Zwielokrotnianie Umysłu / Harry Kahne

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Zwielokrotnianie Umysłu / Harry Kahne

Ebook "Zwielokrotnianie Umysłu" czyli jak efektywnie robić kilka rzeczy na raz i zyskać wiele wolnego czasu, dzięki wiedzy Harrego Kahne?

Jedną z najsmutniejszych rzeczy dotykających ludzi w tym dzisiejszym skomplikowanym świecie jest niewykorzystanie ich własnych mózgów! Bez przerwy jesteśmy atakowani i bombardowani przez ciągle się zwiększające wymagania, do sprostania którym jesteśmy pozbawieni odpowiednich środków albo nieprzygotowani. Stąd bardzo często jesteśmy poważnie zestresowani, zaś stres powoduje z kolei niejednokrotnie fizjologiczne i psychologiczne zaburzenia, sprowadzające choroby i przypadłości. Skuteczność naszych działań spada.

Błędy i nieszczęśliwe wypadki stają się częstsze. Książka "Zwielokrotnianie Umysłu" to unikalny kurs, który być może nie zmieni Cię od razu w Einsteina czy Edisona, ale pomoże Ci z pewnością myśleć większą częścią tego, co Bóg Ci dał – Twojego własnego mózgu! Jest to jedyny kurs tego typu na świecie, opracowany blisko 100 lat temu przez prekursora zwiększania możliwości ludzkiego umysłu, Harry'ego Kahne'a.

Jeśli przejdziesz go lekcja po lekcji, ściśle i bez przeskakiwania poszczególnych etapów, nie będziesz już nigdy czuł się osaczony przez sytuacje zbyt trudne, by dało się coś z nimi zrobić. Staniesz się panem nawet najtrudniejszych sytuacji i zawsze łatwo odnajdziesz właściwe sposoby postępowania. Niniejszy kurs wyzwoli ten utajony potencjał, który zawsze  sobie miałeś, czyniąc Cię psychicznie silnym, zdrowym i pełnym życia.

Czy zastanawiasz się czasami nad tym jakby to było wykonywać KILKA czynności jednocześnie w pełni je kontrolując?

Publikacja pt. „Zwielokrotnianie Umysłu” jest uaktualnioną wersją kursu stworzonego przez Harry’ego Kahne'a we wczesnych latach 20. ubiegłego wieku. W tamtych latach Harry Kahne był przez prasę i ludzi z branży rozrywki nazywany bombastycznymi, acz w tym akurat przypadku całkiem trafnymi, określeniami w rodzaju „Niezrównany Mentalista” czy „Człowiek o Wielu Umysłach”.

Czego wielkiego dokonał Harry Kahne?

Harry Kahne demonstrował swe całkiem niewiarygodne zdolności na scenie, na której wykonywał sześć całkiem różnych umysłowych operacji jednocześnie. Często wyglądało to tak, że stawał przed dużą tablicą z kawałkiem kredy w ręce, konwersując z publicznością. Przed nim, na stojaku takim jak do nut, znajdowała się aktualna gazeta. Harry Kahne zaczynał głośno odczytywać jej tytuły, jednocześnie pisząc do góry nogami i wspak jedną ręką, zaś w „lustrzanym odbiciu” drugą.

Po jego lewej stronie znajdowała się druga, niewielka tym razem tabliczka, na której była zapisana liczba (na przykład w jednym przypadku było to 28 642 981 673), którą nasz artysta dzielił przez 4 (co było dzieleniem z resztą), zapisując pośrednie i końcowe wyniki u dołu tej dużej tablicy, przed którą stał. Po prawej była druga mała tabliczka, na której widniało siedem kolumn liczb, sięgających milionów. Były one dodawane, a wyniki pośrednie i końcowe także były zapisywane u dołu dużej tablicy.

Tak wyglądał typowy pokaz Harry'ego Kahne'a, polegający na robieniu sześciu rzeczy na raz: czytania, przetwarzania, pisania od tył i do góry nogami, prowadzenia rozmowy z publicznością, dodawania i dzielenia. Tych siedem jednoczesnych działań w istocie wymaga aż czternastu osobnych umysłowych operacji, takich jak: słuchanie pytań publiczności, odpowiadanie na te pytania, czytanie gazety, rozumienie tego, co się czyta, przetwarzanie tekstu, pisanie prawą ręką, pisanie lewą ręką, pisanie do góry nogami, utrzymywanie jednocześnie sześciu osobnych wątków w umyśle, zapamiętywanie pytań, utrzymywanie w pamięci dodawanych liczb, utrzymywanie w pamięci dzielonych liczb, sprawdzanie wyników poprzednich działań oraz kontrolowanie fizycznych zachowań – takich jak chodzenie, kłanianie się itd.

Pod koniec takiego pokazu ludzie często pytali Harry'ego Kahne'a: „Czy naprawdę wierzy pan, że każdy mógłby się nauczyć takich niesamowitych rzeczy, jakie pan demonstruje? Czy i mój mózg miałby być zdolny, tak jak pański, do wykonywania czterech lub sześciu niezależnych operacji w tym samym czasie?”. Pytali też często „Czy zdolności potrzebne do skorzystania z pańskiego kursu nie są ograniczone do wąskiej grupy bardzo dobrze wykształconych ludzi?”. Harry Kahne niezmiennie zapewniał ich, że sam posiada całkiem przeciętny umysł, a mimo to potrafi dokonywać rzeczy, których nikt poza nim wykonać nie potrafi. Edukacja, mówił, nie ma z tym absolutnie nic wspólnego.

Wiele istnieje w historii przykładów tych, którzy osiągnęli mistrzostwo i naprawdę potrafili używać swych mózgów. Niektórzy mechanicy stają się Thomasem Edisonem czy Henrym Fordem, podczas gdy inni do śmierci pozostają tylko „ubabranymi w oleju kocmołuchami”. Te ogromne różnice w powodzeniu różnych ludzi wynikają z faktu, że niektórzy dostrzegają i robią właściwe rzeczy we właściwym czasie... Podczas gdy inni nie. Jednak ten jeden na tysiąc, który prawidłowo postrzega okoliczności i zdecydowanie działa w precyzyjnie wybranej chwili, nie bierze się tak po prostu przypadkiem i znikąd.

Nieważne, jaki wykonujesz zawód – kurs "Zwielokrotnianie Umysłu" pomoże Ci go wykonywać lepiej i efektywniej.

Stwierdzisz, że trudne lub niemal niemożliwe osiągnięcia znajdą się w Twym zasięgu, zaś Twoje skryte marzenia się urealnią. W niniejszej serii lekcji i ćwiczeń znajduje się wszystko, co potrzebne, by nauczyć Twój umysł pracować dla Ciebie. Zdziwisz się, jakie one są proste oraz ile szczerej zabawy i przyjemności da Ci ukończenie kursu. Dlaczego, spytasz? Ponieważ to jest właściwie gra, tyle że bez porównania cenniejsza od każdej gry, z którą miałeś dotąd do czynienia!

Dzięki kolejnym lekcjom coraz lepiej nauczysz się stosować zasady funkcjonowania umysłu, przydatne w codziennym życiu. Każda z tych lekcji znajduje zastosowanie w dążeniu do finansowego i społecznego sukcesu. Gdybyś był w połowie tej drogi, z pewnością, gdyby Ci to ktoś zaproponował, nie zgodziłbyś się wymienić swych już zdobytych umiejętności na kilka tysięcy dolarów. Nie ma tu znaczenia poziom Twej edukacji, wyszkolenia zawodowego czy życiowych doświadczeń – te nowo nabyte zdolności będziesz wykorzystywał dla uzyskania wymiernych życiowych korzyści.

Ogromne wrażenie i podziw innych - miałbyś na nie ochotę? :)

Na koniec podsunę Ci coś naprawdę niezwykłego, nad czym warto, byś pomyślał, coś jednocześnie nęcącego i dodającego otuchy... Otóż: w psychice każdego z nas leży głęboko uśpiona pewna myśl, idea, plan działania – nazwij to, jak sobie tylko chcesz – zagrzebana w czeluściach podświadomości i nigdy niemająca zaowocować żadnym konkretnym rezultatem. Gdyby jednak tę myśl czy ten plan działania wydobyć na światło dzienne, pozwolić jej się rozwinąć, przyniosłaby swemu właścicielowi naprawdę zadziwiający sukces.

Stałby się on z pewnością kimś znakomitym, na kogo inni spoglądaliby z podziwem. I teraz chcę Ci powiedzieć, że

jeśli wyćwiczysz swój umysł, tak by dla Ciebie naprawdę posłusznie i wydajnie pracował,

tak byś mógł swobodnie sięgać w głąb niezbadanych zasobów swego mózgu i wydobywać spoczywające tam skarby... 

Zdołasz wtedy osiągnąć imponujący sukces. 

Musisz tylko być wobec siebie samego uczciwy, aby naprawdę pojąć sekret Zwielokrotnionego Umysłu, musisz naprawdę chcieć wznieść się ponad przeciętność. Pokażę Ci zaraz, jak osiągnąć powodzenie i potęgę, o której nawet nie śmiałeś marzyć. Ty zaś zadziwisz dzięki temu siebie i innych.

Spis treści

Spis treści ebooka "Zwielokrotnianie Umysłu"

 • CZŁOWIEK O WIELU UMYSŁACH
 • WPROWADZENIE
 • JAK NOWOCZESNOŚĆUPOŚLEDZA NASZĄ INTELIGENCJĘ
 • CZYM ZWIELOKROTNIANIE UMYSŁU RÓŻNI SIĘ OD PSYCHOLOGII I PSYCHIATRII?
 • PODRĘCZNY STYMULATOR MÓZGU:WIZUALIZACJA I ĆWICZENIE PAMIĘCI
 • UMYSŁ ANALITYCZNY A UMYSŁ SYNTETYCZNY
 • PODRĘCZNY STYMULATOR MÓZGU:ĆWICZENIE PODWÓJNEJ KONCENTRACJI
 • ZWIELOKROTNIANIE UMYSŁU A ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE
 • PODRĘCZNY STYMULATOR MÓZGU:ĆWICZENIA LICZBOWO-SŁOWNE
 • JAKIE PSYCHICZNE PROBLEMY ROZWIĄZUJE ZWIELOKROTNIANIE UMYSŁU?
 • PODRĘCZNY STYMULATOR MÓZGU:ĆWICZENIE RACHUNKOWE
 • ZWIELOKROTNIANIE UMYSŁUW RÓŻNYCH ZAWODACH I W BIZNESIE
 • PROBLEMY ZAWODOWE PRACOWNIKA W ŚREDNIM WIEKU
 • PODRĘCZNY STYMULATOR MÓZGU:ĆWICZENIE ZDOLNOŚCI PRZYPOMINANIA
 • CZYM JEST TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I JAK JĄ ROZWIJAĆ
 • JAK ZWIELOKROTNIANIE UMYSŁUROZSZERZA I POGŁĘBIA INTELIGENCJĘ?
 • PODRĘCZNY STYMULATOR MÓZGU:ĆWICZENIE PRZYSPIESZAJĄCE MYŚLENIE
 • ZWIELOKROTNIANIE UMYSŁUPOMAGA W PUBLICZNYM ZABIERANIU GŁOSU
 • PODRĘCZNY STYMULATOR MÓZGU:ĆWICZENIA ELASTYCZNOŚCI UMYSŁU
 • JAK ROZWIJAĆ INTUICJĘ – TEN „ZAPALNIK INTELIGENCJI”
 • W BŁĘDZIE JEST ZARÓWNO NOWOCZESNA EDUKACJA, JAK I JEJ KRYTYCY
Opinie

Krótko i Treściwie - polecam. Uwieńczenie wysiłków rzeczy trywialnych staje się prostsze. "Zwielokrotnienie" pozwoliło cieszyć się dobrą zabawą jednocześnie rozwijając inne przydatne aspekty mojej osobowości i pracy zawodowej. Teraz nie ma rzeczy nie do rozwiązania i niemożliwe staje się możliwym. Polecam wszystkim, którzy chcą stać się nietuzinkowi i "ortodoksyjnie" wyjątkowi. Mówi się, że z pustego i Salomon nie nalej, ale po tej lekturze złamałem kowenans i jestem lepszy od samego Salomona.

Irek K.

Przeczytałam "Zwielokrotnienie umysłu", a teraz przerabiam kolejne lekcje zgodnie ze wskazówkami. Wierzę, że jest to realne. Mam wrażenie, że już po pierwszych lekcjach moje "rozumienie" jest lepsze. Może więcej napiszę jak przerobię wszystkie lekcje.

Aleksandra

Ta publikacja pomogła mi zwalczyć brak czasu i pozwoliła na wykonywanie wielu czynności naraz. Początkowo nie wierzyłem w moc ćwiczeń z tej książki, ale teraz jestem pewien, że tak publikacja jest warta każdej wydanej złotówki.

Przemek S.

"Zwielokrotnianie-Umyslu" to bardzo ciekawa pozycja. Szczerze polecam ją każdemu kto ma wrażenie że 24 godziny to stanowczo za mało czasu na zrobienie tych wszystkich rzeczy każdego dnia. Myślę że warto pracować nad poprawieniem jakości i możliwości "skarbu" jakim jest nasz umysł. Ta pozycja naprawdę w tym pomaga. Warto !

Tomasz S.

Bardzo dobra pozycja dla osób, które lubią łamigłówki umysłowe. Ćwiczenia są proste, więc nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy, a szybko widać efekty :)

Ania

Książka bardzo mnie zaciekawiła ze względu na możliwości rozwoju. Podoba mi się w niej praktyczność i sposób wyjaśnienia działania umysłu. Te dwa tygodnie od zakupienia, akurat przy tej książce to dla mnie zbyt mało, aby ocenić efekty. Sumiennie wykonuję ćwiczenia, idą mi coraz łatwiej, ale zgodnie z zaleceniami autora lepiej godzinę dziennie niż jednorazowo więcej. Ufam, że "kurs jest kluczem do jaśniejszego myślenia". Na pewno jeszcze napiszę do Was o tej książce.

Marzena M.

Rewelacyjna książka! Na początku wykonywania ćwiczeń uważałem, że to jest wielka ściema i w niczym mi nie pomoże. W jakim ja byłem błędzie! Ćwiczenia stają się przyjemnością, w coraz większym stopniu trzeba się do nich przykładać, rozwijają nowe umiejętności i naprawdę widać efekty. Tak dobrej pamięci jak teraz to jeszcze nigdy nie miałem, w zabawach i logicznych łamigłowkach idzie mi rewelacyjnie. Zacząłem nawet rozwiązywać krzyżówki... od tyłu i do góry nogami!

Łukasz B.

Cenna pozycja wśród książek o samodoskonaleniu. Dzieki tej książce zyskalem więcej wolnego czasu oraz zwiekszylem umiejętnosći swojego umysłu na czym mi zalezalo. polecam tą książke.

Radosław K.

Książka warta uwagi - naprawdę działa. Jestem na drugiej lekcji, a moja wyobraźnia wyraźnie się poprawiła no i pamięć, a w zasadzie przypominanie sobie o różnych rzeczach. Wystarczy się skupić i nagle olśnienie.. polecam!

Arek

Bardzo ciekawa publikacja. Ksiązka napisana prostym i zrozumiałym językiem. Nie jest to pozycja, która czyta się i odkłada na półkę. Zawarte tam zadania maja ciekawa formę i są naprawdę pobudzające do myślenia... Sam jestem dopiero na początkowych ćwiczeniach a juz widzę pewna zmianę. Niestety niezależnie od wykonywanego zawodu współczesny świat zmierza ku wysoko wyspecjalizowanym zajęcia a te maja to do siebie że prowadzą często do rutyny. Ksiązka ta pozwala rozszerzyć horyzonty... Serdecznie Polecam

Jacek P.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 3.7 (5 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Zwielokrotnianie Umysłu / Harry Kahne

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Techniki pamięciowe dla każdego / Andrzej Bubrowiecki
Z ebooka "Techniki pamięciowe dla każdego" dowiesz się jak wykorzystać moc swojego umysłu poprzez efektywne techniki pamięciowe i zapamiętać wszystko czego potrzebujesz. ... czy aby nie jesteś zacofany? Przepraszam,...
Ebook Zabójcza koncentracja / Paweł Sygnowski
Ebook "Zabójcza koncentracja" czyli jak sprawić, aby nasza koncentracja podczas ważnych zadań, była na najwyższym poziomie? Jak bardzo chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób najefektywniej koncentrować się na własnych...
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia to 93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów Jak często zastanawiasz się, o ile efektywniej możesz się uczyć? Jak często myślisz, by wykorzystując...
Ebook Mapologia nauka efektywnego notowania / Katarzyna Szafranowska
Ebook "Mapologia nauka efektywnego notowania". Poznaj sposoby geniuszy i oszczędzaj 3-4 godziny tygodniowo podczas nauki, planowania, zarządzania... Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał...
Ebook Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski
W ebooku "Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia" znajdziesz 8 zestawów zawierających 108 ćwiczeń, dzięki którym szybkie czytanie stanie się dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym! W dzisiejszych czasach...