Jak pokochać siebie? / Marcin Pietraszek

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Jak pokochać siebie? / Marcin Pietraszek

Czytając ebooka "Jak pokochać siebie?" poznasz sekret, jak skutecznie rozwiązywać problemy i osiągać życiowe cele.

Czy chciałabyś poznać niezwykle praktyczne ćwiczenia, powstałe na podstawie ponad 1000 udzielonych porad psychologicznych i podsumowanie moich dotychczasowych doświadczeń jako jednego z niewielu w Polsce specjalistów, którzy udzielają pomocy psychologicznej poprzez internetowe porady?

"Jak pokochać siebie?" to ebook, który skupia się na zagadnieniach praktycznych.

Znajdziesz w nim zarówno profesjonalne wskazówki, jak i praktyczne ćwiczenia, które krok po kroku poprowadzą Cię przez kolejne etapy osobistego rozwoju.

Będąc zadowoloną z siebie staniesz się bardziej otwarta w kontaktach towarzyskich. Tak staniesz się dobrą przyjaciółką.

Poznając wartość siebie jako kobiety, staniesz się otwarta również wobec partnera i tych, którzy starają się o Twoje względy. Łatwiej będzie Ci także samej wyjść z inicjatywą. Łatwiej znajdziesz odpowiedniego partnera i podejmiesz kluczowe decyzje dla swojego związku. Tak staniesz się szczęśliwą partnerką.

Mając zaufanie do swojej wiedzy, doświadczenia, intuicji, lepiej poradzisz sobie także w sprawach finansowych. Ufając sobie, także w innnych wzbudzisz zaufanie i szacunek, a przez to łatwiej będzie Ci odnosić sukcesy. Tak zadbasz o sprawy zawodowe i o pieniądze.

Dlaczego warto pokochać siebie?

Skąd ten tytuł?

Próbuję wyobrazić sobie Ciebie, kiedy po raz pierwszy zetknęłaś się z tytułem „Jak pokochać siebie?” . Czy byłaś zdziwiona? Być może ten tytuł zastanowił Cię, a w chwili refleksji, skłonił do postawienia sobie pytania „Czy ja kocham siebie? Kocham swojego partnera, kocham swoje dzieci, kocham rodziców i przyjaciół, ale czy kocham siebie?” . Podejrzewam, że wiele czytelniczek właśnie tak rozpoczęło swoją przygodę z tą e-książką. Myślę też, że w wielu przypadkach wcale na tym jednym pytaniu się nie skończyło. Pewnie zastanowiło Cię także, skąd wziął się taki tytuł, albo też zaczęłaś mieć wątpliwości, czy skupianie się na miłości do siebie samej to dobry pomysł. Na ostatnie pytanie odpowiedzieć możesz tylko Ty sama, najlepiej po dokładnym zapoznaniu się z moimi propozycjami, jednak wytłumaczenie się z tytułu z pewnością jest zadaniem należącym do mnie.

Skąd więc taki tytuł? Dlaczego nie wolałem napisać „Jak pokonać depresję?” , „Jak zaakceptować swoje ciało?” , „ Jak osiągnąć sukces?” , „Jak wygrać z anoreksją?” , „Jak zniszczyć w sobie lęk?” , „Jak stać się pewnym siebie?” , ale właśnie: „Jak pokochać siebie? ”. Mogę odpowiedzieć krótko: dlatego, że tytuł powstał właśnie jako wynik odpowiedzi na pozostałe pytania. Pracując z wieloma klientami, starając się poznać ich indywidualną sytuację, z której każda wydawała się niepodobna do innej, niemal za każdym razem dochodziłem do wniosku, że pokochanie siebie, obdarzenie siebie samego troską, wsparciem i uwagą, mogłoby te problemy rozwiązać. Ci z moich klientów, którzy podjęli to wyzwanie i wyruszyli w drogę poznawania oraz akceptowania siebie samych, potwierdzili moje przypuszczenia. Im lepiej udawało im się poznać i pokochać siebie, tym sprawniej radzili sobie z problemami, jakie napotykali w swoim życiu. Udawało im się pokonać lęk przed innymi ludźmi, przychylniej patrzeć na swoje ciało, a w niektórych wypadkach, choć brzmi to niewiarygodnie, mijały także ich fizyczne dolegliwości! Nie chcę przesadzać i nadmiernie upraszczać, dlatego zaznaczę, że „większość przypadków” nie oznacza wszystkich. Podejrzewam jednak, że problemy aż 40% zgłaszających się do mnie osób mogłyby zostać całkowicie pokonane, gdyby osoby te pokochały siebie. Kolejne 40% stanowiły osoby, w wypadku których obdarzenie siebie samych uwagą i miłością mogłoby pomóc w bardzo dużym stopniu, ale samo w sobie nie byłoby wystarczające. W takich przypadkach warto poprosić psychologa, przyjaciela lub konsultanta on-line o wsparcie w rozwiązaniu pozostałych problemów, które jednak powinny zostać pokonane sprawniej i szybciej, niż w wypadku osób mających do siebie samych negatywne nastawienie. Tylko w 20% przypadków mogę uznać, że problemy zgłaszających się do mnie osób nie miały nic wspólnego, lub miały niewiele wspólnego, z tematem kochania siebie.

Podejrzewam, że te szacunkowe dane mają przełożenie także na większe grupy ludzi. Myślę więc, że jeśli masz w swoim życiu jakiś problem, który zajmuje Twoje myśli, zajmuje Ci dużo czasu i uwagi, jest bardzo prawdopodobne, że obdarzając siebie pozytywnymi uczuciami, mogłabyś go pokonać o wiele łatwiej niż obecnie. Nie twierdzę, że wówczas wszystkie trudności rozwiążą się same, zobaczysz jednak, że ich pokonanie stanie się o wiele łatwiejsze.

Marcin Pietraszek - fragment ebooka "Jak pokochać siebie?"

Żyjąc w zgodzie ze sobą, także Twoje fizyczne zdrowie utrzymasz w lepszej formie. Dbając o równowagę pomiędzy sferą fizyczną, psychiczną i duchową, unikniesz wielu problemów będących następstwem wyparcia oraz sytuacji stresowych.

Spis treści

Spis treści ebooka "Jak pokochać siebie?"

 • WSTĘP OD AUTORA.
 • DLACZEGO WARTO POKOCHAĆ SIEBIE?

  • SKĄD TEN TYTUŁ?
  • CZY NAPRAWDĘ TRZEBA KOCHAĆ SIEBIE?
  • DLACZEGO WIĘKSZOŚĆ LUDZI NIE KOCHA SIEBIE?
  • DWAJ WROGOWIE
  • NARODZINY KRYTYKA
  • ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA
 • CO ZROBIĆ, BY POKOCHAĆ SIEBIE?

  • JAK ROZPOZNAĆ, CZY KOCHAM SIEBIE?
  • CO NAJCZĘŚCIEJ MYŚLISZ O SOBIE?
  • ĆWICZENIE - POZNAWANIE KRYTYKA
  • TY I TWOJE CIAŁO
  • TY I TWÓJ UMYSŁ
  • UMYSŁ + CIAŁO
  • TO TYLKO JA!
  • CO TU KOCHAĆ?
  • ĆWICZENIE - DOCENIANIE ZALET
  • GDZIE JEST MOJA INTUICJA?
  • ĆWICZENIE - KORZYSTANIE ZE SNÓW
  • JAK SŁUCHAĆ SIEBIE?
  • ĆWICZENIE - UWALNIANIE MYŚLI
  • JAK ZROZUMIEĆ ZAZDROŚĆ I ZŁOŚĆ?
  • ĆWICZENIE - UCZENIE SIĘ OD WROGÓW
  • DOCEŃ DROBIAZGI!
  • ĆWICZENIE - DOCENIANIE DROBIAZGÓW
  • KRYTYK - ZABIĆ GO, CZY POKOCHAĆ?
  • ĆWICZENIE - SZUKANIE WSPIERAJĄCEJ CZĘŚCI
 • PODSUMOWANIE

  • SŁOWO OD KLIENTÓW
  • LIST DO PSYCHOLOGA ON-LINE
Opinie

Książka godna polecenia, pozytywna. Trzeba kochać siebie żeby normalnie funkcjonować. Czasem ktoś jest obok, kto podcina nam skrzydła, ale czasem sami sobie je podcinamy. Dosyć!!! Przeczytaj i pokochaj siebie!

guapa

Książka pomogła mi korzystniej spojrzeć na siebie i na mój związek z mężczyzną. Pomogła nam ponieważ moge teraz spojrzeć na nasze życie inaczej i zaczynam powoli kochać życie. Dziękuję :D

Kamila M.

Dzięki ebookowi "Jak pokochać siebie" przestałam tylko mądrze mówić, a zaczęłam wreszcie mądrze działać. Pisząc te słowa, jestem cały czas w trakcie świadomej, stopniowej i intensywnej pracy nad sobą. Każdego dnia wykorzystuję okazje, by zauważać i odpowiednio polemizować z moimi "krytykami" - wspaniałe uczucie, gdy im nie ulegam, tylko daję sobie prawo do bycia SOBĄ, gdy nareszcie podejmuję decyzje bez przeżywania męczących, wewnętrznych rozterek, czy innym to się spodoba! Nauczyłam się "rozpracowywać" konflikty z nielubianymi osobami pod kątem korzyści dla siebie. Czuję, że - mając 36 lat, będąc żoną i mamą - dopiero po pracy z ebookiem, staję się prawdziwie DOROSŁA, NIEZALEŻNA i ŚWIADOMA SWOJEJ OSOBY.

Anna G.

Wtedy, wieczorem, kiedy znalazłam 'Jak kochać siebie' szukałam desperacko czegoś co dałoby mi praktyczne wskazówki jak kochać siebie , byłoby napisane zrozumiałym językiem i przy okazji odpowiedzi na pytania: dlaczego się tak zachowuję? Dlaczego jestem niepewna i nieśmiała? Ja chcę wreszcie żyć normalnie!! Przeczytałam ten e-book jednym tchem, robiąc przerwy na ćwiczenia, nawet dotrzymywałam zaproponowanego czasu trwania;). Podczas nich czułam jak moje ciało się zmienia, mięknie, zamiast być sztywnym gorsetem. Poczułam się dumna z siebie i że wreszcie mogę żyć spokojnie, bez strachu, który był moim nieodłącznym towarzyszem przy spotkaniach z ludzmi. Kilka dni potem mężczyzna powiedział mi "Jesteś jakby żywa na nowo!". Zaczęłam się więcej śmiać i pogodnie rozmawiać z ludźmi. Atutami tej publikacji dla mnie są: forma skierowana do kobiet, praktyczne, krótkie ćwiczenia które działają bardzo silnie, zwarta forma publikacji do przeczytania w 15 minut i można ją zastosować OD RAZU:) w miejscu w którym się siedzi:)Zabrzmi to jak slogan reklamowy, ale jest prawdziwe: przeczytałam bardzo wiele ksiażek dotyczących samorozwoju, ale dopiero ta pomogła mi docenić siebie, poczuć się atrakcyjną, być śmielszą i rozluźnioną w kontaktach z ludźmi. Dziękuję:)

Teresa P.

Bardzo podobała mi się publikacja. Dzięki niej zmieniam się na lepsze, bo podaje konkretne wskazówki, które są wyjątkowo pomocne.

Anna Ż.

W sumie to dopiero 2 tygodnie jak posiadam tę książkę, przeczytałam od razu. Staram się stosować do porad ukazanych w tej książce, dzięki niej inaczej spojrzałam na swoje zachowanie, staram się zmienić. Ta książka pomaga mi w tym. Polecam wszystkim czytelnikom.

Justyna

Świetna publikacja bardzo pomogła mi w akceptacji samej siebie. Lepsza niż wizyta u psychologa. Pozdrawiam

Krysia M.

Książka tchnęła we mnie nowe nadzieje, pokazała, że negatywne głosy w mojej głowie to nie jest faktyczny stan rzeczy. Ale jak się przekonałam, świadomość nie wystarczy. Mam zastrzeżenie co do ilości ćwiczeń. Mało jest książek, w których możnaby znaleść zbiór konkretnych metod i ćwiczeń na swoje destrukcyjne nawyki, związne ze "pokochaniem siebie".

Katarzyna B.

na tym etapie prób kochania siebie książka dała mi wgląd w to,co zrobiłam i to, co jeszcze trzeba zrobić. momentami porażały mnie moje własne odkrycia. jednocześnie nie twierdzę, że pomoże każdemu tak jak mnie, bo każdy ma swoją drogę i jest na różnych jej etapach. mnie się przydała. bardzo.

Magda

Publikacja jest bardzo ciekawa dała mi dużo do myślenia.Postaram się z niej jak najwięcej wyciągnąć dla siebie.Zdaję sobie sprawe że bedę do niej wracać czesto . Dziękuje pozdrawam bw

beata

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 4.8 (2 votes)
ZałącznikRozmiar
PDF icon Darmowy fragment ebooka - Spis treści1.01 MB
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 




Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Odrodzenie Feniksa / Nikodem Marszałek
Przeczytaj książkę "Odrodzenie Feniksa", poznaj sekrety zwykłych ludzi, którzy osiągają niezwykłe rezultaty i uwolnij śpiącego w Tobie olbrzyma. Często sukces jest odpychany przez złe słowa, czyny i obrazy z...
Ebook Działaj skutecznie! / Andrzej Bubrowiecki
Ebook "Działaj skutecznie!". Jak realizować swoje cele ze 100% skutecznością i jak skuteczniej działać w każdej dziedzinie swojego życia? Oto przed Tobą pojawia się możliwość, na którą być może długo czekałeś. Być może do tej...
Ebook Ja i cele / Małgorzata Dwornikiewicz
Z ebooka "Ja i cele" dowiesz się jak skutecznie osiągać cele i sprawić, aby nam się chciało tak, jak często nam się nie chce. Motywacja i systematyczność kluczem do sukcesu! Ujawniamy sekrety znane do tej pory...
Ebook Mapowanie Celów. Praktyczny podręcznik. Jak sprawić, by marzenia stały się rzeczywistością / Brian Mayne
Ebook Mapowanie Celów. Praktyczny podręcznik. Jak sprawić, by marzenia stały się rzeczywistością - Brian Mayne „Dlaczego niektórzy odnoszą dużo większe sukcesy niż inni?”. To nurtujące pytanie zainspirowało Briana Mayne do...
Książka Wielcy. Anatomia osiągania sukcesu / Adrian Gostomski
Książka "Wielcy. Anatomia osiągania sukcesu" to wynik badań Adriana Gostomskiego nad pojęciem sukcesu. Przez kilka lat obserwował on wybitne osobowości, które osiągnęły jakiś spektakularny sukces. Autor wysłuchał licznych...