Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski

Tani hosting

Zawartość

Opis
Książka Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski

Książka "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania". Jak w 10 tygodni, REALNIE zwiększyć szybkość swojego czytania.

Oto sekrety szybkiego czytania. Zacznij czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej.

Już niedługo możesz zacząć czytać dużo szybciej i dzięki temu zdobyć więcej wiedzy potrzebnej Ci do osiągnięcia sukcesu i zrealizowania swoich celów.

Chcesz się rozwijać, ale nie masz na to czasu? Potrzeba Ci jeszcze wiele wiedzy, aby spełnić swoje marzenia, a tymczasem nie masz kiedy nawet przeczytać jednej książki w miesiącu? Obowiązki, praca zabierają Ci zbyt dużo czasu i nie starcza Ci go na samodoskonalenie?

Jakie jest rozwiązanie tej sytuacji? Więcej i ciężej się uczyć? Zrezygnować z przyjemności w życiu? A może porzucić marzenia o sukcesie, bo nie dajesz sobie rady i nie masz odpowiedniej wiedzy?

NIE! Gwarantuję Ci, że możesz osiągnąć i dokonać tego wszystkiego, o czym od zawsze marzysz. Jestem przekonany, że możesz zdobyć całą wiedzę potrzebną Ci do spełnienia swoich marzeń i to bez ciągłej harówy, nieprzespanych nocy, a tylko dzięki  nauczeniu się sposobów szybkiego czytania.

 • Nigdy więcej rezygnowania z przyjemności "bo musisz zdobywać wiedzę".
 • Nigdy więcej siedzenia nad książkami po nocach.
 • Nigdy więcej wrażenia, że się nie rozwijasz i nic nie robisz, aby osiagnąć swoje cele.

W jaki sposób Ty też możesz nauczyć się szybkiego czytania i czy kosztuje to dużo wysiłku?

Na pewno doszły do Ciebie różne reklamy zachęcające do nauki szybkiego czytania. Może nawet próbowałeś się uczyć tego sposobu.  Być może słyszałeś o ludziach, którzy czytają książki w 20 minut. Czy Ty też możesz osiągnąć podobny poziom? Czy wogóle to możliwe, żeby normlany człowiek doszedł do takiego poziomu? Niedługo sam się o tym przekonasz. Najpierw jednak przyjrzyjmy się, na czym naprawdę polega nauka szybkiego czytania.

Możliwości nauki szybkiego czytania masz wiele. Możesz chodzić na stacjonarne kursy, gdzie będziesz pracować w grupie i z wykładowcą. Zaletą takiego szkolenia jest obecność nauczyciela, który ma większe doświadczenie i potrafi Ci pomóc z typowymi problemami. Wadą jednak jest sztywny czas zajęć, do którego musisz się dostosować, a co nie zawsze się udaje. Dodatkowo taki kurs zwykle jest dość drogi i kosztuje nawet 700-2000 złotych.

Drugą możliwością jest samodzielna nauka z książek. Największą zaletą tego sposobu nauki jest elastyczny czas zajęć (Ty o wszystkim decydujesz) i dość niskie koszty. Wadą jest to, że nauki czytania nie masz poukładanej i właściwie rozłożonej, tak jak jest to na kursach. Brakuje także opieki kogoś z doświadczeniem. Jak widzisz, obie możliwości mają swoje wady i zalety. Ja jednak chciałem pokazać Ci trzecie wyjście.

Alternatywny sposób nauki szybkiego czytania dla każdego

Korzystając z publikacji "Praktycznego  Kursu Szybkiego Czytania", otwierasz przed sobą zupełnie nowe możliwości. Łączy się w nich skuteczność nauki na drogich kursach stacjonarnych oraz swoboda i elastyczność nauki samodzielnej.

Wybierając "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania", który Ci prezentujemy, możesz nie tylko samemu decydować, kiedy się uczysz  ale i nie kosztuje Cię to dużo (odpadają dojazdy i koszty kursu stacjonarnego). Mimo wszystko, dzięki specjalnej konstrukcji kursu, jesteś fachowo prowadzony za rączkę przez doświadczonego eksperta podczas całego procesu nauki. Kurs został w taki sposób napisany, aby krok po kroku przeprowadził Cię przez proces nauki i jednocześnie  pozwolił Ci osiągnąć wysoki poziom szybkiego czytania na koniec.

To trochę tak, jak gdyby mieć własnego osobistego nauczyciela, który cały czas jest przy Tobie, doradza Ci i prowadzi przez wszystkie części kursu, abyś zdobył najważniejsze umiejętności i nauczył się je wykorzystać.

Czy nauka szybkiego czytania jest dla każdego? Czy nie sprawi, że będę mniej rozumieć tekst?

Szybkie czytanie nie powoduje utraty zrozumienia tekstu, jak przyjęło się myśleć. Wręcz przeciwnie - opanowanie szybkiego czytania pozwala jeszcze lepiej i szybciej opanować tekst.

Oto  lista korzyści, jakie jeszcze daje Ci skorzystanie z kursu szybkiego czytania

 • Oszczędzasz cenne godziny ze swojego życia, które normalnie stracisz na nieefektywną naukę, spowodowaną wolnym czytaniem, zamiast wykorzystać je na zrobienie czegoś przyjemnego.
 • Opanujesz skuteczne i praktyczne umiejętności szybkiego czytania, które nie tylko zaoszczędzą Ci czasu i wysiłku, ale i również pozwoli lepiej przyswajać wiedzę.
 • Nie musisz nigdzie jeździć i tracić czasu na dodatkowe dojazdy na miejsce szkolenia.
 • Oszczędzasz pieniądze, które normalnie musiałbyś wydać na kurs stacjonarny i np. dojazdy, materiały dodatkowe (książki, płyty itp.)
 • Uczysz się, kiedy chcesz i kiedy Ci się tylko podoba. Masz elastyczny czas na naukę, który dopasowujesz do swoich możliwości.

Najlepsze jest to, że umiejętność szybkiego czytania przydaje się nie tylko uczniom i studentom, ale przede wszystkim, tym którzy pragną się rozwijać. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, to potrzebujesz wiedzy, a im szybciej zdobędziesz wiedzę, tym szybciej przyjdzie sukces.

Jak nauczysz się szybkiego czytania podczas kursu?

Publikacja "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania" została przygotowana w formie praktycznego kursu, który mozesz przerobić w ciągu takiego czasu, jaki Ci się podoba. Przy czym dobrze jest, jeśli poświęcisz przynajmniej cztery godziny w tygodniu na naukę. Wszystkie lekcje i ćwiczenia możesz, przerabiać samodzielnie tak wiele razy, jak chcesz. Ty decydujesz, czy masz dobrze opanowany materiał, czy chcesz go jeszcze powtórzyć.
Cały kurs szybkiego czytania składa się z 20 lekcji, na których będziesz ćwiczył umiejętności potrzebne do szybkiego czytania:

 • kontrolę i pracę oczu
 • dwudzielny i trójdzielny rytm czytania
 • antyregresję
 • czytanie mózgiem
 • żonglowanie :) (rozluźnia oczy)
 • rozwijanie słownictwa
 • ćwiczenia zwiększające stopień zrozumienia tekstu
 • wewnętrzne i zewnętrzne czynniki wpływające na szybkość czytania

Dodatkowo do każdego rozdziału kursu dołączone są specjalne sprawdziany, które kontrolują Twój postęp w nauce i pozwalają Ci zorientować się, w jakim stopniu masz opanowane szybkie czytanie.

Kiedy już przejdziesz kurs szybkiego czytania…

Nie obiecujemy Ci, że z dnia na dzień będziesz w stanie czytać pięć razy szybciej i przeczytasz 300-stronicową książkę w 20 minut. Ale pomyśl, jak bardzo przyspieszysz swoją drogę do sukcesu, kiedy zaczniesz zdobywać potrzebną do tego wiedzę dwa albo i trzy razy szybciej, dzięki umiejętności super szybkiego czytania. Możesz szybciej się doskonalić i być bliżej sukcesu, o jakim marzysz od dawna.

Nigdy to jednak nie nastąpi, jeśli dalej nauka i zdobywanie umiejętności będzie Ci zabierała tyle czasu, którego przecież wciąż Ci brakuje.

Działaj teraz, zainwestuj w kurs szybkiego czytania i oszczędź zbędnych godzin na powolne czytanie.

Spis treści

Spis treści ebooka "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania"

 • WSTĘP
 • LEKCJA 1. SPRAWDŹ SWOJĄ SZYBKOŚĆ CZYTANIA
 • LEKCJA 2. CZY WIESZ, JAK CZYTASZ?
 • LEKCJA 3. ROZSZERZANIE POLA WIDZENIA. ĆWICZENIA (CZ.1.)
 • LEKCJA 4. ROZSZERZANIE POLA WIDZENIA. ĆWICZENIA (CZ.2.)
 • LEKCJA 5. OPTYMALNE WARUNKI DO SZYBKIEGO CZYTANIA
 • LEKCJA 6. POSZERZANIE POLA WIDZENIA. ĆWICZENIA (CZ.3.)
 • LEKCJA 7. ŻONGLOWANIE
 • LEKCJA 8. CZYTANIE ZE WSKAŹNIKIEM
 • LEKCJA 9. POSZERZANIE POLA WIDZENIA. ĆWICZENIA (CZ. 4.)
 • LEKCJA 10. ZWIĘKSZ SWOJĄ SZYBKOŚĆ CZYTANIA (400 SŁÓW/MINUTĘ)
 • LEKCJA 11. POSZERZANIE POLA WIDZENIA. ĆWICZENIA (CZ. 5.)
 • LEKCJA 12. PAMIĘĆ FOTOGRAFICZNA
 • LEKCJA 13. TWOJE POLE WIDZENIA
 • LEKCJA 14. ZWIĘKSZANIE SZYBKOŚCI CZYTANIA (2000 SŁÓW/MINUTĘ)
 • LEKCJA 15. POSZERZANIE POLA WIDZENIA. ĆWICZENIA (CZ. 6.)
 • LEKCJA 16. WYSZUKIWANIE POTRZEBNYCH INFORMACJI W TEKŚCIE
 • LEKCJA 17. PRZEKRÓJ ĆWICZEŃ (CZ.1.)
 • LEKCJA 18. PRZEKRÓJ ĆWICZEŃ (CZ.2.)
 • LEKCJA 19. PRZEKRÓJ ĆWICZEŃ (CZ.1.)
 • LEKCJA 20. SPRAWDZENIE OSIĄGNIĘTYCH EFEKTÓW (ĆWICZENIA)
 • ARKUSZE ODPOWIEDZI
 • TABELA POSTĘPÓW
Opinie

Ciekawa i praktyczna książka o tym jak efektywnie zwiększyć szybkość czytania. Jestem po 6 dniach ćwiczeń i już czytając zauważyłem znaczne przyspieszenie bez specjalnego wysiłku. Myślę, że pozycja jest dla osób, które cenią sobie swój czas i nie lubią go tracić. Szczerze polecam.

anonim

Uczyłem się szybkiego czytania ponad pół roku temu różnymi kursami, ale z uwagi na to, że jestem osobą, której wszystko szybko się nudzi, zabawa z szybkim czytaniem zakończyła się wówczas po tygodniu, bądź dwóch od rozpoczęcia.

Teraz, kiedy kupiłem "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania" nic nie odciąga mnie od lektury. Zawsze nie cierpiałem wstawać wcześnie rano, ale teraz gdy mam tą książkę nie sprawia mi to żadnego problemu. Gorąco polecam ją wszystkim, którzy mają dużo materiałów do przeczytania a zarazem mało czasu.

Ariel

Zakupiłem wersję drukowaną ebooka, i jestem zachwycony. Kurs jest podzielony na 20 lekcji, po przeczytaniu każdej z nich jestem o krok bliżej od szybkiego czytania. Cel jaki sobie wyznaczyłem to 1000 słów na minutę, i teraz widzę, że jest to całkiem realny cel. Pozwoli mi to przeciętną książkę (40 000słów) przeczytać w ciągu 40 minut. Ebook jest nastawiony przede wszystkim na praktyczne ćwiczenia oczu, dzięki którym poszerzamy nasze pole widzenia. Warto zakupić książkę, aby później zaoszczędzić czas który spędziłbyś na "wolnym czytaniu" innych książek. Czas to pieniądz...

Mateusz

Mimo, iż na przerobienie wszystkich ćwiczeń jakie są zamieszczone w tej książce potrzeba więcej czasu, a jestem w posiadaniu e-booka dopiero od ok. dwóch tygodni, to już jestem zadowolona z jakości przedstawionych ćwiczeń i w ogóle formy w jakiej napisano tego e-booka. Miałam już inną publikację o szybkim czytaniu, ale brakowało mi tej części praktycznej, czyli kursu krok po kroku. A ten e-book jak na razie spełnia wszystkie moje oczekiwania. Polecam wszystkim.

Agnieszka

Podchodziłem do tej publikacji dość sceptycznie, ale... no własnie coś się dzieje dziwnego. Mózgu chyba mi nie przybyło bo "kafel" jaki był taki jest, ale opisane w książce reakcje organizmu na zalecane ćwiczenia występują i zaczynam wierzyć, że zdobędę tą umiejętność w sumie za friko, a bardzo jest mi potrzebna.

Mirosław

Dzięki tej publikacji moja szybkość czytania (ze zrozumieniem) zwiększyła się na dzień dzisiejszy dwukrotnie. Bardzo dobra publikacja, którą polecam wszystkim chcącym poprawić szybkość czytania. Nie zastanawiajcie się nad zakupem tej publikacji tylko KUPUJCIE. Pozdrawiam.

Rafał

Jestem w trakcie kursu i już widzę postępy. Jako że uczestniczyłem wcześniej w "realnym" kursie szybkiego czytania, z którego nic nie wyniosłem, jestem niebywale zadowolony że ten wirtualny kurs tak dużo mi daje. Polecam !

Jakub

Ponieważ rynek zalewa nas wspaniałymi ksążkami czytając je zabiera mi to dużo czasu. Wybralam tą ksiązke zeby moje czytanie było szybsze. Wykonuję testy i już zauważyłam szybkość mojego czytania zwiększyła się. Ksiązka jest wspaniała, ale trzeba troche dłużej nad nią popracowac. Bardzo polecam.

helena

Co tu dużo pisać... po prostu czytam 3 razy szybciej w zdrowy dla mózgu sposób. Zestaw ciekawych ćwiczeń, których regularne wykonywanie daje nadspodziewane efekty:) Tego szukałem!

Piotr

Książka jest dla mnie praktycznym poradnikiem uczącym szybciej posługiwać się narządem wzroku. Mam wiele publikacji do przeczytania i ta nauka już pozwala mi robić to o wiele szybciej niż wcześniej. Jestem na początku ale czym dalej tym lepiej. Jestem przekonany, że czytanie ze zrozumieniem różnych publikacji jest istotą nauki ale również przyjemnością.

Ryszard

Bardzo pomocne narzędzie. Mam jeszcze sporo ćwiczeń do wykonania, ale już tylko kilka z nich oraz wiedza na temat złych nawyków w czytaniu, powodują, że czytam szybciej.

Krzysztof

Książka w bardzo ciekawy i praktyczny sposób pokazuje jak szybko można poprawić i przyśpieszyć jakość i formę czytania. Zawiera dużą ilość praktycznych porad oraz ćwiczeń mających na celu zapoczątkowanie i doskonalenie technik szybkiego czytania. Jest napisana bardzo dobrym językiem wzbudzającym w osobie czytającej chęć zagłębiania się w nią i motywuje do samodzielnych codziennych ćwiczeń by wyrabiać sobie nawyki. Mam nadzieję, że przy dużym własnym zaangażowaniu opanuję wskazane techniki czytania i będę robił to z optymalną dla siebie prędkością i zrozumieniem.

Eugeniusz

Jeżeli jeszcze nie macie tej pozycji gorąco polecam. Otrzymacie wskazówki które pomogą zrobić coś co przyspieszy czytanie.Nie wystarczy narzekać musisz coś zrobić aby uczyć się szybciej.

Andrzej

Niestety nie mam porównania z innymi pozycjami w tym temacie, bo zająłem się tym po raz pierwszy. Jednak już po paru tygodniach codziennego treningu widzę pierwsze pozytywne rezultaty. Polecam!

Krzysztof

Już od pewnego czasu pracuję nad umiejętnością szybkiego czytania. Dzięki tej książce mogłem usystematyzować swoją wiedzę i poćwiczyć wykorzystując zadania w niej zawarte. Stała się publikacją, do której wracałem codziennie przez kilka tygodni. Rzeczywiście warto było się w nią zaopatrzyć. Niemniej nie wykona ona za nas pracy ;-)

Przemek

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 3.2 (3 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski
W ebooku "Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia" znajdziesz 8 zestawów zawierających 108 ćwiczeń, dzięki którym szybkie czytanie stanie się dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym! W dzisiejszych czasach...
Ebook Zabójcza koncentracja / Paweł Sygnowski
Ebook "Zabójcza koncentracja" czyli jak sprawić, aby nasza koncentracja podczas ważnych zadań, była na najwyższym poziomie? Jak bardzo chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób najefektywniej koncentrować się na własnych...
Ebook Szybkie czytanie dla wytrwałych / Paweł Sygnowski
Ebook "Szybkie czytanie dla wytrwałych". Czy przeczytasz 2000 słów na minutę z pełnym zrozumieniem tekstu? - Paweł Sygnowski Dowiedz się w jaki sposób możesz czytać co najmniej 2000 słów na minutę, z pełnym zrozumieniem...
Ebook Metody i techniki szybkiego czytania / Paweł Sygnowski
Ebook "Metody i techniki szybkiego czytania". Jak sprawnie czytać różne rodzaje tekstów i kilkukrotnie zwiększyć prędkość czytania? Poznaj sprawdzone rady autora kilkunastu publikacji z dziedziny efektywnej nauki, szybkiego...
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia to 93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów Jak często zastanawiasz się, o ile efektywniej możesz się uczyć? Jak często myślisz, by wykorzystując...
X

Inne publikacje tego autora:

Internetowy Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski
Co zrobić, gdy cierpisz na chroniczny brak czasu? / Marcin Matuszewski
Edukacyjna gra planszowa "Polski Rentier"
Ebook Landlord. Jak osiągnąć wolność finansową, inwestując w nieruchomości / Marcin Matuszewski
Jak skutecznie opanować język obcy i swobodnie się w nim komunikować? - Zapis webinaru