Uwaga remont! / Irena Zajdel

Tani hosting

Zawartość

Opis
Darmowy ebook Uwaga remont! / Irena Zajdel

Darmowy Poradnik "Uwaga remont!" przeprowadza nas przez zagadnienia podstawowe w planowaniu inwestycji.

Na początek wprowadza nas w problematykę różnicy pomiędzy remontem kompleksowym, a remontem częściowym. Wykazuje różnicę pomiędzy pracami do wykonania w mieszkaniu w stanie deweloperskim, a lokalem do generalnego remontu.

W dalszej części pomaga odpowiedzieć na pytanie według jakich kryteriów należy wybrać ekipę remontową. Poradnik w bezpośredni sposób zwróci naszą uwagę na pięć podstawowych błędów, których nie można popełnić podczas planowania i rozpoczynania inwestycji. Wskazując właściwe podejście do takich zagadnień jak uczciwa umowa z wykonawcą, właściwe wyliczanie kosztów czy to w jaki sposób zaufać wykonawcy, bezsprzecznie pomoże w dobrym starcie.

Ten podręcznik planowania remontu, w kolejnych rozdziałach uzmysłowi czytelnikowi, że całe zagadnienie składa się bardzo wielu różnorodnych elementów takich jak: prace wykonawcze, materiały wykończeniowe ( materiał brudny), dobory podłóg, płytek, drzwi i sprzętów AGD. Zrozumiemy, że kiedy spiszemy to wszystko powstanie nam bardzo długa lista, w której nie trudno o błędy z naszej strony i niepotrzebne wydatki. Tu właśnie znajdziemy porady jak się w tym wszystkim nie pogubić.
Decydując się na remont musimy zdecydować czy powierzymy ekipie remontowej nasze mieszkanie, wieloletnie oszczędności i najzwyczajniej zaufamy ich słowom o gwarancji i jakości, czy postanowimy wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyć na nieznane wody. Ten podręcznik pomoże w podjęciu tej decyzji.

Nieruchomości, które nasz czytelnik chce wyremontować różnią się nie tylko wymiarem i adresem ale przede wszystkim przeznaczeniem i historią. Mamy nowe budownictwo i lokale z przeszłością, mieszkania pod wynajem i remonty dla siebie i rodziny. Vademecum remontu mówi co w bezpośredni sposób wiąże się z tymi zagadnieniami. Tłumaczy problematykę starego budownictwa, dowiadujemy się, że jest przede wszystkim atrakcyjne przez wzgląd na lokalizację i ciekawą przestrzeń wewnętrzną, jednak podejście do generalnego remontu takiego miejsca jest zupełnie inne niż lokalu w stanie deweloperskim. Co zrobić z parkietem, piecem kaflowym, krzywymi ścianami czy sufitem?

Zobacz filmik w którym autorka ebooka "Uwaga remont!" Irena Zajdel opowiada o planowaniu remontu.

W takim razie co z remontem mieszkania pod wynajem? Otóż jest niczym innym jak inwestycją. Ten poradnik jest odpowiedzią, w jaki sposób przeprowadzić tą operację aby efektem było nie przeinwestowanie lecz atrakcyjne mieszkanie dla lokatora, który zostanie z nami nawet dłużej niż planował.
W dobie dzisiejszych narzędzi projektowych, niezwykłym komfortem jest możliwość zobaczenia na własne oczy własnego wnętrza nawet zanim zostanie wkręcona na budowie pierwsza śruba. Kto zrobi to lepiej niż doświadczony architekt i projektant? Dlaczego warto powierzyć i przepracować własny pomysł? Wskazówki są w tej książce.

Dzięki podręcznikowi "Uwaga remont!" zadamy sobie pytania, które być może nie przyszły by nam na myśl, a są w stanie podnieść jakość remontu. Czy poddasze to tylko zbędny magazyn na zakurzone pudła czy przestrzeń o wielkim potencjale? A czy jest sposób na uzyskanie dodatkowego miejsca w mieszkaniu? Remont i planowanie własnej przestrzeni w mieszkaniu ma przede wszystkim zwiększyć nasz komfort codziennego życia. Często jednak nie zadajemy sobie pytania o dodatkową przestrzeń, ponieważ od razu zakładamy że to niemożliwe, a dodatkowa łazienka, garderoba czy biuro jest na wyciągnięcie ręki. Pomoc znajduje się w tym podręczniku.

Nie jeden z naszych czytelników zapyta, a co jeśli mam nietypowe mieszkanie o dziwnych skosach i półokręgach? Do poradnika zapraszamy wszystkich, którzy zmagają się z nietypową funkcjonalnością i problemami aranżacyjnymi lokali o niestandardowych kształtach. Taka przestrzeń ma też swoje zalety!

Nie mogło zabraknąć miejsca na rozważania o podłodze. Podłoga to kluczowe zagadnienie ponieważ pokrywa całą powierzchnię mieszkania, a mało kto wie, że nie musi, a nawet nie powinna być tylko ładna. Podłoga może być ogrzewaniem naszego mieszkania lub ochroną przed wilgocią. Dowiemy się od czego zacząć i jakie pytania należy postawić w temacie podłóg.

Poradnik "Uwaga remont!" pomoże zrozumieć czemu właściwy projekt kuchni – jej funkcjonalności jest taki ważny. Odpowie na pytania: Jak zaprojektować Kuchnię? Co oznacza funkcjonalna i zdrowa kuchnia? Jak wykorzystać każdy zakamarek kuchni?
Któż z nas nie zmagał się z sąsiedzkimi problemami. Podręcznik porusza tę kwestię ponieważ nie można jej bagatelizować. Będąc właścicielem mieszkania w bloku, bez względu na nowe lub stare budownictwo problem przewodzenia akustycznego jest ważnym punktem projektu i aranżacji wnętrza. Pamiętajmy, że relacja jest dwubiegunowa, ja nie chcę słyszeć sąsiadów a oni mnie. Jak o to zadbać, jak ugryźć temat – przychodzimy z pomocą.

Mieszkanie czy dom jest też skarbnicą naszych prywatnych rzeczy, od ubrań, przez narzędzia gospodarcze, narty, rowery aż do zapasów żywieniowych. Czytelnicy znajdą kilka pomocnych wskazówek, jak zapanować nad inwentarzem.
Na samym końcu poradnik traktuje o jednej z najważniejszych kwestii. Dobór kolorów ścian to nie byle gratka. Kolor wpływa na nas tak jak muzyka. Jak dobierać kolory? Jak pomalować mieszkanie aby współgrało z naszym życiem i abyśmy po prostu czuli się tam dobrze? Jasne lub ciemne mieszkanie, a odczucie koloru, to kwestie poruszane w poradniku.

Spis treści

Spis treści darmowego ebooka "Uwaga remont!"

 • I. Przede mną remont - od czego by tu zacząć?
 • II. 5 błędów, które najczęściej popełniamy podczas remontów
 • III. Jak dobrze zaplanować remont i uniknąć kosztownych niespodzianek?
 • IV. Przeprowadzić remont samodzielnie, czy oddać prace w dobre ręce?
 • V. Mieszkanie w starym budownictwie lub dom do remontu
 • VI. Remont mieszkania pod wynajem - student też człowiek!
 • VII. Planowanie urządzania wnętrz
 • VIII. Klimatyczne poddasze
 • IX. Jak wygospodarować dodatkowe pomieszczenie?
 • X. Sposobów kilka na pomieszczenia o nietypowych kształtach
 • XI. Po co Ci podłoga? Od czego zacząć wybór
 • XII. Kuchnia bez niespodzianek
 • XIII. Czy sąsiad mnie słyszy?
 • XIV. Przechowywanie ubrań, magazynowanie zapasów
 • XV. Jak dobrać kolory ścian?
 • BONUS!!! Kolory wnętrz na 2016
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Remont w praktyce: malowanie / Patryk Prażuch
Ebook "Remont w praktyce: malowanie". Jak profesjonalnie przeprowadzić remont, uzyskując piorunujący efekt wizualny? Malowanie w praktyce, czyli pierwszy krok do przeprowadzenia remontu, uzyskując piorunujący efekt wizualny...
Ebook Cyfrowa przyszłość
Jak szybko elektroniczne książki staną się naszą codziennością? Postęp technologiczny, jaki następuje w ostatnich latach jest tak szybki, że często nawet nie zauważamy, kiedy nowe, przełomowe rozwiązania trafiają pod nasze strzechy,...
Darmowy ebook Jak zwiększyć ruch na stronie WWW / Agnieszka Kądziołka
Darmowy ebook "Jak zwiększyć ruch na stronie WWW". Poznaj 120 praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci zwiększyć ruch na Twojej stronie WWW. Wiele serwisów internetowych boryka się z bardzo irytującym problemem. Wiele witryn...
Ebook Drewno zamiast benzyny / H.LaFontaine i P.Zimmerman
W ebooku "Drewno zamiast benzyny" znajdziesz praktyczne wskazówki jak zbudować generator gazu drzewnego i jeździć samochodem ponad 5 razy taniej. Na podstawie instrukcji zawartych w tej publikacji zbudujesz...
Darmowy Ebook Kurs usability / Tomasz Karwatka
Z darmowego ebooka "Kurs usability" dowiesz się jak tworzyć efektywne i intuicyjne serwisy internetowe. Wyobraź sobie, że na Twoją stronę wchodzi internauta. Pierwsze jego wrażenie - wie, gdzie co jest, gdzie kliknąć...