Test na miłość / o. Karol Meissner OSB

Tani hosting

Zawartość

Opis
Audiobook Test na miłość / o. Karol Meissner OSB

Audiobook „Test na miłość” rzeczowo przedstawia problemy związane z tytułową miłością, seksualnością, emocjami, poszukiwaniem sensu w życiu, czy budowaniem relacji.

O. Karol Meissner, jako lekarz opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu medycznym, proponując i tłumacząc jak działają na nas bodźce, co odróżnia nas od zwierząt, a także o potrzebach, uczuciach i lękach, które towarzyszą każdemu z nas – o naszych, ludzkich sprawach.

Pyta, czym naprawdę jest miłość. Nie wstydzi się tematów kontrowersyjnych. Nie krępuje go nagość, płciowość, seksualność.

Po audiobooka „Test na miłość” śmiało może sięgnąć każdy zainteresowany. W audiobooku „Test na miłość” – niezależnie od wieku, poglądów, czy wyznawanych wartości – każdy odnajdzie interesujące wątki i kwestie do przepracowania w swojej postawie i uczuciach.

Warto polecić audiobooka  „Test na miłość” jako TEST obowiązkowy dla każdego, nie tylko dla chrześcijanina, katolika czy zakochanych.

Podajemy przepis na test na miłość:

 1. Czy chciałbyś mieć córkę podobną do swojej dziewczyny? Czy chciałabyś mieć syna podobnego do Twojego chłopaka?
 2. Czy gdyby ona straciła coś ze swojej urody, która Ciebie urzeka, czy dalej Wasz związek byłby równie silny? Czy gdyby on stracił coś ze swojej urody, która Ciebie urzeka, czy dalej Wasz związek byłby równie silny?
 3. Wyobraź sobie swoją dziewczynę jako starą kobietę, czy między Wami będzie taka serdeczność, coś tak głębokiego, co widzimy między starszymi małżeństwami? Wyobraź sobie swojego chłopaka jako starego mężczyznę, czy między Wami będzie taka serdeczność, coś tak głębokiego, co widzimy między starszymi małżeństwami?
 4. Czy zjedlibyście gęstą zupę z jednego talerza jedną łyżką?
 5. Czy pomoże Ci ona wychować Twoje dzieci w taki sposób jaki chciałbyś, aby były wychowane? Czy pomoże Ci on wychować Twoje dzieci w taki sposób jaki chciałabyś, aby były wychowane?

Pytania te nic nie rozstrzygają, ale pomagają uwzględnić świat wartości. Jeśli Twoje odpowiedzi są na „tak” – warto rozwijać ten związek ku przyszłemu małżeństwu – radzi o. Karol Meissner.

Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie lubi, żartuje… Test na miłość? Gdzie ta miłość? Czy jest prawdziwa? Kiedy się kończy, a kiedy zaczyna? Jak sprawdzić, czy to ta / czy to ten?
Jak jestem chora, to idę do lekarza, robię badania, by było wiadomo jakich krwinek jest za dużo, a jakich za mało. Ot z miłością idziemy do zupełnie innego laboratorium.

O. Karol Meissner OSB udziela wskazówek jak sprawdzić, czy więź która łączy chłopaka i dziewczynę jest więzią na której można oprzeć trwałość małżeństwa.

Spis treści

Spis treści audiobooka "Test na miłość"

Spis rozdziałów CD1:

 1. Poznaj siebie     04:37
 2. Co wyróżnia chrześcijaństwo?     02:05
 3. Czym się różnię od zwierząt?     02:44
 4. Trudny sens miłości     02:09
 5. Sens i cel w życiu     01:59
 6. Powinność jako głos     01:43
 7. To co z siebie dam     03:12
 8. Proces naszego rozwoju     02:56
 9. O potrzebie poznawania siebie     02:54
 10. Mężczyzna i kobieta     03:06
 11. Niechęć do przekazywania życia     02:27
 12. Kształtowanie cech kobiety i mężczyzny     03:21
 13. Wybór najważniejszej wartości w życiu     02:14
 14. Więzi     03:41
 15. Przyjaźń     02:45
 16. Przyjaźń wspólnotą idei     02:25
 17. Czy jest możliwa przyjaźń między mężczyzną i kobietą?     02:16
 18. Różnica pomiędzy miłością a przyjaźnią     02:16
 19. Koleżeństwo     01:56
 20. Czy z przyjaźni może zrodzić sie miłość?     02:17
 21. Jak długo powinno trwać narzeczeństwo?     02:05
 22. Test na miłość     04:03
 23. Homoseksualna przyjaźń?     02:49
 24. Wolność w więziach     03:12

Spis rozdziałów CD2:

 1. Dlaczego zakonnik mówi o seksie?     03:24
 2. Seksualność – człowiek a zwierze     03:01
 3. Płeć – nasze trudności     03:24
 4. Uzależnienie od doznań i uczuć seksualnych     03:46
 5. Bodźce seksualne     04:10
 6. Podatność na bodźce seksualne     04:07
 7. Ucieczka w doznania seksualne     04:09
 8. Życie seksualne – jakie pełni funkcje?     04:13
 9. Płeć a nasza osobowość     03:24
 10. Seksualność a tworzenie więzi     03:36
 11. Więź seksualna to więcej niż seks     04:28
 12. Akceptacja płci     05:08
 13. Identyfikacja z własną płcią     04:41
 14. Skutki zaburzeń akceptacji płci     03:57
 15. Kształtowanie myślenia rodzinnego     03:51
 16. Lęki związane z męskością i kobiecością     04:05
 17. Czym jest miłość?     04:05
 18. Miłość a namiętność     03:49
Opinie

„Tak, te płytki rzeczywiście zawierają przepis na miłość i to zawarty w prostych słowach, jasnych i dobrze uargumentowanych myślach. Zwięzłość, przejrzystość i oczywistość są odbiciem z jednej strony mądrości życia kontemplacyjnego doświadczonego benedyktyńskiego mnicha, a z drugiej lekarza, który zachowaniami seksualnymi człowieka nie gorszy się, a wręcz fascynuje. Świetny zestaw do samochodu na dłuższą trasę (nie będziemy się nudzić!), albo jako prezent dla znajomych, którym szczęścia w miłości szczególnie życzymy. Aj ta miłość!”

Malina

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Mężczyzna od A do Z / Piotr Mart
Książka "Mężczyzna od A do Z". Jak zrozumieć mężczyznę i stworzyć związek, w którym będziesz szczęśliwa i kochana Jak zrozumieć mężczyznę i dzięki temu tworzyć udany, szczęśliwy, przyjacielski związek? ...
Ebook 101 mitów o związkach - Nie pozwól, by zniszczyły twoje szczęście / Tim Ray
W książce "101 mitów o związkach - Nie pozwól, by zniszczyły twoje szczęście" obalmy popularne mity o związkach doprowadzające nas do szaleństwa. W tej zabawnej, ale też skłaniającej do zastanowienia książce, ...
Ebook Rutyna w związku / Anna Popis-Witkowska i Adrian Gasz
Poznaj 52 skuteczne i sprawdzone sposoby, które sprawią, że rutyna zniknie z Twojego związku. Jesteście parą od lat. Mieszkacie razem. I popadliście w rutynę – kręcicie się w zamkniętym kółku “dom-praca-dom”, rzadko ze sobą...
Ebook AlphaFemale / Mateusz Grzesiak
Ebook "AlphaFemale" - Mateusz Grzesiak Karolina jest zniewalająco piękna. Nie dba o "idealne" wymiary i ma kilka kilogramów "za dużo". Lubi siebie. Po prostu. Nie dlatego, że jest jakaś. Nie potrzebuje tego....
Ebook MY - czyli jak być razem / Tadeusz Niwiński
Ebook "MY - czyli jak być razem". Dla tych, którzy lubią się kochać!, Praktyk udanego, 40-letniego związku podpowie Ci, co robić, aby Twoje relacje z partnerem oraz najbliższymi Ci osobami były trwałe i szczęśliwe....