Ebook Daytrading to unikalna publikacja zawierająca praktyczne podejście do inwestowania na rynku NASDAQ i NYSE.
Czy Tobie też inwestowanie na giełdzie kojarzyło się dotąd wyłącznie z kupowaniem akcji "na dłużej"? A co powiesz na 500 i więcej transakcji w ciągu jednej sesji giełdowej?
Czytaj dalej, a dowiesz się, kim jest trader i daytrader oraz jak możesz zarabiać na rynkach NASDAQ i NYSE. Poznasz potrzebne oprogramowanie i zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych błędów i cieszyć się dobrymi wynikami swoich działań na giełdzie.
Kim jest trader?
Najprościej rzecz ujmując, jest to człowiek, który zarabia na handlu akcjami. Jednakże termin ten często odnosi się do daytraderów, czyli ludzi handlujących akcjami w bardzo małym horyzoncie czasowym otwierając i zamykając wszystkie transakcje w czasie trwania jednej, najdalej kilku sesji.
Trader nie jest maklerem ani brokerem – zdarzają się tutaj nieporozumienia. Makler to osoba zatrudniona przez dom maklerski w celu przekazywania zleceń klientów na rynki oraz ich finalizację. Broker to firma umożliwiająca dostęp do rynku osobom prywatnym oraz innym firmom, często zatrudniająca maklerów. Trader natomiast to osoba obracająca swoim kapitałem lub kapitałem firmy, dla której pracuje czerpiąca zyski jedynie z realizowanych w ten sposób profitów.
Dlaczego powinienem przeczytać podranik "Daytrading - amerykańskie rynki papierów wartościowych"?
Piotr Surdel - autor świetnie sprzedających się ebooków na temat rynku Forex - napisał teraz książkę wprowadzającą czytelnika w fascynujący świat daytradingu. Przeczytaj opinie czytelników o pozostałych publikacjach tego autora, by do końca przekonać się, że warto zaopatrzyć się w jego pozycję.
A oto, co odkryją przed Tobą kolejne rozdziały ebooka "Daytrading - amerykańskie rynki papierów wartościowych":
- Rozdział pierwszy zawiera podstawowe informacje na temat giełdy akcji. Przybliża on również różne metody daytradingu jak i normalnego handlu.
- Rozdział drugi traktuje o najważniejszych narzędziach daytradera, a mianowicie o drugim poziomie ceny oraz oknie czas i sprzedaż. Dowiesz się, co można z tych okien odczytać i co one znaczą.
- W rozdziale trzecim znajduje się opis dwóch głównych typów rynków finansowych wraz z ich wadami i zaletami. Tutaj dowiesz się, kim jest market maker, a kim specjalista. Tutaj również znajduje się lista i opis największych rynków akcji świata.
- Rozdział czwarty poświęcony został uregulowaniom rynków. Tutaj poznasz ciała nadzorujące rynki oraz zasady, których lepiej nie naginać.
- W rozdziale piątym przyjrzymy się kilku pomysłom na temat tego, jak grać, żeby zarobić.
2.5. Jaka jest różnica pomiędzy daytraderem a inwestorem?
Kiedy inwestor kupuje akcje danej spółki, staje się on jej udziałowcem. Robi to ze względu na to, iż wierzy, że ta właśnie spółka odniesie w danym roku sukces realizując duże zyski, przez co wypłaci swym udziałowcom dywidendę. Inwestor dokona najpierw szczegółowej analizy danej spółki określając jej szanse na duży wzrost, biorąc pod uwagę jej aktualną kondycję finansową, i gdy już dana ilość akcji takiej spółki zasili jego portfolio, będzie je on posiadał przez miesiące lub nawet lata. Jeśli w tym czasie spółka wypracuje zyski lub dobrze zainwestuje kapitał, to cena jej akcji wzrośnie – sprzedaż takich akcji na przestrzeni lat dostarczy inwestorowi dodatkowo zysków wynikających z różnicy cenowej.
Daytrader będzie tutaj najprawdopodobniej osobą, od której inwestor kupi swoje akcje i której sprzeda je kilka lat później. To człowiek, który nie inwestuje pieniędzy w akcje – on nimi handluje. Wielu daytraderów nie potrafi nawet nazwać spółek, na których handlują – jedyne, co znają to ich symbol na giełdzie. Realizują oni minimalne zyski na każdej transakcji, ale za to robią ich nieraz kilkaset dziennie. Próbując wydusić kilka centów z niewielkich fluktuacji ceny danej akcji rola daytradera na rynkach akcji ogranicza się do generowania dużego obrotu, a przez to również dużej płynności na danych spółkach.
Inwestor zazwyczaj nie dba o kilka centów poślizgu od ceny rynkowej kupując akcje dla swojego portfolio – jest to znikoma różnica biorąc pod uwagę kilkuletni okres utrzymywania takiej pozycji. Na tych kilku centach, o które nie dba inwestor, daytrader będzie się starał zrealizować swój profit.
Daytrader obcuje bezpośrednio z rynkiem, wyczuwa jego humory i stara się do nich dostosować. To najbardziej ekscytujące i dynamiczne zajęcie na rynkach finansowych, jakie można sobie wyobrazić.
Piotr Surdel - fragment ebooka "Daytrading - amerykańskie rynki papierów wartościowych"
Dzięki publikacji "Daytrading - amerykańskie rynki papierów wartościowych" możesz więc już nie tylko zacząć samodzielnie handlować akcjami na NASDAQ i NYSE - możesz także otrzymać pracę w jednym z biur SwiftTrade...