Wygraj klienta / Marcin Paweł Panek

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Wygraj klienta / Marcin Paweł Panek

Ebook "Wygraj klienta". Psychologiczne triki w sprzedaży - Marcin Paweł Panek

Praktyczny poradnik, który podpowie Ci, co naprawdę sądzą Twoi klienci, oraz jak wpływać na ich myśli, emocje i zachowania.

Co ukrywają klienci przed sprzedawcą?

Jeżeli zajmujesz się sprzedażą, to wiesz, jak często klienci ukrywają swoje prawdziwe myśli i emocje. Boją się, że wykorzystasz je przeciwko nim i nakłonisz do wydawania pieniędzy na coś, czego naprawdę nie potrzebują.

Przypomnij sobie taką sytuację: stoisz przed klientem, masz dla niego idealny produkt, wiesz, że to dobra oferta, a cena nie jest zbyt wysoka, a jednak na koniec słyszysz:

Ja się jeszcze zastanowię...

...i nigdy więcej go nie widzisz.

Nie masz pojęcia, co dzieje się w tej chwili w głowie klienta, ale czujesz, że jesteś tak blisko, że wystarczy słowo lub dwa, by przestał się opierać, ale... NIE MASZ POMYSŁU, co powiedzieć, by go ostatecznie przekonać.

Gdybyś w takim momencie WIEDZIAŁ, co go powstrzymuje przed zakupem, to doprowadziłbyś do sprzedaży nawet jednym, dopasowanym do myśli klienta, zdaniem.

Gdybyś tylko wiedział, co klient sobie myśli...

Nowe metody sprzedaży

Do tej pory skuteczna sprzedaż w dużej mierze opierała się na uważnej obserwacji zachowań klienta. Wypowiadałeś kilka zdań i obserwowałeś jego reakcje. Jak dobrze trafiłeś, to pojawiały się emocjonalne reakcje i mogłeś to wykorzystać w procesie przekonywania. W przeciwnym wypadku musiałeś próbować czegoś innego.

Nowe metody sprzedaży opierają się na współczesnych badaniach psychologicznych i neurologicznych. Naukowcy przebadali powiązanie aktywności mózgu z najróżniejszymi zachowaniami. I ostatecznie odkryli zadziwiające reguły, jakimi kierują się klienci podczas zakupów.

Dlaczego zadziwiające?

Bo okazuje się, że...

zakupy to rodzaj gry

Tak, dobrze czytasz - GRY. Ale nie takiej spokojnej jak szachy, lecz bardziej podobnej do gry w karty, bo nie wiesz, czym zagra w następnej kolejce.

Znajomość reguł gry to jedno, ale przewidywanie jego następnego ruchu to loteria, chyba że... GRASZ ZNACZONYMI KARTAMI.

To chyba najlepsze porównanie, jakie oddaje dynamikę działań i reakcji klienta w czasie zakupów.

Każde, nawet najmniejsze posunięcie, ma wpływ na następny ruch przeciwnika.

A to oznacza, że już nie musisz działać po omacku. Gdy znasz reguły zachowań klientów, a dodatkowo masz niesprawiedliwą przewagę (“znaczone karty”), to jesteś w stanie łatwiej i szybciej wpłynąć na takie osoby, by skorzystały z Twojej wyjątkowej oferty.

Posłuchaj fragmentu audiobooka "Wygraj klienta - psychologiczne techniki w sprzedaży"

“Poznanie człowieka to klucz do udanego kontaktu z nim i całego procesu sprzedaży. Jeżeli będziemy znali podstawowe motywy, potrzeby, jakie kierują naszymi klientami, wtedy będziemy mogli im sprzedać niemal każdą rzecz. Należy tu podkreślić, iż zawsze gdzieś w naszych decyzjach jest choćby element psychologii. Nie można się od niej uwolnić, tak jak nie można wypraszać z domu nieustannie natrętnego sąsiada. Jeśli poznamy zasady funkcjonowania umysłu, będziemy wiedzieć, jak po kolei zachowuje się nasz klient od momentu wejścia do sklepu aż po wyjście z zamówionym towarem. Bez psychologii techniki marketingowe nie istniałyby. Nie istniałaby też sama wiedza o ekonomii czy innych naukach związanych z wydawaniem pieniędzy. Wszystko zaczyna się i kończy w naszym mózgu.„

Cytat z książki "Wygraj klienta. Psychologiczne triki w sprzedaży"

Co więc powiesz na takie czary-mary:

Będziesz w stanie przewidzieć jego ruchy i wpłynąć na myśli i zachowania.

Pewnie zastanawiasz się teraz, czy to jest naprawdę możliwe? Chciałbyś poznać reguły zachowań klientów i wypróbować tę wiedzę w praktyce, ale boisz się, że książka "Wygraj klienta - psychologiczne techniki w sprzedaży" to "ściema"?

No to popatrz, czego możesz się spodziewać po tym praktycznym poradniku. Książka składa się z trzech części:

Część I - Sprzedaż to gra

Autor książki "Wygraj klienta" odkryje przed Tobą niewidoczny świat gier klientów.  Poznasz podstawowe zasady gier i dowiesz się, co wpływa na ich ostateczny wynik.

Część II - Mózg sprzedaje, mózg kupuje

Przed Tobą sześć mocnych rozdziałów, które opisują:

 • Jak wykorzystać nieodpartą siłę pierwszego wrażenia?
 • Dlaczego musisz znać prawdziwe potrzeby klientów?
 • Jak przyciągnąć uwagę klienta i wpłynąć na jego postrzeganie produktu?
 • W jaki sposób błyskawicznie wpływać na emocje klientów?
 • Co ma wpływ na wydawanie pieniędzy (oczywiście u Ciebie, sprzedawco)?
 • Jak dopasować się do płci biologicznej i kulturowej klienta, by Twój sposób sprzedaży przynosił najlepsze efekty?

Część III - Poznaj swojego klienta

Jak zbadać i “rozgryźć” zachowania klientów, by zdobyć 20% najlepiej płacących konsumentów w Twojej branży?

Na podstawie tego, co Ci właśnie pokazałem, możesz sobie wyrobić tylko ogólny i powierzchowny pogląd na to, jak książka "Wygraj klienta" może pomóc Ci ulepszyć swój sposób sprzedaży. Jeżeli chcesz naprawdę poznać i wykorzystać tę wiedzę - nie ma innego wyjścia, musisz publikację kupić i przeczytać.

To jak będzie, chcesz wiedzieć co myślą Twoi klienci i dzięki tej wiedzy sprzedawać im więcej i więcej, i więcej...?

Spis treści

Spis treści ebooka "Wygraj klienta"

 • Wstęp
 • 1.  Sprzedaż to gra
 • 1.1.  Zasady gry
 • 1.2.  Gracze
 • 1.3.  Czas i miejsce gry
 • 1.4.  Zwycięzcy i pokonani
 • 2.  Mózg sprzedaje, mózg kupuje
 • 2.1.  Pierwsze sekundy
 • 2.2.  Potrzeby klienta
 • 2.3.  Uwaga i spostrzeganie
 • 2.4.  Emocje klienta
 • 2.5.  Psychologia wydawania pieniędzy
 • 2.6.  Płeć w sprzedaży
 • 3.  Poznaj swojego klienta
 • 3.1.  Badania zachowań konsumentów
 • 3.2.  Nowoczesne technologie w służbie poznawania klientów
 • 3.3.  Klient w otoczeniu sklepów
 • Podsumowanie

>

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 4 (4 votes)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Poszukiwanie klienta / Artur Wojciechowski
Ebook "Poszukiwanie klienta". Dlaczego tylko nieliczni wiedzą, jak zdobywać nowych klientów i odnosić sukcesy w sprzedaży bezpośredniej? Co jest najbardziej palącym problemem ludzi pracujących w sprzedaży bezpośredniej?...
Ebook Spotkanie z klientem / Artur Wojciechowski
Ebook "Spotkanie z klientem". Jak sfinalizować sprzedaż poprzez odpowiednie poprowadzenie rozmowy. Dowiedz się, jak skutecznie rozmawiać z klientem, tak aby spotkanie zakończyło się sukcesem sprzedażowym....
Ebook Recepta na sprzedaż/ Julita Kostecka
Ebook "Recepta na sprzedaż". Wszystko co musisz wiedzieć, by odnieść sukces w sprzedaży. Poradnik przedstawiciela handlowego i biznesmena, który chce wiedzieć jak opanować zdobywanie klientów. Jeśli Twój zawód to...
Książka Jak oczarować klienta / Jan Batorski
Książka "Jak oczarować klienta"? Sztuka tworzenia sytuacji wygrany-wygrany, w której zyskują obie strony. Postaw na relacje i ucz się od praktyka! Niektórzy nazywają to magią, inni wrodzonym talentem. Prawda jednak jak zwykle...
Ebook Umysł sprzedawcy / Artur Wojciechowski
Ebook "Umysł sprzedawcy" czyli jak w ciągu 21 dni zwiększyć swoją skuteczność i zwielokrotnić zyski jakie generuje Ci sprzedaż bezpośrednia. Poznaj sekrety skutecznego sprzedawcy. Jeśli sprzedaż bezpośrednia...