Z ebooka "Ebook Praktyczny kurs pisarstwa" dowiesz się jak napisać fascynującą książkę z intrygującą fabułą i odnieść sukces. Poznaj sekrety autorów bestsellerów.
Skoro jesteś na tej stronie, to najprawdopodobniej właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z pisarstwem. Twoja wyobraźnia szaleje, a Ty marzysz o przelaniu swoich myśli i stworzeniu niesamowitego dzieła.
Pytanie tylko - jak sprawić, aby czytelnicy nie przeczytali, a pochłonęli Twoją książkę, z wypiekam na twarzy mrucząc pod nosem "Genialne!" Opowiadaliby swoim znajomym, że nie mogli się od niej oderwać i z niecierpliwością przerzucając strony zupełnie stracili poczucie czasu.
Pewnie wydaje Ci się, że wystarczy przecież usiąść i zacząć pisać. Jeśli masz talent, to pomysły same przyjdą do głowy. Proszę bardzo - pisz! To, że w ogóle coś piszesz jest pierwszym krokiem do sukcesu. Ale czy nie lepiej zapoznać się najpierw z paroma regułami warsztatu pisarza, opracowanymi przez praktykujących mistrzów pióra?
Ty też możesz poznać i szybko opanować chwyty i sztuczki stosowane przez najlepszych pisarzy
Czasem sam talent to zbyt mało, by podołać wyzwaniom literatury. Każdy artysta powinien poznać warsztat i techniki obowiązujące w jego zawodzie, a także pewne chwyty, wypracowane przez innych,
a doskonale sprawdzające się w praktyce. Warto poznać tajniki warsztatu pisarza, choćby po to, by korzystając z reguł móc je świadomie łamać, wprowadzając własne, oryginalne rozwiązania.
Czego się nauczysz z ksiazki "Praktyczny kurs pisarstwa", aby zadziwiać swoich czytelników?
- Jak konstruować emocjonującą fabułę?
- Jak prowadzić wartką narrację?
- Jak wykreować pobudzające wyobraźnię charakterystyki postaci?
- Jak tworzyć inteligentne dialogi?
- Jak budować sceny pełne napięcia?
- Jak wprawiać czytelnika w zachwyt w sekwencjach scenicznych?
- Jak konstruować na długo pozostającą w pamięci przestrzeń fabularną?
- Jak zaskakiwać niezwykłymi zwrotami akcji w scenach kulminacyjnych?
"Praktyczny kurs pisarstwa" jest niezastąpionym źródłem wiedzy na temat nie tylko obowiązujących powszechnie reguł pisarskich, ale także inspiracją dla podjęcia własnej pracy twórczej. Poznanie reguł jest dopiero początkiem drogi, potem trzeba zacząć pisać. "Praktyczny kurs pisarstwa" pokazuje pewne ścieżki, przetarte szlaki, którymi można bezpiecznie dążyć do Wielkiej Literatury, ale nie zapomina także o niebezpieczeństwach czyhających na niedoświadczonych pisarzy.
Drugie wydanie książki "Praktyczny kurs pisarstwa" - przebudowane, wzbogacone, rozwinięte o nowe ćwiczenia i przykłady
Pisarstwo jest zawodem, rzemiosłem, którego przy odrobinie talentu, dyscypliny, cierpliwości i dobrych chęci można się nauczyć. Można przyswoić wiedzę dotyczącą technik pisarskich, chwytów i narzędzi, które znacznie ułatwiają pracę. Można nauczyć się, jak się wystrzegać pułapek, jak dostrzegać i wykorzystywać stereotypy i schematy. A wreszcie – pokazać ćwiczenia, których wykonanie pozwala zbliżyć się do mistrzów.
Drugie wydanie "Praktycznego kursu pisarstwa" różni się od pierwszego nie tylko nowym nazwiskiem autorki, ale przede wszystkim rozbudowaną treścią.
Cały kurs został przebudowany i wzbogacony o zupełnie nowe ćwiczenia i przykłady, które pozwolą znacznie lepiej przygotować się do trudnego zawodu pisarza. Rozwinięto także część teoretyczną. Są tu praktyczne porady, jak stworzyć bestseller, zgodnie z wytycznymi panującymi wśród zachodnich pisarzy.
"Praktyczny Kurs Pisarstwa" został stworzony w oparciu o lektury, literaturę przedmiotu, studia literaturoznawcze, praktyczną wiedzę i doświadczenie zdobyte w kontaktach z literatami.
Jeśli NIE interesuje Cię sława pisarza, a Twoje dzieła NIE mają sprzedawać się jak świeże bułeczki, NIE CZYTAJ tego kursu
Jak myślisz - dlaczego jedne książki osiągają wielki sukces w sprzedaży, a inne, mimo że często znacznie wyżej oceniane przez krytyków nie sprzedają się prawie wcale? Autorzy bestsellerów od lat wykorzystują podstawowe, niezwykle skuteczne techniki, dzięki którym ich książki po prostu pochłaniają czytelnika. Umiejętne konstruowanie fabuły, struktury książki, zabiegów językowych to więcej niż połowa sukcesu. Już teraz dołącz do grona pisarzy, którzy znają te tricki.
Dla czytelnika dialog jest oznaką – sam sposób wypowiadania się bohatera przynosi o nim często więcej wiedzy niż bezpośredni przedmiot jego rozważań. Dialog znaczy zawsze coś więcej, niż znaczy. Interpretowanie dialogu jako oznaki jest możliwe dzięki założeniu, że jest on zgodny z regułami mówienia, kształtowany tak jak żywa mowa poprzez naśladowanie społecznie utrwalonych sposobów mówienia. Kolokwialność i potoczność dialogu jest efektem wypracowania takiej konwencji, która tworzy złudzenie naturalności i potoczności (a nie tylko reprodukowanie mowy). Złudzenie to ujawnia się, gdy pisarz wychodzi poza język literacki swojej epoki, gdy sięga po slang czy gwarę. Narracyjność sprawia, że dialog może być przytaczany lub fingowany, podany w mowie zależnej lub pozornie zależnej, streszczany lub niby streszczany, omawiany (informuje o treści wypowiedzi oryginalnej poprzez wyrażenia charakteryzujące te treści). Może być na różne sposoby komentowany przez narratora – opisuje zachowanie i sposób mówienia bohatera.
Katarzyna Krzan "Praktyczny kurs pisarstwa"