Inwestuj we własny etat / Sławomir Śniegocki

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Inwestuj we własny etat / Sławomir Śniegocki

Ebook "Inwestuj we własny etat". Jak zbudować finansową niezależność pracując na etacie.

Bogać się pracując na etacie, bez względu na obecny stan Twojego konta.

Prawdopodobnie czytasz teraz te słowa, gdyż coś w środku podpowiada Ci, że warto byłoby mieć więcej pieniędzy, niż posiadasz obecnie. Wiem także, że pewna część Ciebie myśli sobie, że tytuł tej książki to najzwyczajniej w świecie kolejna obietnica bogactwa bez pokrycia.

Dlatego też musimy otwarcie na wstępie napisać: książka "Inwestuj we własny etat" nie da Ci bogactwa w żaden błyskawiczny czy magiczny sposób. Może jednak nakierować Cię na odpowiednią drogę, nawet gdy posiadasz w kieszeni tylko jedną złotówkę. Po prostu musisz podjąć jedną ważną decyzję. Jaką?

Zmień sposób, w jaki myślisz o bogaceniu się, a pieniądze zaczną pracować dla Ciebie

Wiele osób używa poniższych wymówek, broniąc się rękoma i nogami przed finansową niezależnością:

 • Nie mogę inwestować, gdyż ledwo starcza mi na bieżące rachunki.
 • Ludzie pracujący na etacie nie są inwestorami.
 • Mogę zapomnieć o inwestowaniu, gdyż spłacam kredyt hipoteczny.
 • Inwestowanie nie jest dla mnie, gdyż nie mam na to czasu.
 • Zacznę inwestować za rok, jak skończy się kryzys.

Jeżeli używasz takich samych lub podobnych wymówek, to powiem Ci tylko jedno. Nie tylko nie zmieniasz swojej sytuacji finansowej, ale wręcz z premedytacją niszczysz swoje finanse.

Publikacja "Inwestuj we własny etat" może uświadomić Ci, że "nicnierobienie" w przypadku finansów oznacza straty. W tym momencie muszę Cię ostrzec. Czytanie tego tekstu może być nieprzyjemne dla Twoich nawyków i przekonań dotyczących pieniędzy.

I wiesz co, ten tekst nie jest po to, by powiedzieć Ci coś o nowej fantastycznej książce. Piszę go, żeby dać Ci mocny sygnał, że klucz do Twojej wolności finansowej jest ukryty nie na Twoim koncie ani w portfelu, ale dokładnie w Twoim umyśle.

Poprzednia książka Sławomira Śniegockiego "Inwestuj we własny dług" ,  w ciągu zaledwie paru dni od premiery stała się niekwestionowanym bestsellerem Wydawnictwa Złote Myśli.

Książka "Inwestuj we własny etat" jest kontynuacją i rozwinięciem poprzedniej publikacji. To także kolejny etap, który pomoże Ci podjąć bardzo ważne kroki do osiągnięcia finansowej niezależności. Dowiesz się z niej, jak po poradzeniu sobie z niechcianymi kredytami zacząć inwestować bez względu na to, ile masz obecnie na koncie.

Nieważne, czy zarabiasz 20 000 czy 1 500 złotych miesięcznie, jeżeli popełniasz te błędy, to i tak  będziesz mieć zawsze za mało pieniędzy...

Jeżeli szukasz jakichś trików czy sztuczek, które mają Ci pomóc w kwestii finansów osobistych, to nie sięgaj po tę książkę, bo możesz się rozczarować. Zamiast cudownej recepty na wszystko, której po prostu nie ma, już od pierwszego słowa w tej publikacji poznasz 24 najniebezpieczniejsze (Twoje osobiste) nawyki finansowe. Nieważne, czy zarabiasz miesięcznie 20 000 czy tylko 1500 złotych. Jeżeli rządzą Tobą niebezpieczne nawyki, to w każdym przypadku brakuje Ci do pierwszego.

Największa siła książki "Inwestuj we własny etat" zawarta jest w tym, że osoba zarabiająca 1500 złotych miesięcznie, pracując na etacie, może szybciej stać się milionerem niż ktoś, kto prowadzi firmę i zarabia miesięcznie 20 000 złotych.Jeżeli to stwierdzenie wydaje Ci się totalną brednią, zobacz poniższy przykład, a dowiesz się dlaczego.

Obejrzyj jak Sławomir Śniegocki opowiada o kluczowym elemencie na drodze do edukacji finansowej.

Jak zaczynając od 1 zł, po 20 latach stać się milionerem, czyli sekret procentu składanego

Poniższy wykres pokazuje, co stanie się, gdy rokrocznie udałoby Ci się podwoić jedną złotówkę. Mówiąc inaczej: uzyskać 100% zwrotu z inwestycji i z zainwestowanego 1 zł, mieć na koniec roku 2 zł. Oczywiście to tylko przykład, którego zadaniem jest uświadomienie Ci tego, na czym polega procent składany i jak działa jego "magia". Oto fragment książki "Inwestuj we własny etat":

Wyobraź sobie, że masz jedną złotówkę kapitału i co roku tę złotówkę podwajasz. Jak myślisz, w ciągu jakiego okresu będziesz miał milion złotych? Czy to będzie sto, dwieście, a może pięćset lat? Nic bardziej mylnego. Tę jedną złotówkę zamienisz na milion złotych po zaledwie dwudziestu latach. Spójrz na poniższy wykres przedstawiający przyrost kapitału od 1 złotówki do 1 000 000 złotych, dzięki magii procentu składanego:
 

Wykres

Wydaje Ci się zapewne, że osiągnięcie 100% zwrotu z inwestycji rocznie rok po roku jest zupełnie nierealne, a dwadzieścia lat to prawie wieczność. Proponuję Ci wobec tego następujące ćwiczenie.

Wyjmij z portfela złotówkę i zastanów się, jak z tej jednej złotówki możesz uzyskać dwa złote w ciągu roku. Złotówkę zysku ze złotówki kapitału

Wydaje się proste, prawda? Z pewnością w portfelu masz nie tylko tę jedną złotówkę, ale też dwa, cztery, osiem, szesnaście czy trzydzieści dwa złote. Może więc do upragnionego miliona pozostało Ci dziesięć lub nawet tylko pięć lat inwestowania? Pewnie dalej myślisz: "Co to za bzdury, nie istnieją lokaty ani nawet akcje dające 100% zwrotu w ciągu roku!" To świetny przykład tego, w jaki sposób zostałeś zaprogramowany. "Kup i trzymaj" - tak Cię uczono. Podpowiem Ci zatem więcej...

Gdy już odmienisz swoje podejście do finansów, zauważysz, że pomnażanie kapitału nie jest wcale takie trudne, a im więcej go masz, tym łatwiej jest go pomnażać. To dlatego ludzie bogaci stają się jeszcze bogatsi. Najważniejsze jest to, że oni też zaczynali zazwyczaj od symbolicznej "złotówki".

Wiesz, czego tak naprawdę pragniesz?

Nie wiem, czy już udało Ci się to odkryć. Tak naprawdę Twoje czasami pozytywne, czasami negatywne emocje związane z finansami są spowodowane tym, że tak naprawdę dążysz do wolności finansowej. Stań przed lustrem i odpowiedz sobie na pytanie, czy chodzi Ci o pieniądze czy może o coś innego? Może chodzi Ci tak naprawdę o niezależność finansową, czyli...

 • Posiadanie tego, co chcesz w danym momencie. Wyobraź sobie, że podczas wędrówki po centrum handlowym możesz w każdym miejscu powiedzieć sobie lub swoim bliskim: Stać mnie na to.
 • Możliwość rzucenia pracy w momencie, gdy po prostu masz jej dosyć.
 • Możliwość pracowania wtedy, gdy odezwie się w Tobie potrzeba realizacji, a nie wtedy, gdy brakuje na "życie".
 • Spokojne patrzenie w przyszłość, gdy wiesz, że na emeryturze będziesz zwiedzać świat, gdy Twoi znajomi będą jeść chleb z topionym serkiem.

Zapewne Twoja lista korzyści, z którymi Ty konkretnie kojarzysz niezależność finansową, jest znacznie dłuższa. Myślę jednak, że o czym byśmy nie myśleli, to jeżeli zlekceważymy poniższe trzy kroki, o niezależności finansowej będziemy mogli tylko poczytać.

Poznaj 3 kroki, które zbudują Twoją niezależność finansową

Krok 1 Ustal, kiedy możesz zacząć inwestować swoje pieniądze.

Większość osób, które już raz weszły na drogę inwestowania i szybko z niej uciekały, w większości przypadków nie brały pod uwagę faktu, że żeby inwestować, warto się do tego przygotować, stworzyć plan działania. Ta książka jest w stanie pomóc znaleźć optymalny moment na rozpoczęcie inwestowania, Ty musisz jednak podjąć decyzję, że wchodzisz do tego rozpędzającego się pociągu.

 Z książki "Inwestuj we własny etat" konkretnie dowiesz się:

 • Kiedy rozpocząć inwestowanie.
 • Poznasz magię procentu składanego. Wiedza na ten temat pomoże Ci zdobyć Twój pierwszy milion, przewidując jednocześnie, kiedy to się stanie.
 • Dowiesz się, jak znaleźć motywację do inwestowania swoich pieniędzy i nie dawać się swoim lękom i fałszywym przekonaniom.

Krok 2 Poznaj swoje zasoby i dowiedz się, co możesz inwestować.

Chciałbym widzieć Twoją minę, gdy po przeczytaniu "Inwestuj we własny etat" zrozumiesz, jak wiele nieodkrytych zasobów i szans na zwiększanie sumy do inwestowania znajdziesz w swoim życiu. Dowiesz się, że proszenie o podwyżkę w pracy to jeden z najgorszych sposobów, żeby zwiększać przypływ pieniędzy na Twoje konto.

 Z książki "Inwestuj we własny etat" konkretnie dowiesz się:

 • Jakie są BEZSPRZECZNIE dwa najważniejsze składniki budujące nasze finansowe zasoby?
 •  Ile jest warta godzina Twojego czasu pracy i jak rokrocznie zwiększać jej wartość?
 • Co inwestują ludzie bogaci i dlaczego nie robisz jeszcze tego, co oni?

Krok 3 Dowiedz się, w co możesz inwestować?

Pierwszy podstawowy błąd młodych i niedoświadczonych inwestorów to fakt, że na początku zadają sobie pytanie: W co mogę inwestować? Jak widzisz, jest to ostatni etap inwestowania. Dlatego jeżeli inwestowanie zraziło Cię, zanim na dobre udało Ci się wejść na tę drogę, to ta publikacja stanie się kompletnym przewodnikiem prowadzącym na szczyt finansowej niezależności. I co najważniejsze, Twój wiek, wykształcenie i zarobki nie mają znaczenia.

Z książki "Inwestuj we własny etat" dowiesz się:

 • W jakie trzy elementy warto inwestować, aby zyskać niezależność finansową?
 • Jakie 6 elementarnych obszarów inwestowania w siebie decyduje o Twojej sytuacji finansowej?
 • Gdzie leży klucz do pasywnego dochodu, czyli 6 dróg do tego, aby pieniądze pracowały na Ciebie, a nie Ty dla pieniędzy.
 • Poznasz swoje konkretne 24 nawyki dotyczące pieniędzy, które powodują, że co miesiąc Twój budżet jest w opłakanym stanie.
 • Poznasz drugie prawo Parkinsona, które powoduje, że non stop rujnujesz swoje finanse.
 • Dowiesz się, ile pieniędzy otrzymasz na konto w pierwszym miesiącu emerytury oraz dowiesz się, jak zwielokrotnić tę sumę, "przechodząc" na prywatną emeryturę.
 • Znajdziesz skuteczne sposoby, które czynią osoby pracujące na etacie ludźmi bogatymi.
 • Dowiesz się, jak krok po kroku wdrożyć Indywidualny Plan Budowania Niezależności.
 • Obliczysz, ile jest warta godzina Twojej pracy, tak aby już nigdy nie pracować za uwłaczające Ci stawki.
 • Nauczysz się panować nad swoimi pieniędzmi, tak żeby nie rządził nimi chaos.

Domyślam się, że jakaś część Ciebie podjęła już decyzję. Wiesz, że wszystko powinno grać, że możliwe jest inwestowanie na każdym etapie życia. Jednak inna część Ciebie ma prawdopodobnie wątpliwości. Jakie? No np. czy cena tej książki nie jest zbyt wysoka, a może ta publikacja nie jest dla mnie? Rozumiem Cię i cieszę się, że masz te wątpliwości. Oznacza to, że gdy już zdobędziesz tę publikację, będzie to efekt przemyślanej decyzji.

To może być Twoja najlepsza inwestycja... ale nie musi

Po pierwsze książka "Inwestuj we własny etat" posiada wiele konkretnych porad dotyczących nie tylko inwestowania, ale np. tego, jak zdobyć dodatkowe pieniądze na inwestowanie. Gwarantujemy Ci, że jeżeli zastosujesz tylko kilka z tych porad, koszt tej książki zwróci się już w pierwszym miesiącu.

Czy wiesz, że oszczędzanie większości ludzi jest BEZCELOWE?

Ludzie często odkładają pieniądze, wszelkie nadwyżki. Niestety w większości przypadków to, co robią, jest zupełnie bezcelowe. Nie mają oni pojęcia o finansach i nawet nie zdają sobie sprawy z tego, ile błędów popełniają.

Jeżeli zaczniesz inwestować krok po kroku według instrukcji autora, po 10 latach ta pozycja może być Twoją największą inwestycją. Oczywiście jeżeli nic nie zrobisz z tą wiedzą, Twoje finanse też pozostaną w martwym punkcie.

Jeżeli zastanawiasz się, czy ta publikacja jest aby na pewno dla Ciebie, powiem Ci tylko, że sam jej tytuł sugeruje, że jest ona napisana przede wszystkim dla osób pracujących na etacie, które uważają się za niezdolnych do inwestowania. Nie ma większej bredni. Nie jest ważne, co robisz i ile zarabiasz, ważne, co wiesz na temat inwestowania.

Ty decydujesz, ile chcesz wiedzieć na temat swoich osobistych finansów i na temat tego, co blokuje Twój finansowy sukces.

Spis treści

Spis treści ebooka "Inwestuj we własny etat"

 • Jak zacząć budować niezależność finansową?
 • 1. Odkryj swoje 24 nawyki finansowe
 • 2. Jak inwestować, pracując na etacie?
 • 3. Kiedy zacząć inwestować?
 • Magia procentu składanego
 • 4. Co inwestować?
 • 4.1. Pierwszy składnik sukcesu – Twoje nastawienie
 • 4.2. Drugi składnik sukcesu – Twój czas
 • 4.2.1. Jaka jest wartość Twojego czasu?
 • 4.2.2. Inwestowanie własnego czasu
 • 5. W co inwestować?
 • 5.1. Inwestycja we własny dług
 • 5.2. Inwestycja w siebie
 • 5.3. Inwestycja w cudzą firmę
 • 6. Nie planuj porażki, żyjąc bez planu
 • 7. Jakie są Twoje dochody?
 • 7.1. Drugie Prawo Parkinsona
 • 8. Jaki majątek zgromadziłeś?
 • 8.1. Jak zastosować i wykorzystać kroczący limit straty
 • w inwestycjach?
 • 9. Jakie są Twoje wydatki?
 • 9.1. Szukaj nowych możliwości oszczędzania
 • 10. Ile jesteś winien?
 • 11. Wolność czy niezależność finansowa?
 • 12. Indywidualny Plan Budowania Niezależności
Opinie

Pozycja godna polecenia, osobom które pracują na etacie i chcą wyjść z długów oraz zyskać większą wiedzę na temat finansów i oszczędzania, niż przeciętny "Kowalski. Dzięki wiedzy w niej zawartej można wyjść na prostą, a nawet zyskać coś więcej - chęci do zrobienia czegoś ponadprzeciętnego :). Gorąco polecam!

Dariusz

Jest to bardzo dobra książka, napisana bardzo przystępnym językiem - nie trzeba być profesjonalistą w dziedzinie finansów by zrozumieć jej treść. Można w niej znaleźć ciekawe analizy i wyliczenia. Książkę poleciłbym ludziom, którzy będąc na etacie chcą osiągnąć niezależność finansową, pragną wydostać się z "wyścigu szczurów".

Łukasz

Ksiazka jest niesamowita! Zawiera duzo wartosciowej wiedzy, z ktorej warto skorzystac. Podane w niej wskazowki nie wymagaja wielkiej filozofii czy wkladu finansowego czy pracy. Mozna z latwoscia wprowadzic je w zycie od zaraz. Z calego serca polecam i zycze powodzenia!

Alicja

Kontynuacja pozycji "Inwestuj we własny dług" pokazująca jak po wyjściu z długów zapewnić sobie spokojną przyszłość finansową pracując na etacie. Pokazuje, że jest to możliwe, mało tego, że wcale nie trzeba wielkich wyrzeczeń żeby to osiągnąć, że tak naprawdę jest to realizacja prostego planu.

Grzegorz

Świetna książka! Przeczytałam ją za pierwszym podejściem, jednak będę do niej często wracać. To swoisty przewodnik po świecie finansów, który pozwoli na zbudowanie własnej niezależności finansowej. Rewelacja! Polecam każdemu, kto poważnie myśli o o swoich finansach.

Żaneta

Bardzo praktyczny kurs w jaki sposób należy traktować swoje pieniądze i jak skutecznie je pomnażać, zaczynając prawie od zera.Brawo Sławomir Śniegocki ze swoim "Inwestowaniem we własny etat". To poradnik dla każdego,kto chce się ustrzec prostych błędów i mądrze inwestować swoje pieniądze.

Gorąco polecam tę publikację, szczególnie ludziom młodym, którzy chcą żyć na kredyt.

Jestem dojrzałym facetem, który czyta wasze publikacje i dochodzi do wniosku, że nie zmarnował swojego życia, mimo iż w moich młodzieńczych latach nie było tylu ciekawych poradników i tyle wolności słowa co obecnie.

Stanisław

Bardzo fajna ksiazka, ktory w prosty sposob opisuje mozliwosci inwestowania nawet malych kwot. Pokazuje korzysci wynikajace z inwestycji. Super pozycja dla osob nie znajacych sie na temacie oraz dla tych, ktorzy jeszcze nie potrafia stwierdzic czy oszczedzanie i inwestowanie ma sens. POLECAM!!!

Artur

Jest to ksiazka napisana w bardzo przystepny sposob, dla kazdego. Przybliza nam mechanizmy inwestowania. Zawiera wspaniale opracowane testy, ktorych wypelnienie uzmyslawia blyskawicznie istotne fakty z naszego zycia. Przede wszystkim ksiazka uczy nas, ze inwestowanie zaczyna sie w glowie i wazne jest nie ile zarabiamy ale to co robimy z zarobionymi pieniedzmi, poniewaz dopiero swiadome gospodarowanie pieniedzmi moze nam pokazac ich prawdziwa wartosc. Ponadto ksiazka uczy nas jak inteligentnie oszczedzac oraz pomaga uwierzyc w samego siebie. Czego sobie i innym zycze! Tego wszystkiego dowiemy sie po przeczytaniu ksiazki "Inwestuj we wlasny etat".

Lucyna

Lektura tej książki daje dużo do myślenia. Ktoś, kto umie być ze sobą szczery (co jest konieczne na drodze do bogactwa) może wyciągnąć z niej sporo cennych wniosków. Książkę czyta się lekko, nie obciąża umysłu i naprawdę pomaga. Uwierz w siebie a książka "Inwestuj we własny etat" może być kamyczkiem, który spowoduje lawinę sukcesów.

Marek

Kolejna ciekawa publikacja na temat własnego budżetu. Każdy z nas chce mieć pieniądze i rozsądnie je wydawać/inwestować. Książka pozwoli znależć te wyciekające na bazie pracy na etacie. Polecam.

Małgorzata

Nie ukrywam, że publikacja bardzo interesująca. Z czysto psychologicznego punktu widzenia, pozwala znaleźć sposób, aby rozpocząć proces samoorganizacji, wskazania samemu sobie kierunków dalszego działania w zakresie dysponowania własnymi finansami.

Wbrew tytułowi nie znajdziemy tu konkretnych,gotowych rozwiązań, a jedynie wskazówki, które mogą nam wskazać właściwy kierunek działania.

Jeśli szukamy "informacji podanych na talerzu" w stylu "weź 500 złotych, wpłać tu i tu i czekaj na zysk", nie sięgajmy po tę publikację. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą coś w życiu zmienić, spojrzeć na własne działania finansowe z punktu widzenia obserwatora i - rzecz jasna - dokonać stosownych zmian.

Znajdujemy tam oprócz tego ciekawe sugestie odnośnie sposobu oszczędzania pieniążków, które mogą się nam przydać w celach inwestycyjnych.

Michał

Bardzo praktyczny poradnik skutecznego dochodzenia do kontroli nad własnymi finansami. Jest to wiedza, którą posiadali nasi dziadkowie i rodzice, a którą wielu przedstawicieli mojego pokolenia zapomniało. Zachłyśnięci możliwościami, jakimi daje gospodarka wolnorynkowa, wielu z nas oddało się bezkrytycznej konsumpcji, niekontrolowanym wydatkom i zaciąganiu kredytów zamiast oszczędzaniu.

"Inwestuj we własny etat" to z jednej strony poradnik "odwykowy" dla uzależnionych od konsumpcji, a równocześnie pierwszy krok ku finansowej niezależności. Mnie osobiście wiele do tej ostatniej brakuje, ale dzięki tej książce już odczuwam pierwsze pozytywne efekty rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.

Stefan

Bardzo dobra książka. Kontynuacja "Inwestuj we własny dług". Godna polecenia dla każdego rozważającego osiągnięcie wolności finansowej. Czekam na kolejne pozycje autora.

Justyna

Lektura na poziomie. Bez szaleńczych zrywów w stylu "rzucam pracę i się bogacę", ale z przemyślaną strategią działań. Pozycja naprawdę godna polecenia i mocno stawiająca na ziemi tych, którzy zbyt często bujają w obłokach.

Marcin

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Inwestuj we własny etat / Sławomir Śniegocki

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Książka Jak pracując mniej, zarabiać więcej / Wiesław Kluz
Książka "Jak pracując mniej, zarabiać więcej". Inteligencja finansowa twoim kluczem do sukcesu. Poznaj 5 sprawdzonych dróg do wolności finansowej. Czy naprawdę można zarabiać więcej jednocześnie mniej pracując? ...
Książka Sztuka zdobywania pieniędzy / P. T. Barnum
Książka "Sztuka zdobywania pieniędzy". Złote zasady zdobywania fortuny  Poznaj sekrety zdobywania pieniędzy jednego z pierwszych amerykańskich milionerów. Ponadczasowe i niezwykle prawdziwe. Jesteśmy przekonani, że pisząc o...
Ebook Mądry dom, bogaty dom / Witold Wrotek
Ebook "Mądry dom, bogaty dom". Dlaczego jednym tylko wydaje się, że oszczędzają, a drudzy rzeczywiście mają dużo pieniędzy? Mądry dom może zarobić dla Ciebie nawet 4800 zł rocznie. Jeżeli nie potrzebujesz tych...
Ebook 3 kroki do wolności finansowej / Hubert Dudek
Ebook "3 kroki do wolności finansowej". Jak stosując odpowiednią WIZJĘ, DZIAŁANIE i STRATEGIĘ, możesz uzyskać dochód pasywny Wiedza na temat wolności finansowej sprowadzona do prostej formuły 3 kroków. Szaleństwo czy...
Ebook Inteligentne oszczędzanie / Marcin Jaskulski
Ebook "Inteligentne oszczędzanie". Jak wykorzystać sprawdzone sposoby oszczędzania i świadomie rozporządzać swoimi pieniędzmi? W jaki sposób, wprowadzając jedynie kilka drobnych zmian, możesz zacząć oszczędzać naprawdę dużą...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Inwestuj we własny dług / Sławomir Śniegocki
Jakie decyzje podejmują ludzie inteligentni finansowo? / Sławomir Śniegocki