Inteligentne oszczędzanie / Marcin Jaskulski

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Inteligentne oszczędzanie / Marcin Jaskulski

Ebook "Inteligentne oszczędzanie". Jak wykorzystać sprawdzone sposoby oszczędzania i świadomie rozporządzać swoimi pieniędzmi?

W jaki sposób, wprowadzając jedynie kilka drobnych zmian, możesz zacząć oszczędzać naprawdę dużą sumę pieniędzy? Autor na własnym przykładzie pokazuje działanie zasady "ziarnko do ziarnka". Wykorzystaj jego techniki także w swoim życiu!

Publikacja "Inteligentne oszczędzanie! jest czymś nowym na rynku. Chyba nie ma jeszcze książki, która by w tak praktyczny sposób pokazywała możliwości oszczędzania. Wiele osób uparcie twierdzić będzie, że oni nie mają jak oszczędzać, że wszystkie wydatki są niezbędne i znajdą jeszcze setki innych wymówek, które w konsekwencji prowadzą ich w kierunku finansowej katastrofy. Najwyższy czas, aby tego uniknąć. Wystarczy jedynie być sknerą :-)

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak wielu ludziom ciągle brakuje pieniędzy - i to niezależnie od tego, jak wiele zarabiają? Czy często zdarza Ci się zachodzić w głowę, na co poszła w tym miesiącu cała Twoja pensja i dlaczego mimo wcześniejszego zarzekania się znów jesteś zmuszony korzystać z wysoko oprocentowanego kredytu na karcie? Czy bywają sytuacje, w których nie potrafisz odmówić sobie zupełnie zbędnego wydatku? Czy stosujesz wówczas system zaprzeczeń w stylu "raz się żyje" albo "jakoś to będzie"? A może kupujesz coś, na co absolutnie Cię nie stać, kwitując to krótkim: "Nie będę się ciągle ograniczał"?

Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że właśnie w momencie, gdy to mówisz, decydujesz się na ograniczanie siebie. I choć ograniczanie to nie jest jeszcze wówczas namacalne, kolejne raty do zapłacenia szybko uświadomią Ci, że horacjańskie "carpe diem" nie powinno być stosowane w dziedzinie ekonomii, również ekonomii domowego budżetu.

Celem ebooka "Inteligentne oszczędzanie" nie jest przepranie Ci mózgu. Tym zajęli się jakiś czas temu specjaliści od marketingu.

Chodzi tylko o to, byś nauczył się:

 • Które z podejmowanych przez Ciebie w kwestii finansów decyzji faktycznie są Twoim świadomym wyborem, a które nieświadomym podążaniem za modą, prestiżem i złudnymi obietnicami.
 • Które przyzwyczajenia ułatwiają Ci życie, które natomiast czynią je coraz bardziej skomplikowanym, a nierzadko również kosztownym.
 • Które Twoje działania pośrednio i bezpośrednio, w krótszym bądź dłuższym czasie, przyczyniają się do uszczuplania Twojego portfela, z czego na co dzień wcale nie zdajesz sobie sprawy.

Poradnik "Inteligentne oszczędzanie" to nic innego, jak dobra inwestycja. Koszt jego nabycia zwróci Ci się z nawiązką, pod warunkiem wprowadzenia w życie przynajmniej kilku zmian o których przeczytasz na stronach publikacji. Kolejne sprawią natomiast, że zaczniesz zarabiać dodatkowe pieniądze przy minimalnym nakładzie pracy.

Czego konkretnie dowiesz się czytając "Inteligentne oszczędzanie"?

 • W jaki sposób pozyskać dodatkowy kapitał wykorzystując jedynie fakt posiadania w mieszkaniu zbędnych przedmiotów?
 • Dlaczego warto prowadzić zestawienie wydatków oraz skrupulatnie je planować?
 • Czym jest japońskie "kaizen oszczędzania" i dlaczego musisz zacząć wykorzystywać je w praktyce w swoim życiu?
 • Jak (oraz przede wszystkim - ile) możesz oszczędzać na restauracjach, pubach itd. wcale nie rezygnując z własnych przyjemności?
 • W jaki sposób redukować koszty związane z elektrycznością?
 • Czym są "dni buddyjskie" i dlaczego warto, abyś wprowadził je również w swoim życiu?
 • Konto osobiste oraz kredyty - dlaczego banki nie stanowią dla nas aktywa i w jaki sposób możemy tę sytuację zmienić?
 • I wiele, wiele innych...

Pamiętaj, że to jest dopiero początek!

Oszczędzanie jest tak naprawdę również formą zarobkowania, a ten poradnik, poprzez ukazanie dużej liczby trików z nim związanych, pozwoli Ci zarabiać coraz więcej. Co najważniejsze, na stronach tej publikacji znajdziesz wyłącznie te sposoby oszczędzania, które nie będą wymagały od Ciebie ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jak długo można słuchać "prawd objawionych” o energooszczędnych żarówkach czy zakładaniu w aucie instalacji gazowej? Zostawmy inwestycje, które "kiedyś zwrócą się z nawiązką”, a skoncentrujmy na takich działaniach, dzięki którym już dziś poczujemy, że odzyskaliśmy władzę nad swoimi pieniędzmi.

Spis treści

Spis treści ebooka "Inteligentne oszczędzanie"

 • WSTĘP
 • BYCIE SKNERĄ MOŻE BYĆ FASCYNUJĄCE!
 • RADOŚĆ Z NIEPOSIADANIA
 • PO PIERWSZE — POSPRZĄTAJ
 • LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ
 • ZESTAWIENIE WYDATKÓW
 • PLANOWANIE WYDATKÓW
 • KAIZEN OSZCZĘDZANIA
 • NAWET NIE WIESZ, CZEGO CI BRAKUJE...
 • POZOSTAĆ W DOBREJ FORMIE
 • PUBY, RESTAURACJE, IMPREZY
 • NAPIJ SIĘ PIWA, ALE NIE KUPUJ BROWARU
 • ŻYWNOŚĆ I NAPOJE
 • WODA I ENERGIA ELEKTRYCZNA
 • KARTY ZNIŻKOWE I ZBIERANIE PUNKTÓW
 • KONTO OSOBISTE
 • KREDYTY
 • DNI BUDDYJSKIE
 • TE OKROPNE (I DROGIE) PAPIEROSY...
 • UWAGA NA PROMOCJE
 • KOSMETYKI, CZYLI CZEGO NAPRAWDĘ POTRZEBUJE TWOJA SKÓRA
 • NIE RÓB Z LOGO BOŻKA
 • KILKA DODATKOWYCH TRIKÓW DLA SKNER
 • ZAKOŃCZENIE
Opinie

Książka napisana jest prostym językiem, co ułatwia jej czytanie i przyswojenie wiedzy w niej zawartej. Polecam tą książkę nie tylko za względu na język jakim została napisana, ale również na jej wartość merytoryczną, która pomaga w organizacji oszczędzania.

Kamil S.

Rewelacyjna pozycja, szczególnie dla kogoś kto wpadł w kołowrót kredytów i ma zamiar z niego wyjść. Proste i zarazem skuteczne pomysły na poprawienie swoich finansów, co z czasem zaprocentuje stanem spokoju i bezpieczeństwa na przyszłość. POLECAM!! Szczególnie w obecnych czasach, w których żyjemy.

Andrzej B.

Ebook "Inteligentne oszczędzanie" to coś, czego było mi trzeba. Od pewnego czasu stosuję wiele form oszczędzania, lecz dopiero ta książka uświadomiła mi, że można zaoszczędzić o wiele,wiele więcej. Co z tego,że zaoszczędziłam, kiedy fizycznie nie miałam tych pieniędzy. Zwyczajnie gdzieś znikały. Teraz każdą zaoszczędzoną kwotę odkładam i wpłacam na konto oszczędnościowe. Może wydawać się to trudne, jednak kiedy zaczęłam, nie mogę przestać. Wspaniała zabawa i edukacja finansowa, a to dopiero początek. "Każde zaoszczędzone pieniądze, to zarobione pieniądze" - dla mnie to prawda. Gorąco polecam, naprawdę warto. Koszt zakupu zwraca się po kilku dniach.

 

Lena B.

Książka "Inteligentne oszczędzanie" jest skierowana do osób, które czują, że każdego dnia z niewiadomych powodów pieniądze uciekają z ich portfeli. W sposób subtelny i żartobliwy przedstawia dobre strony sknerstwa, tak, że nawet najbardziej zatwardziały utracjusz poczuje chęć zbierania pieniędzy.

Autor przemawia do czytelnika na dwa sposoby: odwołując się do jego emocji - wzmacnia potrzebę oszczędzania oraz do jego inteligencji - podaje konkretne i sprawdzone sposoby utrzymania gotówki w ryzach. Dla mnie wielkim sukcesem tej książki jest zmiana, jakiej dokonała w moim podejściu do oszczędzania: zawsze uważałam, że jest to ograniczanie siebie, odmawianie sobie przyjemności, lecz teraz wiem, że pohamowanie się przed nieprzemyślanym zakupem daje satysfakcję i w konsekwencji pozwala na realizację innych, bardziej wartościowych marzeń.

Karolina F.

Gorąco polecam tą wspaniałą książkę każdemu kto zawsze ma puste konto w banku na koniec miesiąca. Pieniądze nie trzymały się mnie od dzieciństwa, lubiłem je wydawać. Nie raz sobie obiecywałem że to już koniec ,że od dziś zaczynam oszczędzać lecz niestety wychodziło to z mizernym skutkiem. Po przeczytaniu tek książki, wiem na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać oraz jakie pułapki na mnie mogą czekać.

Krzysiek

"Inteligentne oszczędzanie" przeczytałam od deski do deski nie robiąc przerw, bo byłam ciekawa co będzie na dalszych stronach. "Wciągający" poradnik i zastanawiający. Pomysły na oszczędzanie, tak proste, a jednak w naszej codziennej gonitwie przeoczone. W natłoku obowiązków, nawet nie przyszło mi do głowy, że jest tyle takich fajnych sposobów na... "inteligentne oszczędzanie".

Katarzyna B.

Ebok całkowicie zmnienił moje podejście do pieniędzy, nauczyłem sie kontrolować wydatki i rozsądnie zarządzać moimi finansami, polecam.

Krzysztof

Książka "Inteligentne oszczedzanie" z całą pewnością jest wartościową pozycją, z którą warto się zapoznać. Może nie podaje rewolucyjnych sposobów oszczedzania, ale zwraca uwagę na aspekty, na które nie zwracamy uwagi na codzień.

Ale tutaj nawet nie chodzi, o jakieś gotowe recepty. Ta książka przede wszystkim motywuje do działania, do tego aby wkońcu zrobić porządek w swoich finansach, a co za tym idzie, również w życiu. Inspiruje do tego, aby poszukać własnych sposobów na oszczędzanie. I słusznie. Przecież sytuaja osobista każdego z nas jest zupełnie inna. Inne są rzeczy, którymi zajmujemy się na codzień, inne środowiska w których żyjemy. łączy nas natomiast jedna rzecz. Wszyscy chcemy w końcu zacząć efektywnie oszczędzać i panować nad naszymi pieniędzmi. Ta książka w tym pomoże!

Daniel K.

Po przeczytaniu tej publikacji zaczęłam swoje życie od sprzątania! Może to brzmi banalnie, ale zaczęłam się przyglądać wszystkiemu co mnie otacza i usuwać zbędne rzeczy i takie które mnie w jakiś sposób ograniczają lub zabierają mój cenny czas. Pozbyłam się również pseudo przyjaciół bo po tej lekturze ujrzałam ich przyjaźń w innym świetle! Dzisiaj mogę powiedzieć, że czuję się lepsza, lżejsza i wolna bo wiedza którą nabyłam w tym mi pomogła....

Małgorzata

Książka pokazuje wiele przydatnych trików dla ludzi rozpoczynających swoją przygodę z oszczędzaniem. Dla tych, którzy już oszczędzają książka na niewiele się przyda. Sam osobiście stosuję już od jakiegoś czasu większość pomysłów na oszczędzanie, które zostały wymienione przez autora. Efekty ich zastosowania są wymierne materialnie i niezwylke zadowalające:)

Dominik

Ksiązkę kupiłam z czystej ciekawości. Myślałam,że o oszczędzaniu wiem już wszystko,ale znalazłam w niej jeszcze sposób na zaoszczędzenie paru groszy. Polecam każdemu kogo pieniędze się nie trzymają.

Małgorzata K.

Książka na pewno daje do myślenia na co i jak wydajemy ciężko zarobione pieniądze. Warto się zapoznać z tą publikacją aby co miesiąc zostało trochę więcej grosza w kieszeni...

Jacek

Moim zdaniem jest to książka dla każdego,komu pieniądze "gdzieś" uciekają. Dużo praktycznych porad, które, co najważniejsze, można zastosować w życiu codziennym bez żadnych inwestycji. "Inteligentne oszczędzanie" pokazało mi gdzie popełniam największe błędy i jak nauczyć się ich unikać.

Justyna

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (2 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Inteligentne oszczędzanie / Marcin Jaskulski

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Mądry dom, bogaty dom / Witold Wrotek
Ebook "Mądry dom, bogaty dom". Dlaczego jednym tylko wydaje się, że oszczędzają, a drudzy rzeczywiście mają dużo pieniędzy? Mądry dom może zarobić dla Ciebie nawet 4800 zł rocznie. Jeżeli nie potrzebujesz tych...
Ebook Bohater Finansów Nowej Ery / Paweł Mika
Ebook "Bohater Finansów Nowej Ery" to przełomowa książka o finansach osobistych. Nie dbaj o gospodarkę, zadbaj o swoją rodzinę. Ebook "Bohater Finansów Nowej Ery" ma szansę stać się klasykiem uwielbianym przez...
Ebook Inwestuj we własny etat / Sławomir Śniegocki
Ebook "Inwestuj we własny etat". Jak zbudować finansową niezależność pracując na etacie. Bogać się pracując na etacie, bez względu na obecny stan Twojego konta. Prawdopodobnie czytasz teraz te słowa...
Ebook Budżet domowy pod ostrzałem / Adrian Hinc
Ebook "Budżet domowy pod ostrzałem". Czego nie wiedzą ludzie, mający problemy finansowe? Jak skutecznie zadbać o budżet domowy i finanse osobiste oraz jak mądrze wydawać pieniądze w czasie kryzysu? ...
Ebook Praktyczne porady finansowe / Tomasz Bar
Z ebooka "Praktyczne porady finansowe" dowiesz się jak efektywnie zadbać o swoje finanse osobiste - unikalna wiedza z zakresu edukacji finansowej, której nie zdobędziesz w szkole! Pomyśl, jak...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Człowieeeku, wyluzuj! / Marcin Jaskulski