Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem / Carl Honoré

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem / Carl Honoré

Ebook Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem - Carl Honoré

Dzisiaj niemal wszyscy chorujemy na brak czasu. Śpieszy nam się tak bardzo, że każda osoba i każda rzecz, która nas spowalnia, staje się naszym wrogiem.

Takie są właśnie konsekwencje naszej obsesji szybkości i oszczędzania czasu – wściekłość na drodze, wściekłość w samolocie, wściekłość na zakupach, wściekłość w związku, wściekłość w biurze, wściekłość na wakacjach, wściekłość na siłowni. Szybkość sprawia, że żyjemy we wściekłych czasach – pisze w ebooku "Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem" Carl Honoré i poszukuje lekarstwa na tę przypadłość, wędrując od warsztatów seksu tantrycznego w Londynie, przez nowojorskie studio ćwiczeń metodą SuperSlow, po Włochy, ojczyznę Slow Food oraz ruchu Powolnych Miast.

Zabawnie i zajmująco pokazuje, jak dzięki filozofii Powolności możemy wieść życie pełniejsze i bogatsze, ani w tempie geparda, ani w tempie żółwia, lecz w swoim własnym.

Pochwała powolności przedstawia nam różne metody wyzwolenia się od tego, co Baudelaire nazywał „straszliwym ciężarem czasu”, od złudzenia w stylu Matrixa, które przekonuje, że nie mamy wyboru.

„Washington Post”

Carl Honore: Pochwała powolności - wystąpienie na TEDGlobal 2005

 

 

To No Logo swojej epoki. Ta osobliwie wciągająca książka będzie objawieniem dla wszystkich, którzy zapomnieli, jak to jest oczekiwać na coś, a później cieszyć się, gdy to coś nadejdzie.

„Glasgow Herald”

Nasza niecierpliwość sprawia, że nawet czas wolny staje się groźniejszy. Co roku miliony ludzi na całym świecie odnoszą kontuzje podczas uprawiania sportu lub w trakcie treningu na siłowni. Ćwiczy się zbyt szybko, zbyt intensywnie, a pewne wyzwania podejmuje się zbyt wcześnie. Dotyczy to nawet jogi. Niedawno moja znajoma nadwerężyła sobie kark podczas próby stanięcia na głowie – jej ciało nie było jeszcze gotowe na tę pozycję. Innym przydarzają się gorsze przygody. W Bostonie w stanie Massachusetts niecierpliwy nauczyciel złamał swojej uczennicy miednicę, kiedy zbyt mocno dociskał ją podczas wchodzenia do szpagatu. Pewien trzydziestokilkuletni mężczyzna na dobre stracił czucie w odcinku prawego uda po zerwaniu nerwu w trakcie sesji jogi w modnej szkole na Manhattanie.

Życie w pośpiechu w nieunikniony sposób staje się płytkie. Kiedy pędzimy przed siebie, ślizgamy się po powierzchni i nie nawiązujemy prawdziwych relacji z ludźmi i otaczającym nas światem. Jak pisał Milan Kundera w Powolności, minipowieści opublikowanej w 1996 roku: „Kiedy rzeczy dzieją się zbyt szybko, nikt nie może być niczego pewien, nawet siebie samego” . Wszystko to, co nas łączy i sprawia, że warto żyć – społeczność lokalna, rodzina, przyjaciele – żywi się pokarmem, którego zawsze nam brakuje: czasem. W niedawnej ankiecie ICM połowa dorosłych Brytyjczyków stwierdziła, że z powodu napiętego terminarza tracą kontakt z przyjaciółmi.

Zastanówmy się, jak niszczący wpływ na życie rodzinne wywiera ciągłe zasuwanie po najszybszym pasie codzienności. W czasach gdy wszyscy dookoła gdzieś pędzą, karteczki przyklejane na lodówce stają się w wielu domach główną formą komunikacji. Według danych opublikowanych przez rząd brytyjski, przeciętny rodzic spędza dwukrotnie więcej czasu sprawdzając pocztę i wysyłając maile niż bawiąc się ze swoim dzieckiem. W dzisiejszej Japonii rodzice zapisują dzieci do centrów opieki czynnych przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W całym uprzemysłowionym świecie dzieci wracają ze szkoły do pustych domów, gdzie nie ma nikogo, kto by posłuchał ich opowieści i dowiedział się o ich problemach, sukcesach i obawach. W 2000 roku 73% uczestników ankiety przeprowadzonej przez „Newsweek” wśród amerykańskiej młodzieży twierdziło, że rodzice spędzają za mało czasu ze swoimi nastoletnimi dziećmi.

Carl Honoré - fragment ebooka "Ebook Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem"

Spis treści

Spis treści ebooka "Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem"

 • Dedykacja
 • Motto
 • Wstęp
 • 1 Rób wszystko szybciej
 • 2 Powolne jest piękne
 • 3 Jedzenie: Wyrzucić szybkość od stołu
 • 4 Miasto: tam gdzie stare stapia się z nowym
 • 5 Ciało/umysł: mens sana in corpore sano
 • 6 Medycyna: Cierpliwość w poczekalni
 • 7 Seks: nie bądź taki szybki Bill
 • 8 Praca: dlaczego warto lżej pracować
 • 9 Czas wolny: dobrze być wypoczętym
 • 10 Dzieci: wychowanie bez zadyszki
 • Zakończenie
 • Podziękowania
 • ODWOŁANIA
 • Bibliografia
 • Przypisy
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Ryzykownie znaczy dziś bezpiecznie / Randy Gage
Książka "Ryzykownie znaczy dziś bezpiecznie". Reguły się zmieniły. - Randy Gage Na świecie już ją znają, a przed każdym, kto dziś po nią sięgnie, przeczytało ją już 100 000 000, tak - nie mylisz się - wręcz dziesiątki milionów...
Ebook Dlaczego jesteś głupi, chory i biedny oraz Jak stać się mądrym, zdrowym i bogatym? / Randy Gage
Ebook "Dlaczego jesteś głupi, chory i biedny oraz Jak stać się mądrym, zdrowym i bogatym?" - Randy Gage Tytuł oryginału: Why You’re Dumb, Sick & Broke… And How to Get Smart, Healthy & Rich! „...
Psychologia i 46 zasad zdrowego rozsądku / Witold Wójtowicz
Ebook "Psychologia i 46 zasad zdrowego rozsądku". Co ma wspólnego psychologia zdrowego rozsądku z realizacją marzeń i z życiowym sukcesem? Zdrowy rozsądek motywem przewodnim Twojego życia? Wydawałoby się oczywiste, ale tak...
Książka Kreatywność na zawołanie / Todd Henry
Książka "Kreatywność na zawołanie". Jak odkryć i rozwinąć wewnętrzną moc twórczą. - Todd Henry Z ebooka "Kreatywność na zawołanie." dowiesz się, jak osiągnąć (i utrzymać) szczyt kreatywności! Rutyna...
Książka Wywieranie wpływu na siebie / Arkadiusz Bednarski
Książka "Wywieranie wpływu na siebie". Jak dać sobie kopa, aby w końcu osiągnąć to, czego się pragnie? Jak zmienić się na lepsze, wywierając na siebie odpowiedni i pozytywny wpływ? Czy wywierasz na...