Techniki manipulacji / Sergiusz Kizińczuk

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Techniki manipulacji / Sergiusz Kizińczuk

Ebook "Techniki manipulacji". Poznaj techniki manipulacji i już nigdy więcej nie daj się "wpuścić w kanał"!

Autor zdradza sekrety, które mogą pomóc Ci w obronie przed manipulacją.

Jak wiesz, słowa mają ogromną moc. Trzeba tylko umieć ją wykorzystać. Możesz się tego nauczyć. Pomoże Ci w tym publikacja pt. "Techniki manipulacji" Przeczytanie tej książki spowoduje, że nauczysz się manipulować innymi w sposób niedostrzegalny dla otoczenia.

Przeczytanie książki "Techniki manipulacji" da Ci również możliwość obrony oraz pewnego rodzaju odporności na manipulację z zewnątrz.

Nie myśl jednak, że jest to „podręcznik oszusta”. Nie wyobrażaj sobie, że zaraz po przeczytaniu nauczysz się oszukiwać ludzi i manipulować nimi. Swoją drogą nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale w powyższym zdaniu użyłem manipulacji w stosunku do Ciebie. Pisząc "nie wyobrażaj sobie" skłoniłem Twój umysł do tego, abyś jednak o tym pomyślał. Widzisz... Następnym razem zwrócisz na to uwagę.

Czy wiesz o tym, że sprzedaż, reklama, a nawet oszustwo, polegają na wywołaniu u osoby manipulowanej zmienionego stanu świadomości? Zwróć uwagę, że każdy manipulator czy oszust, w procesie manipulowania nami, najpierw wzbudza zaufanie. Może to być szacunek do firmy, którą reprezentuje, albo bezpośrednio do swojej osoby.

Posłuchaj fragmentu audiobooka "Techniki manipulacji"

Czy tego chcesz, czy nie, z manipulacją stykasz się każdego dnia wiele razy. O tym, że dałeś się zmanipulować, przekonujesz się zwykle po czasie. Czasem kupisz coś, co nie jest Ci do niczego potrzebne, czasem pod wpływem manipulacji podejmiesz jakąś niekorzystną decyzję. Targają wtedy Tobą różne emocje – od złości na samego siebie, do podziwu dla inwencji i umiejętności manipulatora.

O wielu trikach manipulacji możesz przeczytać w „Technikach manipulacji” . Uświadom sobie fakt, iż między wywieraniem wpływu, perswazją czy manipulacją nie ma absolutnie żadnej istotnej różnicy! Być może poza faktem, że manipulacja brzmi nieco mniej elegancko niż perswazja czy wywieranie wpływu.

Ponadto, manipulacja sugeruje oszustwo, więc od razu wzbudza jakieś podświadome opory i negatywne stany emocjonalne. Równie dobrze mógłbyś jednak powiedzieć "wpuszczanie w maliny". To samo zjawisko opisałbyś innymi słowami.

Bez względu na to, jakich słów użyjesz, cel jest zawsze jeden i ten sam: przekonać drugą osobę, by zachowywała się zgodnie z Twoimi założeniami. Zwróć również uwagę na to, że manipulator oszukując Cię nie zastanawia się, czy to co robi jest etyczne, czy też nie

Czytając ebooka "Techniki manipulacji" , dowiesz się, jak działają i jakich metod oraz sposobów używają sprzedawcy, negocjatorzy, przedstawiciele handlowi, a nawet oszuści.

Spis treści

Spis treści ebooka "Techniki manipulacji"

 • POWITANIE
 • MANIPULACJA NIEJEDNO MA IMIĘ...
 • Z AMIAST WSTĘPU – TROSZKĘ TEORII
 • DLACZEGO ULEGAMY MANIPULACJI?
 • Zasada maksymalizacji własnego zysku... czy własnych korzyści
 • Zasada odwzajemniania lub wdzięczności
 • Zasada symboli autorytetu
 • Zasada lubienia i sympatii
 • Zasada społecznego dowodu słuszności
 • Zasada zaangażowania i konsekwencji
 • Zasada niedostępności (wyjątkowości)
 • POTĘGA I MAGIA SŁÓW
 • TECHNIKI MANIPULACJI W PRAKTYCE
 • SZKOLENIA SPRZEDAŻOWE
 • OBRONA PRZED MANIPULACJĄ
 • ZAKOŃCZENIE
Opinie

Publikacja na prawdę otworzyła mi oczy na to jak człowiek człowiekowi staje się wilkiem. Było wiele sytuacji, w których znalazłem się przed uświadomieniem sobie, że byłem wkręcany i często ośmieszany jak również wykorzystywany przez "dobrych" kolegów czy znajomych. Zdałem sobie sprawę, iż naprawdę jest ciężko, a w zasadzie omal nie możliwe staje się uniknięcie manipulacji ze strony otaczających nas codziennie osób. Oczywiście nie można tej książki traktować jako wyznacznika zasad moralnych. To nie jest zamierzeniem autora, ale daje nam mapę zachowań z jakimi mamy do czynienia w społeczeństwie. Gorąco polecam zaczerpnięcia wielu wskazówek z tej lektury.

Tomasz S.

Po przeczytaniu tej publikacji człowiek zdaje sobie sprawę, że prawie codziennie staje się ofiarą manipulacji. Bardzo ważne jest, aby móc się skutecznie przed nią bronić. I to właśnie jest opisane w sposób zrozumiały dla każdego człowieka. Dlatego polecam wszystkim - nie dajcie się!

Andrzej

W dzisiejszych czasach z zagadnieniem prób manipulacji spotykamy się na każdym kroku. Wiedza zawarta w tej publikacji pozwala na świadome i chłodne spojrzenie na każdy przejaw manipulacji z jakim możemy się spotkać zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Dzięki informacjom zawartym w tym ebooku nauczymy się nie podawać emocjom, różnym "okazjom" i kontrolować docierające do nas informacje zawierające różne techniki manipulacji. Gorąco polecam tę publikację !

Marek O.

Jest to łatwa, miła i przyjemna lektura, którą lekko się czyta. W książce znalazłam wiele informacji już mi znanych, jednak jestem zadowolona, że mogłam sobie je odświeżyć. Spodziewałam się natomiast trochę więcej, oczekiwałam nowości i informacji, które mnie zaskoczą. Tego niestety zabrakło w tej publikacji, jednak sądzę, że osoby, które nie mają wykształcenia psychologicznego czy też osoby, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie przedstawiciela będą zadowolone po przeczytaniu "Technik manipulacji".

Sabina

Warto zapoznać się z technikami manipulacji, aby skutecznie bronić się przed ludźmi, którzy je stosują, poprzez wciskanie nam "super towaru", zbiórki pieniędzy "dla biednych". Po przeczytaniu każdy powinien być znacznie wyczulony na telewizyjne i sklepowe reklamy, aby wykorzystywać zdobytą wiedzę na codzień w celu obrony przed manipulacją.

Dawid K.

Kupiłem audiobooka i słuchałem go wielokrotnie. Ta lektura wielokrotnie pomogła mi uniknąć naciągnięcia przez akwizytorów. Ponadto pomagała mi w przekonujący sposób przekazać innym swoje intencje lub namówić do współpracy. Polecam. Kilka użytych przykładów jest anachronicznych, ale nie umniejsza to znacząco wartości publikacji.

Stanislaw C

Świetna pozycja dla ludzi, którzy potrzebują wzmocnić pewność siebie - po lekturze tej pozycji wiemy jak unikać pułapek szykowanych na nas przez innych ludzi. Aby nie być zmanipulowanym trzeba wiedzieć jak się manipuluje ludźmi!!!

MAGDA S.

Autor uświadamia nam, że tak właściwie na każdym kroku jesteśmy manipulowani, niestety w czasie, gdy nami manipulują nikt nam nie powie o tym fakcie, w trakcie jego realizacji. Przedstawia nam sposoby jakimi ludzie manipulują, aby otrzymać to co chcą. Tą książkę powinien przeczytać każdy, nieważne czy ma 10 lat czy też 70. Ta wiedza odmienia życie, sprawia, że możemy żyć tak, jak my chcemy, a nie tak jak nam każą. Polecam każdemu.

Adrian P.

Czadowa ksiązka dla każdego. Nie sądziłem, że tak często w interesach ktoś mną manipulował. Teraz wiem i ja jak stosować manipulacje.

Karol B.

Jest to łatwa, miła i przyjemna lektura, którą lekko się czyta. W książce znalazłam wiele informacji już mi znanych, jednak jestem zadowolona, że mogłam sobie je odświeżyć. Spodziewałam się natomiast trochę więcej, oczekiwałam nowości i informacji, które mnie zaskoczą. Tego niestety zabrakło w tej publikacji, jednak sądzę, że osoby, które nie mają wykształcenia psychologicznego czy też osoby, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie przedstawiciela będą zadowolone po przeczytaniu "Technik manipulacji".

Sabina

Wybrałam audioboka. Mogę pracować i jednocześnie słuchać książki. Co do zawartości książki to jestem pod wrażeniem. Autor podaje kilkanaście "sztuczek", którymi posługują się nieuczciwi sprzedawcy. Radzi też jak się bronić przed działaniem manipulatorów. Otrzymamy tez kilka wskazówek, jak możemy delikatnie manipulować innymi, jakich słów używać, gdy się tłumaczymy ze spóźnienia, gdy chcemy podwyżki albo chcemy pożyczyć pieniądze od znajomych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam!

Wioletta G.

E-book jest dobrą publikacją, s tym że warto było by ją rozszerzyć o praktyki używane w erystyce, posthipnotyczne sugestie, i ćwiczenia do zyskania wprawy do technik manipulacji. Serdecznie pozdrawiam Marek Gil

Marek G.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 4.8 (8 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Techniki manipulacji / Sergiusz Kizińczuk

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Manipulacja, perswazja czy magia? / Sergiusz Kizińczuk
Dzięki książce "Manipulacja, perswazja czy magia?" poznasz niesamowitą moc słowa, myśli i wiary i dowiesz się jak ją wykorzystać. Możliwe, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy...
Ebook NLP wg Dantego / Jan Raudner
Ebook "NLP wg Dantego". Jak zgodnie z własnymi wartościami rozwiązywać problemy w życiu prywatnym i zawodowym? - Jan Raudner Czy Dante Alighieri znał NLP (neuro lingwistyczne programowanie) i...
Ebook Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji / Andrzej Stefańczyk
Z ebooka "Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji" dowiesz się w jaki sposób skutecznie wpływać na innych i bronić się przed negatywnym wpływem z ich strony? Nie da się ukryć, że psychologia manipulacji...
Książka "Magia Perswazji". Jak za pomocą 3 prostych kroków przekonasz do swoich pomysłów nawet najtrudniejszych rozmówców?
Książka "Magia Perswazji". Jak za pomocą 3 prostych kroków przekonasz do swoich pomysłów nawet najtrudniejszych rozmówców? W jaki sposób możesz posługiwać się perswazją i wywierać wpływ na ludzi osiągając to, czego...
Ebook Sekrety skutecznych negocjacji / Lech Baczyński
Z ebooka "Sekrety skutecznych negocjacji" dowiesz się jak wykorzystać negocjacje aby uzyskać to, czego się chce i uniknąć manipulacji Pomyśl jakby to było gdybyś potrafił przekonać do swoich racji każdego, kogo zechcesz....
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Manipulacja, perswazja czy magia? / Sergiusz Kizińczuk