Angielskie formuły konwersacyjne / Paweł Wimmer

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Angielskie formuły konwersacyjne / Paweł Wimmer

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację?

Wyobraź sobie, że jesteś za granicą i Twój znajomy pokazuje Ci swój kupiony ostatnio samochód, cud techniki i elegancji, pytając: „Do you like it?”. Mając w głowie przerobiony niedawno szkolny kurs angielskiego, szukasz na gwałt właściwego słowa i wreszcie desperacko odpowiadasz: „Yes!”, budząc u rozmówcy rozczarowanie. A dlaczego nie: „Terrific!”, „Fantastic!”, „Great!” czy „Wonderful!”?

Takich sytuacji jest naprawdę wiele. Chciałbyś ich uniknąć?

Witasz się z kimś nieznajomym i przypomina Ci się sztampowe „Good morning”, jak gdyby w języku angielskim nie istniały: „How do you do”, „How are you” czy „Pleased to meet you”. Żegnasz kogoś na dworcu i mówisz „Goodbye”, choć możesz powiedzieć: „Safe journey”, „Bon voyage” albo „Goodbye and good luck”. Jak sądzisz, co zrobi większe wrażenie?

Albo...

Odbierasz w firmie telefon od zagranicznego rozmówcy i nagle zdajesz sobie sprawę, że nie znasz podstawowych formułek typowych dla rozmów telefonicznych – trudno przecież powiedzieć: „Who are you?” zamiast „Who's calling, please” albo: „Wait!” zamiast „Hold the line, please, I'm putting you through”.

Gdy ktoś wyświadczy Ci grzeczność lub coś podaruje, suche: „Thank you” to często o wiele za mało – powiedz raczej: „Thank you very much indeed”, „That's extremely kind of you” czy „You are very obliging”. Od razu zyskasz większą sympatię rozmówcy.

Oto właśnie los absolwenta szkolnego kursu języka obcego, w trakcie którego poznał podstawy gramatyki i zbiorek półtora tysiąca czy góra dwóch tysięcy słów.

Co powinieneś wiedzieć, aby język angielski i komunikacja w nim nie sprawiały Ci problemu?

Sama szkoła nie wystarczy. Szkolne kursy, z konieczności ograniczone do dwóch lekcji tygodniowo, dają zaledwie skromne podstawy, które od biedy wystarczą do tego, aby pokazać drogę cudzoziemcowi albo nie zgubić się z kretesem w obcym mieście. Do prowadzenia normalnej rozmowy nie wystarczają w żadnej mierze. Tym bardziej że typowe formuły konwersacyjne ograniczają się w nich do absolutnego minimum.

Niezbędnym warunkiem opanowania języka na poziomie komunikatywnym jest oczywiście znajomość słownictwa. Choć zaledwie dwa tysiące słów stanowi 90 procent przeciętnego tekstu, to właśnie te pozostałe 10 procent decyduje o tym, że co chwilę zastanawiasz się, jak przekazać rozmówcy to, co w danej chwili chcesz powiedzieć. Minimum wydaje się być 5 tysięcy, a swobodę daje dopiero 8-10 tysięcy znanych na wyrywki słówek.

Ale tak jak słowa są najważniejszym surowcem mowy, tak obecność formuł decyduje o tym, czy potoczna rozmowa jest sztampowa i pozbawiona jakichkolwiek emocji, czy też pełna ekspresji i swady.

1000 formuł konwersacyjnych, czyli jak nie zapomnieć języka w gębie

Ebook „Angielskie formuły konwersacyjne”, którego autorem jest Paweł Wimmer, to właśnie praca, która wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Zebrano w nim ok. 1000 typowych formuł, których aktywne opanowanie pozwoli Ci rozmawiać dużo swobodniej i bardziej wyraziście, a nierzadko także grzeczniej.

Twoja znajomość angielskiego zyska na tym ogromnie, bo wyrazisz swoje opinie, przekonania czy odczucia precyzyjnie – język prosty i pozbawiony tych subtelności jest bowiem jak kartofel ociosany w kostkę w wojskowej kantynie.

„W przeciwieństwie do typowych rozmówek, jakich wiele można dostać w księgarniach, praca koncentruje się zatem nie na tematycznie zorganizowanym słownictwie, lecz na funkcjach językowych”.

Formuły w ebooku „Angielskie formuły konwersacyjne” zostały przedstawione w sposób uporządkowany, podzielone na kategorie odpowiadające rozmaitym funkcjom językowym, jak powitania, pożegnania, podziękowania, przeprosiny, zgoda, wątpliwość, złość i wiele innych. To niezwykle istotne z edukacyjnego punktu widzenia, gdyż znacznie łatwiej zapamiętujemy skojarzone ze sobą pojęcia niż oderwane od siebie słowa czy frazy.

Zobacz, w jak praktyczne kategorie zostały uporządkowane formuły konwersacyjne w ebooku "Angielskie formuły konwersacyjne":

 • Formy zwracania się, dzięki którym będziesz wiedział, jak prawidłowo zwracać się do swojego rozmówcy w zależności od jego stanowiska, funkcji czy pozycji społecznej.
 • Przyciąganie uwagi.
 • Informacje, czyli jak uzyskać informacje od kogoś, zapytać go o coś, co nas interesuje.
 • Wiedza, niewiedza, czyli w jaki sposób odpowiadać na pytania (gdy zna się odpowiedź lub nie).
 • Powitania, przedstawianie się, pożegnania. Absolutnie niezbędne!
 • Gratulacje i życzenia.
 • Zaproszenia i oferty, czyli jak zaproponować coś drugiej osobie, zaprosić ją na kawę, zaoferować współpracę itp.
 • Opinie, czyli jak dowiedzieć się, co druga osoba sądzi o czymś.
 • Sympatie i antypatie, czyli jak wyrazić, że się coś/kogoś lubi lub nie lubi.

Powyższa lista to nawet nie połowa tematów, odnośnie których znajdziesz gotowe formuły konwersacyjne w ebooku „Angielskie formuły konwersacyjne”. Resztę tematów możesz znaleźć w spisie treści.

Wystarczy, że popracujesz z ebookiem "Angielskie formuły konwersacyjne" intensywnie przez dwa, trzy miesiące, a zyskasz więcej, niż jesteś skłonny przypuszczać. Na podstawie materiałów zawartych w książeczce możesz sporządzić (na swój własny użytek) bazę SuperMemo, która bardzo ułatwi zapamiętanie wszystkich formuł – darmowy e-book o bezpłatnej wersji „SuperMemo 98” dołączany jest do każdego zamówienia publikacji „Angielskie formuły konwersacyjne”.

Pamiętaj, że wystarczy zaledwie 15-20 minut dziennie, aby po paru miesiącach błysnąć przed nauczycielami i znajomymi dużo lepszą znajomością angielskiego, a u Anglosasów zacząć wzbudzać uznanie zamiast politowania.

Spis treści

Spis treści ebooka "Angielskie formuły konwersacyjne"

 • Wstęp
 • Formy zwracania się
 • Przyciąganie uwagi
 • Informacje
 • Wiedza, niewiedza
 • Powitania
 • Pożegnania
 • Przedstawianie
 • Gratulacje i życzenia
 • Zaproszenia, oferty
 • Podziękowania
 • Prośby
 • Przeprosiny
 • Zgoda, akceptacja, aprobata
 • Niezgoda, protest, dezaprobata
 • Wątpliwość, wahanie, niewiara
 • Zdziwienie, zaskoczenie
 • Zachęta, ponaglenie
 • Współczucie, żal, solidarność
 • Rady, sugestie
 • Opinie
 • Ostrzeżenia
 • Groźby, upomnienia, wyrzuty
 • Złość, irytacja, oburzenie
 • Rozczarowanie
 • Sympatie i antypatie
 • Preferencje
 • Obojętność
 • Rozmowy telefoniczne
Opinie

Dobry zbiór wyrażeń! Jest jeszcze wiele prostych wyrażeń, które można by tam dopisać, jak na przykład: 'how is life?', 'how is business?' Mimo to jestem zadowolony z zakupu. Zrobiłem skróconą listę tych wyrażeń dla wszystkich moich uczniów - ostatecznie lektura godna polecenia!

Jakub K.

Ze względu na moją pracę, cały czas jestem w kontakcie z klientem, głównie przez telefon. Jak wiadomo wtedy porozumiewanie się jest ograniczone do słów, nie widzimy osoby po drugiej stronie, w jakim jest humorze. W "Angielskich formułach konwersacyjnych" znalazłam zwroty, dzięki którym można to wyrazić bez problemu. Rozmowa staje się badziej efektowna i przyjemna. Polecam tą książkę każdemu. Myślę że może być przydatna w szkole, na studiach, w pracy, ułatwia komuikację. Naprawdę gorąco polecam.

Beata W.

Lektura godna polecenia :) Naprawde ja jestem bardzo zadowolona. Mam problem z nauką angielskiego, bo cały czas uczyłam się i dokształcałam z francuskiego. Teraz na studiach niestety musiałam zacząć angielski. I od tego momentu zaczęły się schody... Ale 'angielskie formuły konwersacyjne' są genialne!. Od razu czuje się mądrzejsza ;] Polecam!

Monika M.

Praktyczna - podzielona na kategorie.Co chwilke dowiaduje sie nowych slowek.Myśle ze najlepsza jest dla osób,które sa na poziomie srednio- zaawansowanym i chca sie czegos jeszcze nauczyc.Nie naleze do osob bardzo ambitnych,ale ta kasiazke chce sie czytac..nie wiem dlaczego;) moze przez sposob w jaki jest napisana.

Natalia Ch.

Bardzo dobra książka, napisana językiem "dla ludzi" Mi osobiście bardzo pomogła w utrwaleniu, zrozumieniu dogłąbnym pewnych informacji, które wcześniej sprawiały mi problem. Autorka oprócz wiedzy jaką nam przekazuje, daje się po prostu lubić, ma przyjemne poczucie humoru, używa słów i tonacji pisanej tak że wydaje się iż się ją słyszy, a wiecie, to jest jak z filmem w którym emocjonalnie wiążecie się z bohaterem :)

Daniel S.

Kupiłam Angielskie formuły konwersacyjne, przed ważnym spotkaniem, żeby przypomnieć sobie takie zwroty, które zawsze gdzieś ulatują. E-book okazał się bardzo przydatny. Szybko, klarownie i co najważniejsze skutecznie przypomniałam sobie słownictwo i jestem bardzo zadowolona.

Małgorzata P.

Lektura jest bardzo dobra. Zaoszczędziła mi dużo czasu na gromadzeniu i dzieleniu w grupach tych wszystkich formułek konwersacyjnych. Dużo jest takich zwrotów, gdzie można użyć własnych przykładów w miejscu trzech kropek. Dopóki nie miałam tej publikacji, wybierałam ze słownika angielsko-polskiego wyrażenia, czasowniki złożone itp. wymyślając do nich zdanie, tłumacząc je a następnie czytając na głos. Dla mnie jest to najlepszy jak na razie sposób i sądzę, że nie mogłam trafić lepiej.

Erwina W.

Przydatna publikacja - pozwala uporządkować słownictwo dotyczące najczęstszych sytuacji, w których używa się języka obcego. Uczy również pewnej niezbędnej automatyzacji w dobieraniu odpowiednich zdań, bez konieczności zastanawiania się nad poszczególnymi wyrazami, które je tworzą.

Adam M.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Angielskie przyimki (prepositions) / Paweł Wimmer
Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz. Poznaj komplet angielskich przyimków, na 1000 praktycznych przykładach Niewiele osób zdaje sobie sprawę z...
Ebook Angielskie zwroty / Paweł Sygnowski
Ebook "Angielskie zwroty." Jak zapamiętać 200 angielskich zwrotów w 100 minut? Zastanów się, w jaki sposób nauczyłeś się języka polskiego, który jest przecież zaliczany do najtrudniejszych języków świata. Czy chodziłeś do...
Ebook Angielskie słówka / Paweł Sygnowski
Z ebooka Angielskie słówka dowiedziesz się, w jaki sposób można realnie zapamiętać 200 angielskich słów, zwrotów i wyrażeń w 100 minut Jak naprawdę można łatwo nauczyć się angielskiego? Jeśli jesteś...
Ebook Cała prawda o nauce języka angielskiego / Lidia Głowacka-Michejda
Książka "Cała prawda o nauce języka angielskiego". Fakty i mity, czyli co Ci przeszkadza w skutecznej nauce języka? Poznaj całą prawdę o nauce języka angielskiego i pozbądź się raz na zawsze wymówek, które blokują Cię przed...
Ebook Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki / Paweł Wimmer
Ebook "Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki", czyli poznaj 1000 formuł konwersacyjnych oraz przyimków umożliwiających skuteczną komunikację w języku angielskim. Wyobraź sobie, że jesteś za granicą i Twój...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Angielskie przyimki (prepositions) / Paweł Wimmer
Ebook Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki / Paweł Wimmer