Drucker Peter F.

Tani hosting

Peter F. DruckerPeter Ferdinand Drucker (ur. 19 listopada 1909 w Wiedniu, zm. 11 listopada 2005 w Claremont) – ekspert ds. zarządzania, wykładowca akademicki, badacz procesów organizacji i zarządzania w korporacjach oraz organizacjach non-profit. Uważany za jednego z najwybitniejszych myślicieli i teoretyków zarządzania XX wieku.

W swoich publikacjach przedstawiał nową rolę menedżera w organizacji. Wskazywał na złożoność zadań wpisanych w funkcje menedżerskie oraz na złożoność procesów zarządzania we współczesnej gospodarce rynkowej. Dowodził, jak znaczącym potencjałem dysponuje przedsiębiorstwo oraz, jakie możliwości postępu kryje w sobie zarządzanie.

Był autorem ponad 30 książek i artykułów podkreślających potrzebę innowacyjności, przedsiębiorczości i nowych strategii działania w szybko zmieniającym się świecie. Określano go jako wizjonera zarządzania za podkreślenie wagi osobistego zaangażowania pracowników dla sukcesu organizacji.

Drucker uważał, że podstawowe znaczenie dla prowadzenia biznesu jest zaspokojenie potrzeb klienta, który określa wartość, za którą jest gotów zapłacić

Prezydent George W. Bush odznaczył Druckera w 2002 Medalem Wolności. Okrzyknięto go wówczas „najwybitniejszym pionierem teorii zarządzania na świecie”.

Menedżer skuteczny / Peter F. Drucker

Książka Menedżer skuteczny / Peter F. Drucker
Książka "Menedżer skuteczny" - Peter F. Drucker. Jedna z najważniejszych książek Petera F. Druckera, niezastąpiony drogowskaz menedżerskiej efektywności

Dla osiągnięcia sensownej efektywności nie wystarczy być inteligentnym, ciężko pracować i znać się na rzeczy.

Efektywność to coś odrębnego, coś innego. Ale nie wymaga ona jakiegoś specjalnego daru, specjalnych talentów czy...

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System