i szczęście. Skoro jesteś na tej stronie, to znaczy, że słowo sukces nie jest Ci obce....