Drewno zamiast benzyny / H.LaFontaine i P.Zimmerman

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Drewno zamiast benzyny / H.LaFontaine i P.Zimmerman

W ebooku "Drewno zamiast benzyny" znajdziesz praktyczne wskazówki jak zbudować generator gazu drzewnego i jeździć samochodem ponad 5 razy taniej.

Na podstawie instrukcji zawartych w tej publikacji zbudujesz generator gazu drzewnego (tzw. holzgas), którym to gazem będziesz w stanie napędzać swój samochód. Tak więc Twoje auto będzie jeździć nie na benzynę czy olej napędowy, ale na drewno!

Pewnie jesteś nieźle zaskoczony? Zapewniam Cię jednak - w ten sposób można zasilać samochód. I nie tylko samochód, ale również np. agregat prądotwórczy czy kocioł centralnego ogrzewania. Gaz produkowany był już w ten sposób (z węgla) 200 lat temu i służył do gotowania w kuchenkach i oświetlania ulic.

Autorzy oryginalnego wydania książki "Drewno zamiast benzyny", H.LaFontaine i P.Zimmerman, to naukowcy, którzy zajmowali się przez wiele lat zagadnieniami zgazowania paliw stałych. Pierwszy z nich (niestety już nieżyjący) był założycielem i wieloletnim prezesem Biomass Energy Founation, organizacji zajmującej się popularyzacją tej technologii w USA. Publikacja "Drewno zamiast benzyny" została napisana pod koniec lat 1980-tych na zlecenie jednej z amerykańskich rządowych agencji. Jej celem było opracowanie łatwego w budowie i eksploatacji generatora gazu drzewnego - paliwa do wykorzystania w razie kryzysu paliwowego.

Jeśli nie jesteś do końca przekonany, przerwij na chwilę czytanie i spróbuj znaleźć tańsze paliwo dla Twojego silnika. Możesz nie wierzyć w ten sposób zasilania silników, możesz mieć wątpliwości, czy to ma sens, ale gdy przeczytasz do końca opis tego poradnika, w pełni zrozumiesz korzyści, które osiągniesz gdy skorzystasz z tej wiedzy w praktyce. Poznaj wszelkie za i przeciw, zanim skreślisz tą szansę na oszczędności.

Poznaj dowody, że to jest naprawdę możliwe

Czy zauważyłeś, że benzyna i olej napędowy kosztują coraz więcej, że praktycznie nieustannie rosną ich ceny? Czy uświadomiłeś sobie, że wydatki na utrzymanie samochodu co miesiąc są coraz większe? Spróbuj przez moment nie myśleć o tym, co będzie za jakiś czas, gdy benzyna będzie kosztować 6 zł za litr oraz ile wtedy będziesz wydawać pieniędzy.

Eksploatacja silnika spalinowego na gaz drzewny jest kilka razy tańsza niż na benzynie. Skąd taka wielkość?

Według różnych źródeł jeden litr benzyny odpowiada 2,5 - 4 kg drewna zgazowanego w generatorze. Załóżmy, że za 70 złotych można kupić 1 metr przestrzenny drewna, co daje około 400 kg. W najgorszym przypadku więc - odpowiednik 100 litrów benzyny. To daje 70 groszy za litr benzyny, ponad 5 razy mniej niż cena tego paliwa na stacjach benzynowych!

Zwróć uwagę - ponad 5x mniej - tyle pieniędzy oszczędzisz gdy drewno kupisz. A co w przypadku, gdy drewno zdobędziesz za darmo? W wielu przypadkach można pozyskać bardzo dobre paliwo do generatora za cenę transportu, np. z sadów po przycinaniu drzew, z przedsiębiorstw zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej, z zakładów stolarskich. Oznacza to, że będziesz swój silnik na gaz drzewny zasilać praktycznie za darmo!

Być może obawiasz się, że nie będziesz w stanie zbudować na podstawie tej ksiażki własnego urządzenia. Precyzyjne opisy czynności, opatrzone zdjęciami poszczególnych etapów budowy oraz schematy prezentujące wzajemne położenie wszystkich elementów wystarczą Ci w zupełności, by bezbłędnie zbudować generator. To będzie zadanie podobne do sklejania plastikowych modeli, tylko elementy są większe.

Zapewne przekona Cię fakt, że że osoba o zainteresowaniach raczej humanistycznych, po przeczytaniu egzemplarza poradnika "Drewno zamiast benzyny" stwierdziła: "Ta książka jest naprawdę rewelacyjna. Ten gazogenerator to najbardziej przydatna modyfikacja samochodu. Jak tylko kupię samochód, pożyczam spawarkę i biorę się za składanie tego urządzenia. Miałeś rację mówiąc, że cały proces budowy jest tu bardzo precyzyjnie opisany i nawet mnie nie sprawi trudności."

Poza tym zawsze możesz zlecić taką przeróbkę mechanikowi, który z pewnością nie będzie miał z nią żadnych problemów.

Prawdą jest, że uruchamianie gazogeneratora trwa dość długo, 15-30 minut. Oznacza to, że korzystanie z niego podczas codziennych dojazdów do pracy raczej nie ma sensu, ale urządzenie to da Ci całkowitą niezależność od zmieniających się cen benzyny. Silnik po przestawieniu na gaz drzewny straci ok. 20-30% mocy, ale stratę tę można w pełni odzyskać prostymi sposobami podczas gdy Ty będziesz spokojny o swój portfel.

Możesz już przestać myśleć o tym, ile pieniędzy oszczędzisz gdy już zakupisz poradnik "Drewno zamiast benzyny". Na pewno będziesz zadowolony z podjętej decyzji.

Spis treści

Spis treści ebooka "Drewno zamiast benzyny"

 • Wstęp
 • 1. Co to jest generator gazu drzewnego i jak on działa?
 • 1.1 Wprowadzenie. Omówienie opracowania
 • 1.2 Zasady zgazowywania paliw stałych
 • 1.3 Historia technologii
 • 1.3.1 II Wojna Światowa, zgazowywacz Imberta
 • 1.3.2 Współprądowy gazogenerator warstwowy (WGW)
 • 2. Budowa własnego generatora gazu drzewnego
 • 2.1 Budowa generatora gazu i zbiornika paliwa
 • 2.2 Budowa filtra
 • 2.3 Montaż mieszacza i przepustnicy
 • 3. Użytkowanie i obsługa generatora gazu drzewnego
 • 3.1 Używanie drewna jako paliwa
 • 3.2 Modyfikacje silnika i inne aspekty
 • 3.3 Pierwsze uruchomienie
 • 3.4 Procedura startowa
 • 3.5 Sterowanie, eksploatacja
 • 3.6 Wyłączanie (wygaszanie) zgazowywacza
 • 3.7 Procedury obsługi
 • 3.7.1 Obsługa codzienna
 • 3.7.2 Obsługa cotygodniowa (lub co 15 godzin pracy)
 • 3.7.3 Obsługa co dwa tygodnie (lub co 30 godzin pracy)
 • 3.8 Rozwiązywanie problemów
 • 3.9 Zagrożenia związane z pracą zgazowywacza
 • 3.9.1 Zagrożenia zatruciem
 • 3.9.2 Techniczne aspekty "zatrucia gazem drzewnym"
 • 3.9.3 Zagrożenia pożarowe
 • Bibliografia
 • Spis ilustracji
 • Spis tablic
Opinie

Wobec kryzysu paliwowego trudno się nie domyślić korzyści. Ciekawa publikacja. Powrót do pierwotnych zainteresowań człowieka na tematy energetyczne. Wyobraźnia podpowiada mi zastosowanie Generatora Gazu Drzewnego do zasilania nie tylko silnika spalinowego, ale np. do opalania kotla C.O. W ebooku bardzo zainteresował mnie biologiczny filtr gazu, przy zastosowaniach stacjonarnych. Naprawdę ciekawy... Może warto rozważyć zastosowanie gazu drzewnego do zasilania małej elektrowni?

Marek T.

Temat ksiązki jest sam w sobie fascynujacy. To że faktycznie silnik spalinowy pojazdu może byc zasilany gazem drzewnym - interesujące. Porady budowy urządzenia bardzo praktyczne. Do wykorzystania przy prawdziwym kryzysie paliwowym. Polecam wszystkim zainteresowanym alternatywnymi żródłami energii do zasilania pojazdów.

Karol

Po przeczytaniu lektury jestem zadowolony z wiadomości zawartych w książce.Informacje są podane w prosty sposób bez konieczności wgłębiania się w procesy pirolizy. Teraz jeszcze bardziej chce ukończyć mój gazogenerator.Jedyną moją obawą jest pytanie co zrobi służba drogowa na wypadek ewentualnej kontroli drogowej i odkrycia sposobu zasilania mojego pojazdu ale jak wiadomo obawa nie wynika niedoskonałości książki:)

regul85

Alternatywne zródła energii - to temat, który mnie pasjonuje od długiego czasu. Publikacja "Drewno zamiast benzyny" to temat do którego podejdę po siłowni wiatrowej. Zainteresował mnie z uwagi na posiadany materiał drzewny /własny las/. Książkę przejrzałem pobieżnie z uwagi na brak czasu i mogę powiedzieć, że została opracowana w sposób bardzo przystępny z dużą ilością ilustracji i rysunków.

Aleksander O.

Książka jest bardzo ciekawa jest w niej odrobina historii i szczegółowy opis zasady działania pieca do produkcji gazu drzewnego zdjęcia mogłyby być nieco bardziej wyraźne, lepszej jakości ogólnie OK :)

Marcin C.

Bardzo dobra pozycja. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, jak to w praktyce działa i jak to zbudować, nie potrzebuje niczego więcej - nie pojawiają się żadne wątpliwości. Wystarczy sięgnąć po narzędzia. W tłumaczeniu nieco niezręczności, ale zapewne widocznych tylko dla wprawnego oka. Dobry zakup.

Witek B.

Z racji technicznego wykształcenia z zaciekawieniem przeczytałem tą książkę. Opis wygląda na rzetelny, chociaż przyznam, nie próbowałem zmontować generatora gazu drzewnego ;)) Natomiast mam wątpliwości co praktycznej przydatności tego urządzenia, przynajmniej w takiej postaci jak opisano w książce. Spore gabaryty, dość czasochłonna obsługa, konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa (z uwagi na możliwość uwolnienia trującego tlenku węgla)predestynują, moim zdaniem, urządzenie do zastosowania w warunkach powiedzmy raczej polowych. Sądzę, że traktować to należy jako prototyp o pewnych walorach praktycznych, wymagający jednak dopracowania. Czyli dobry punkt wyjściowy dla racjonalizatorów i zręcznych hobbystów amatorów - nie tylko motoryzacji. Dla zainteresowanych ciekawostkami technicznymi - TAK.

Piotr G.

Ta książka ugruntowała moją wiedzę na temat generatorów gazu.Dostarczyła mi niezbędnych obliczeń i informacji na ten temat,który podjąłem 5 lat temu.Zbudowałem taką maszynę i ona działała napędzając silnik fiata 125p,ale do pełnego działania brakowało mi przeliczeń,zawartych w tej książce,której szukałem od kilku lat w różnych księgarniach.Mogę śmiało ją polecić kolejnym czytelnikom.

Artur B.

Na wstępie mogę powiedzieć, że lektura pt. Drewno zamiast paliwa to bardo dobry wybór. Książka zawiera ciekawą myśl techniczną ubiegłego stulecia. Vardzo prosta do skonstruowania we wlasnym nawet amatorskim warsztacie. Jestem właśnie na etapie budowy. Gorąco polecam do budowy takiego generatora i do zastosowania go w innych niż w lekturze pojazdów.

Sionek M.

Bardzo polecam dla pasjonatów niekonwencjonalnych zastosowań, twórcze dusze i innych pozytywnie zakręconych.

Ewa G.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (2 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Tania jazda samochodem / Lech Baczyński
Ebook "Tania jazda samochodem" czyli 98 cennych rad, jak oszczędzić co najmniej 576 zł rocznie na paliwie. UWAGA: 576 zł zaoszczędzisz przy następujących założeniach: miesięcznie na paliwo wydajesz 400 zł, po zastosowaniu rad...
Ebook Fiat 126p. Sportowe modyfikacje i tuning malucha / Aleksander Sowa
Książka "Fiat 126p. Sportowe modyfikacje i tuning malucha" - jak przekształcić swojego malucha w sportowe auto! “Sportowe modyfikacje Fiata 126p - Tuning Malucha” to praktyczny poradnik skierowany do...
Seksualny klucz do kobiecych emocji / J.D. Fuentes
Z ebooka "Seksualny klucz do kobiecych emocji" dowiesz się jak wzbudzić w kobiecie pożądanie wykorzystując strukturę kobiecej psychiki. "Jest to książka o tym, jak można kobietę w dosłownie kilka minut podniecić i sprawić...
Ebook Przyprawy do każdej potrawy / Anna Popis-Witkowska
Poznaj "Przyprawy do każdej potrawy" i wypróbuj nowe, oryginalne oraz tradycyjne i sprawdzone smaki w Twojej kuchni, aby zadziwić swoich gości. Tylko dla miłośników dobrej kuchni: Zanim dowiesz się, jak...
Ebook Kuchnia weganki / Lidia Szadkowska
Z ebooka "Kuchnia weganki" dowiesz się w jaki sposób możesz łatwo zmienić tradycyjne potrawy na wegańskie. Pomyśl, jak dobrze byłoby, gdyby istniała książka, która podsunie Ci sposoby na zastąpienie produktów pochodzących od...