Internetowy Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski

Tani hosting

Zawartość

Opis
Internetowy Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski

Internetowy Kurs Szybkiego Czytania, który nauczy Cię REALNIE czytać szybciej od 4-6x niż do tej pory i co najważniejsze zwiększy także o 20-30% zrozumienie i zapamiętywanie czytanego tekstu!

Autor książki Praktyczny kurs szybkiego czytania zdradzi jak przeczytać 300-stronicową książkę w 2 godziny i zrozumieć oraz zapamięcać więcej niż dotychczas

Zanim dowiesz się, w jaki sposób osiągnąć taki efekt, przeczytaj historię osoby, która prawdopodobnie tak jak Ty przez całe dotychczasowe życie męczyła się z czytaniem książek i podręczników.

“Adam był zawsze bardzo ambitny i dążył do wyznaczonych przez siebie celów. Jako dziecko nie był ani wybitny, ani też głupi. Ze szkoły przynosił raz dobre oceny, raz gorsze, ale zazwyczaj był w tej "lepszej" połowie klasy.

Na studiach zawsze dużo czasu poświęcał na naukę, bardziej z przymusu, bo czytanie książek i podręczników zabierało mu masę czasu. Po studiach pracował dużo i poświęcał się pracy całym sercem, jednak miał niewiele czasu na rozrywki i rodzinę.

Pewnego dnia, gdy Adam znów zarywał nockę w pracy, zadzwonił do niego Jurek.
- Pojedziesz jutro z nami na jezioro? - spytał entuzjastycznie Jurek.
- Oj, nie wiem, mam dużo roboty - powiedział z żalem w głosie Adam. - Muszę przeczytać na wtorek kilka raportów branżowych i specjalistyczne opracowanie, bo mam wykład w firmie.

Jurek przez chwilę milczał, po czym powiedział ciepłym głosem:
-Rozumiem Cię doskonale, do niedawna miałem dokładnie ten sam problem. Sam zresztą wiesz.
- Tak, mówiłeś mi o tym wielokrotnie... ale czekaj, powiedziałeś DO NIEDAWNA? - mocno zdziwił się Adam, trochę wręcz oburzony. - Co się zmieniło? Przestało Ci zależeć na pracy? Wywalili Cię?
- Skądże znowu - odparł Jurek. - Wiesz, w mojej pracy bardzo liczy się czytanie i zdobywanie nowej wiedzy, zresztą chyba jak wszędzie. Dlatego postanowiłem wybrać się na kurs szybkiego czytania. To był strzał w dziesiątkę. 
- Szybkie czytanie? Przecież to ściema. Jak człowiek stara się szybko czytać, to potem nic z tego nie rozumie i nie zapamiętuje czytanego tekstu. Przynajmniej ja tak mam - odpowiedział zaniepokojony Jurek, dodając: - A poza tym, co z przyjemnością czytania?
- Wiesz, powiem Ci szczerze, że zanim poszedłem na ten kurs, też miałem takie obawy - powiedział Jurek, potakując głową - jednak już pierwszego dnia okazało się, że jest zupełnie inaczej. Długo by tutaj opowiadać, ale mówię Ci, warto spróbować.
- Możesz mi dać namiary na ten kurs? Choć pewnie było drogi... - poprosił, wyraźnie nadal sceptycznie podchodzący do tematu Adam.„

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, aby wziąć udział w kursie szybkiego czytania, najprawdopodobniej zrezygnowałeś z przynajmniej jednego z poniższych powodów:

 1. Nie chciało Ci się poświęcać życia na codzienne ćwiczenia szybkości czytania Obalamy pierwszy MIT szybkiego czytania. Aby szybko czytać, wcale nie musisz spędzać codziennie czasu na wykonywanie jakichś absurdalnych i męczących ćwiczeń. Wystarczy, że przerobisz 14 przygotowanych na bazie wieloletniego doświadczenia lekcji w Internetowym Kursie Szybkiego Czytania i będziesz stosował się do prostych uwag i porad w nim zawartych.
 2. Uznałeś, że lepiej czytać wolno i więcej zapamiętać To jeden z najczęściej powtarzanych MITÓW odnośnie szybkiego czytania, zazwyczaj przywoływany przez osoby, które nie znają tematu. Prawda jest taka, że czytając szybciej, będziesz w stanie przyswoić więcej informacji niż do tej pory. W dalszej części tego tekstu dowiesz się o badaniach prowadzonych w NASA odnośnie możliwości ludzkiego mózgu.
 3. Obawiałeś się, że szybkie czytanie beletrystyki odbiera całą frajdę z czytania Osoby, które szybko czytają, zgodnie przyznają, że szybkie czytanie beletrystyki bardziej przypomina oglądanie filmu. Dzięki szybkiemu czytaniu odczuwa się większy dynamizm akcji, a całość jest bardziej spójna i poukładana. Mało tego, jeszcze bardziej ma się wrażenie "bycia" w samym środku akcji. Żaden system kina domowego tego nie zastąpi.
 4. Nie wierzyłeś, że da się przeczytać 300-stronicową książkę w 2 godziny300-stronicowa książka zawiera zazwyczaj około 100 000 słów. Standardowo człowiek czyta 200 słów na minutę i wówczas przeczytanie takiej książki zajmuje ponad 8 godzin (500 minut). Już po pierwszym ćwiczeniu z kursu szybkiego czytania tempo wzrasta od 50 do 100%, czyli oszczędzasz od 3 do 5 godzin. Absolutne MINIMUM po przerobieniu całego kursu to 800 słów na minutę. To daje nam 125 minut na przeczytanie 300 stronicowej książki. 2 godziny i 5 minut.
 5. Kurs był po prostu zbyt drogi... Tutaj musimy się z Tobą zgodzić. W większości przypadków tzw. stacjonarne kursy szybkiego czytania nie należą do najtańszych. Indywidualne szkolenia to koszty rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Internetowy Kurs Szybkiego Czytania opracowany został na podstawie wieloletniego doświadczenia autora, który przeprowadził setki tzw. stacjonarnych szkoleń z szybkiego czytania. Stworzone 14 lekcji, po godzinie każda, dadzą Ci możliwość zdobycia tych samych umiejętności znacznie taniej, gdyż możesz je przerobić samodzielnie w domu.

Prawdopodobnie czujesz teraz, że "coś w tym jest" i "przydałoby się szybciej czytać". Jeśli wiesz już, że warto byłoby spróbować i że to może faktycznie zmienić Twoje życie na lepsze, mamy dla Ciebie 2 wiadomości. Jak to zwykle bywa, jednak jest zła, a druga dobra.

Zła wiadomość jest taka, że w dzisiejszym świecie nie uciekniesz od czytania. Jeśli Twoje ambicje są większe niż praca fizyczna, to po prostu musisz czytać. Musisz się rozwijać. Telewizja zazwyczaj tylko dotyka bardzo ogólnych kwestii, nigdy nie wyczerpuje tematu, a na dodatek robi to wolniej, niż człowiek może czytać. Szkolenia są bardzo skuteczne, bo zawierają element motywacji, ale jednocześnie są też bardzo drogie i nie każdego na nie stać. Dostępnych jest już coraz więcej książek audio, ale co jest lepsze - poświęcić kilkanaście godzin na wysłuchanie książki, czy 2 godziny na jej przeczytanie?

Dobra wiadomość jest taka, że tak naprawdę zaledwie 14 godzinnych ćwiczeń dzieli Cię od realnego zwiększenia szybkości Twojego czytania. I nie piszemy tutaj o obietnicach rzędu 2000 słów na minutę. To oczywiście też jest realne, ale wymaga znacznie większej pracy i wysiłku. Niemniej, przynajmniej przyspieszenie 4-6-krotne jest absolutną NORMĄ po wykonaniu tych ćwiczeń i stosowaniu się do uwag i porad zawartych w tym kursie.

Pomyśl, ile czasu zmarowałeś na wolnym czytaniu podręczników w szkole i na studiach. Na dodatek musiałeś wielokrotnie powtarzać materiał, aby go lepiej zapamiętać i to paradoksalnie, właśnie dlatego, że czytałeś wolniej i Twój mózg po prostu się nudził.

"Jak ćwiczyć szybkie czytanie na ekranie monitora?"

Jak to możliwe, że czytając szybciej, jednocześnie będę więcej zapamiętywać?

Badania NASA. i niektórych amerykańskich uniwersytetów dowodzą, że nasz umysł przyswaja informacje najlepiej OD około 400 słów na minutę (przeciętnie człowiek czyta około 200 słów na minutę). Dlatego tak często podczas wolniejszego (czyt. normalnego dla większości osób) czytania "odpływamy myślami". Można to łatwo wyeliminować dzięki kontroli prędkości czytania, jaką uzyskujemy, czytając ze wskaźnikiem.

Większość osób wolno czytających uważa za logiczne, że czytając szybko, zapamiętają mniej. Jak wielkie jest ich zdziwienie, gdy okazuje się, że jednorazowo po przeczytaniu 300-stronicowej książki zapamiętuje się z niej i rozumie zaledwie około 50-60% (150-180 stron).

W tym samym czasie osoba czytająca szybko jest w stanie przeczytać kilka takiej samej grubości książek i zrozumieć z nich nawet ponad 80% (czyli 240 stron z każdej). Badania wykazały, że te dane powtarzają się w różnych zakątkach świata. Naukowcy zgodnie przyznali, że w celu poprawnego zrozumienia i zwiększenia stopnia zapamiętywania tekstu, nasz mózg musi otrzymywać informacje w odpowiednim tempie, gdyż w przeciwnym wypadku po prostu się nudzi i traci koncentrację (tzw. odpływanie).

Na pewno nie raz Ci się to zdarzyło: czytasz książkę, podręcznik i po jakimś czasie orientujesz się, że myślisz tak naprawdę o czymś innym i musisz czytać ten sam fragment jeszcze raz. To efekt zbyt wolnego czytania i braku koncentracji na tekście, który także pośrednio z tego wynika. Twój mózg po prostu nudzi się i stara zająć jednocześnie innymi sprawami. Czytając szybko, nie pozwalasz mu się nudzić i dzięki temu zapamiętujesz i rozumiesz więcej z czytanego tekstu.

Czy to naprawdę realne, aby przeczytać 300 stron w 2 godziny?

Niemożliwe staje się możliwe?

Zapewne w tej chwili przeczytanie 300-stronicowej książki w 2 godziny wydaje Ci się absolutnie niemożliwe. Jest to całkowicie zrozumiałe - z tego rodzaju sceptycyzmem autor niniejszego kursu spotyka się na początku właściwie każdego prowadzonego przez siebie szkolenia "stacjonarnego".

Jak już wspominaliśmy, 300 stron w 2 godziny da się przeczytać przy prędkości czytania 800 słów na minutę (dla przypomnienia - 300 stron to ok 100 000 słów. Podzielić przez 800 słów daje mam dokładnie 125 minut). To jest zwiększenie szybkości Twojego czytania 4-krotnie. Może ta wartość stanie się dla Ciebie bardziej realna, gdy zdradzimy, że średnia prędkość czytania absolwentów szkoleń Marcina Matuszewskiego wynosi 1000-1200 słów na minutę.

800 słów to wynik minimalny, osiągany przy normalnym zaangażowaniu w ten kurs.

Co tak naprawdę da Ci Internetowy Kurs Szybkiego Czytania?

 • przede wszystkim nauczysz się czytać od 4 do 6 razy szybciej oraz zwiększysz stopień zrozumienia i zapamiętywania czytanego tekstu nawet do 80% (przy standardowej szybkości czytania jest to około 50-60%);
 • dzięki genialnemu ćwiczeniu na synchronizację półkul mózgowych zwiększysz swoją koncentrację. Jeśli przyswajasz dużo wiedzy, ciągle się doskonalisz i chcesz to robić w jeszcze bardziej efektywny i trwały sposób, to jest to idealne narzędzie dla Ciebie;
 • przestaniesz odkładać czytanie wartościowych książek na później z powodu braku czasu. Zwiększysz w ten sposób swoje możliwości poznawcze, kreatywność i wzmocnisz poczucie własnej wartości.

Co jeszcze może dać Ci Internetowy Kurs Szybkiego Czytania?

 • więcej wolnego dla siebie, dzięki skróconemu czasowi potrzebnemu na czytanie;
 • lepsze wyniki w szkole, na studiach czy przy przyswajaniu wiedzy w ogóle;
 • zwiększoną efektywność pracy umysłowej;
 • przyspieszony rozwój osobisty i zawodowy, dzięki większej liczbie przeczytanych książek.

Czego konkretnie nauczysz się dzięki "Internetowemu Kursowi Szybkiego Czytania"?

 1. Zwiększysz od 4 do 6 razy szybkość swojego czytania Twoje zrozumienie tekstu wzrośnie aż do 80% (zamiast standardowych 50-60%). Dzięki szkoleniu osiągniesz prędkość czytania 800-1200 słów na minutę (to realne wartości). Będziesz więc w stanie przyswajać nawet do 6 razy więcej informacji, na dodatek ze zrozumieniem tekstu o 20-30% większym niż do tej pory.
 2. Poznasz Alfabet Games, unikatową technikę synchronizacji półkul mózgowych Dzięki tej technice przekonasz się, jak łatwo można przyswajać wiedzę, wręcz po prostu ją wchłaniać. Odnosi się to nie tylko do wiedzy z zakresu szkolenia, gdyż także po nim będziesz w stanie wykorzystywać tę technikę w przyswajaniu jakichkolwiek informacji.
 3. Wyeliminujesz wszystkie dotychczasowe błędy czytelnicze Każdy z nas wyniósł ze szkoły podstawowej pewne "błędy czytelnicze", które nie pozwalają na czytanie z prędkością powyżej 1000 słów na minutę i szybciej. Po wyeliminowaniu tych niedociągnięć osiąganie takiego tempa czytania będzie dla Ciebie codziennością.
 4. Poznasz strategie czytania Wydawałoby się, że to sprawa oczywiste, jednakże gdy dowiesz się, jakie istnieją strategie czytelnicze, wykorzystując je w odpowiednich sytuacjach, czytanie będzie jeszcze bardziej przejrzyste, szybsze i efektywniejsze.

Na koniec przypominamy tylko, że autor i współpracujący z nim trenerzy działają na rynku szkoleń od kilku lat ze swoją firmą Intelektualnie.pl. Przeprowadzili już setki szkoleń "stacjonarnych" i dzięki temu udało im się wypracować taką metodę szybkiego czytania, która daje realne rezultaty i po prostu działa.

Na podstawie tych doświadczeń Marcin Matuszewski opracował składający się z 14 godzinnych lekcji Internetowy Kurs Szybkiego Czytania, który prezentujemy Ci dzisiaj. Wykonanie każdej lekcji zajmie Ci około godziny, ale to od Ciebie będzie zależało, kiedy daną lekcję przerobisz. Możesz robić je szybko, możesz potrzebować więcej czasu. Dostosowujesz intensywność tego kursu do swoich możliwości. Efekty z pewnością Cię zaskoczą.

Autorzy
Kategorie
Dostępne formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Książka Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski
Książka "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania". Jak w 10 tygodni, REALNIE zwiększyć szybkość swojego czytania. Oto sekrety szybkiego czytania. Zacznij czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej. Już niedługo możesz...
Kurs Szybkiego Czytania - darmowy kurs mailowy
Darmowy Kurs Szybkiego Czytania. Czy chcesz zwiększyć szybkość swojego czytania co najmniej DWUKROTNIE? Wiesz, że są osoby, które potrafią przeczytać 300-stronicową książkę w ciągu zaledwie kilkunastu minut i...
Kurs Hiperkoncentracja / Kamil Dunowski
Co powiesz na to, że mam dla Ciebie coś co zwiększy Twoją koncentrację o minimum 300%? Jeśli jesteś osobą, która pasjonuje się własnym rozwojem i ulepszaniem swojego życia - wyobraź sobie ile nowej...
Ebook Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski
W ebooku "Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia" znajdziesz 8 zestawów zawierających 108 ćwiczeń, dzięki którym szybkie czytanie stanie się dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym! W dzisiejszych czasach...
Jak skutecznie opanować język obcy i swobodnie się w nim komunikować? - Zapis webinaru
Zapis webinaru "Jak skutecznie opanować język obcy i swobodnie się w nim komunikować?" Krótka piłka, bo jeśli tu jesteś, to znaczy, że wiesz, po co uczyć się języków obcych, po co poznawać nowe słówka, po co się komunikować....
X

Inne publikacje tego autora:

Książka Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski
Co zrobić, gdy cierpisz na chroniczny brak czasu? / Marcin Matuszewski
Edukacyjna gra planszowa "Polski Rentier"
Ebook Landlord. Jak osiągnąć wolność finansową, inwestując w nieruchomości / Marcin Matuszewski
Jak skutecznie opanować język obcy i swobodnie się w nim komunikować? - Zapis webinaru